Keystone logo
International Telematic University UNINETTUNO Doctorate in Business Administration - DBA
International Telematic University UNINETTUNO

Doctorate in Business Administration - DBA

Rome, İtalya

4 Years

Ingilizce, İtalyan, Fransızca

Yarı zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

harmanlanmış

Tanıtım

Description of the course

İşletme Doktorası (DBA), İşletme ve Yönetim alanında profesyonel bir doktora olarak prestijli bir yeterlilik olarak geniş çapta tanınmaktadır. Profesyonel yönetimde mevcut en yüksek yeterlilik seviyelerinden biri olarak kabul edilir. Kursumuz, ileri yönetim teorisi ve pratiğinde öğretilen modülleri ve İşletme ve Yönetim alanında doktora araştırması yapmak için gerekli metodoloji ve tekniklerdeki eğitimi birleştirir. DBA'nın yarı zamanlı tamamlanması genellikle dört yıl sürer, ancak iş süresini ve yaşam taahhütlerini artırma seçeneği, çalışmalarınızla denge kurmanın zor olduğunu kanıtlıyor. Programı tamamladığınızda 'Doktor' unvanına sahip olacaksınız.

Aims

İşletme Doktorumuzun (DBA) amacı, çalışma şekillerini geliştirmek, katkıda bulunmak ve dönüştürmek isteyen kariyer profesyonellerine yardımcı olmaktır. Karma ama çoğunlukla çevrimiçi yaklaşımımız, kazandıkça öğrenmenize yardımcı olmayı ve DBA boyunca ilerledikçe yeni bilgilerinizi profesyonel uygulamalarınıza uygulamayı amaçlamaktadır.

Objectives

Programın amacı mesleki yeteneklerinizi, güvenilirliğinizi ve itibarınızı geliştirmektir ve eylem araştırması yoluyla uygulamaya katkıda bulunacaksınız. Bu hedefe ulaşırken aynı zamanda akademik araştırmalara katılacak, makaleler yayınlayacak ve seçtiğiniz araştırma alanındaki bilgi birikimine katkıda bulunacaksınız.

Program structure

Program yapısı Uninettuno DBA, çevrimiçi olarak ve 1. ve 2. yıllarda bir yatılı atölye çalışması aracılığıyla çalışılan yarı zamanlı bir derecedir. DBA 2 aşamada sunulur: öğretme aşaması ve araştırma aşaması.

Öğretilen aşama 1. ve 2. yılları kapsar ve yönetim konusundaki bilginizi geliştirecek ve İşletme Araştırması alanında Yüksek Lisans ödülüne yol açacaktır. Yüksek Lisansı tamamladığınızda DBA aşamasına geçebilirsiniz.

The DBAStage

Bu aşama, kişisel amirinizin yardımı ve desteğiyle bağımsız araştırmanıza odaklanır. Yüksek Lisansınızda geliştirdiğiniz araştırma becerilerini geliştirecek ve sizin veya kendi kuruluşunuzun ilgi duyduğu bir alan üzerine bir doktora tezi geliştireceksiniz.

Sonuç, çalışmanızın dışarıdan bir sınav görevlisi tarafından inceleneceği canlı sesiniz olacak ve çalışmanızı tartışma fırsatına sahip olacaksınız.

Support

DBA programının Direktörü akademik içeriğe liderlik edecek ve iş danışmanlarımız ve akademik danışmanlarımız bire bir doğrudan destek vermeye hazır olacak.

Who can Apply

İşletmeyle ilgili bir disiplinde MBA veya eşdeğer bir Yüksek Lisans yeterliliğine ihtiyacınız olacak. Bu, işle ilgili mesleki uygulama alanında bir Yüksek Lisans, Yüksek Lisans olabilir ve benim en az beş yıllık ilgili mesleki uygulama deneyimim var. Ayrıca okumayı teklif ettiğiniz mesleki kapasitede istihdam edilmeniz gerekecektir. Ayrıca serbest meslek sahibi de olabilirsiniz. Eğer çalışıyorsanız, DBA çalışmalarının yapılacağı kurumun resmi anlaşmasına ve aktif işbirliğine sahip olmanız gerekmektedir.

Scientific Committee

  • Profesör Vincent English (5ive Küresel İşletme ve Eğitim Danışmanları)
  • Professor Marco De Marco (International Telematic University UNINETTUNO)
  • Professor Francesca Maschio (International Telematic University UNINETTUNO)
  • Profesör Marc Cashin (5ive Küresel İşletme ve Eğitim Danışmanları)
  • Profesör Jason Palframan (5ive Küresel İşletme ve Eğitim Danışmanı)
  • Professor Alberto Romolini (International Telematic University UNINETTUNO)

kabul

Müfredat

Tesisler

Okul Hakkında

sorular