Keystone logo
International University For Graduate Studies - IUGS Yönetiminde doktora ve uygulanan ekonomi
International University For Graduate Studies - IUGS

Yönetiminde doktora ve uygulanan ekonomi

Portsmouth, Dominik

Request duration

Ingilizce

Yarı zamanlı

Request application deadline

Sep 2023

Request tuition fees

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Arka plan ve Felsefe

Uygulamalı iktisat karar daha etkin hale işlemi yapmak amacıyla iktisadi kavram ve iş uygulamalarını birleştiren bir sosyal bilim dalıdır.

Yönetim etkin ve verimli mevcut kaynakları kullanarak hedeflerini ve amaçlarını gerçekleştirmek için insanların etkilerini koordine bir fonksiyonu olarak tanımlanabilir. Yönetim planlaması, organize, personel, lider ya da yönetmenlik, hem de objektif bir, gol ya da gollerin kümesi gerçekleştirmek için bir organizasyon kontrol içerir.

İkinci Dünya Savaşı, 1940 yılında, ekonomist, Joel Dean, Ph.D. sonra Karar verme sürecini iyileştirmek için, özellikle "firmasının teorisi" yazdı ve mikroekonomi uygulayarak kuruluşlar ile danıştı.

1950'li yıllarda dünya Peter Drucker, Ph.D., ünlü Örgütlerde uygulama için, yönetim teorisi ve felsefesi geliştirmeye başladı. 1960'lı yıllarda sosyal bilimler ve matematik ileri finans, pazarlama ve yönetim böylece karar verme sürecinde ek perspektifler yaratmak ile entegre edildi.

IUGS takımından Yönetim ve Uygulamalı Ekonomi Programı lisansüstü çalışmaları ile kendi mesleğini hizmet etmek öğrencinin yeteneğini geliştirmek için birincil misyonu vardır.

İkincil görev yayınlar ve sunumlar aracılığıyla akademik, dahil olmak üzere kamu ve özel sektör için bilgi artırmaktır.

ii. Sonuçlar: avans ayakta kabul Dekan gözetiminde alınan tüm dersler, ve bu dersler için öğrenciler aşağıdaki gösterecektir: Yönetim ve literatür yoluyla ekonomik teori ve pratik, sekonder ve primer diğer bilgi kaynaklarının A. kapsamlı bilgi; araştırma yöntemleri ve yönetim teknikleri ve uygulamalı iktisat B. Kapsamlı bilgi; C. eleştirel düşünme becerilerini iyi gelişmiş; D. Lisans düzeyinde yazma becerileri ve sözlü iletişim; E. Tez Savunma ya da Oral Sınav yanı sıra yaşıtları ya da fakülte ile herhangi bir yuvarlak masa tartışmaları da gösterildiği gibi konuya ilişkin sözlü söylem ile Kolaylığı; F. sınav malzemelerin% 85'i ustalık az.

Içerik

 • IUGS Yönetimi ve Uygulamalı Ekonomi aşağıdaki Derece sunmaktadır:
 1. Felsefe (PhD) Doktor;
 2. İş İdaresi (DBA) Doktor;
 3. İşletme (MBA) Yüksek Lisans;
 4. Bilim (MSc) Master.

MBA için doktora ve tez tez teorik olma eğilimindedir ve daha fazla ikincil sonra birincil araştırma gerektirir. DBA veya Yüksek Lisans proje bir soru ya da ihtiyaç için pratik bir çözüm ya da sonucunu aramaya eğilimindedir. Bu daha sonra birincil ikincil araştırma gerektirir. Öğrencinin portföyü ve transkript kendi hedeflerini belirlemek için öğrenci ile tartışma sonra dekan tarafından incelenir. Gelişmiş ayakta için krediler bu işlemden sonra kabul edilecektir. "C" veya daha iyi sadece sınıflarda akademik ayakta için transferi kabul edilecektir. Buna ek olarak öğrenciler, genel ortalama "B" veya daha iyi olmalıdır. birincil görevi öğrencinin mesleki ve akademik amaç ve hedefleri için onun ihtiyaçlarına hizmet bu post-bakalorya kurslar toplamak için izin vermektir. Bu öğrenci ile tartışmalardan sonra Dekan tarafından onaylanan derslerden uygun seçimi ile elde edilir. Tüm öğrenciler kurs 9 kredilik dahil 66 gelişmiş ayakta kredisi, içinde temel ders göstermesi gerekir:

 1. Makroekonomi;
 2. Mikroekonomi;
 3. Ekonomik teori;
 4. Yönetimi teori ve pratik.

Yönetim ve Uygulamalı Ekonomi MBA gelişmiş ayakta 27 kredilik gerektirir. 15 kredilik en az temel hazırlık kursları gereklidir. Bu dersler şunlardır: muhasebe, ekonomi, finans, yönetim ve pazarlama. Geri kalan 12 ileri ayakta kredi Dekan tarafından onaylanacak öğrencinin hedefleri ile tutarlı olmalıdır. MSC ileri ayakta 27 kredilik gerektirir. hazırlık kursları en az 12 kredi olmalıdır. Yönetim ve Uygulamalı Ekonomi MSC belirli bir alanda daha uzmanlaşmış. Böyle muhasebe, finans, ekonomi, yönetim ve pazarlama gibi alanlardaki herhangi birini içerebilir. , Göstermek için "Bu sigorta ve gayrimenkul olabilir veya finans olabilir, yatırım ve portföy yönetimi ya da başka herhangi belirlenen alan üzerinde duruldu. Bu nedenle, 27 gelişmiş ayakta kredisi öğrencinin mesleki ve akademik hedeflerine uygun olmalıdır. Bu kurslar öğrenci ile görüşmek sonra Dean tarafından belirlenecek. Bazı durumlarda, bu dersler ajansları lisans tarafından istenebilir. Bu nedenle ders seçimi bu şartlara göre belirlenecektir. DBA derecesi iş seçilmiş bir alanda pratik uygulama yönlediriyor. Yönetim ve Uygulamalı Ekonomi DBA ileri ayakta 66 kredilik gerektirir. 15 kredilik en az temel hazırlık kursları gereklidir. Bu dersler şunlardır:

 1. Muhasebe;
 2. Ekonomi;
 3. Finans;
 4. Yönetimi;
 5. Pazarlama.

Geri kalan 51 gelişmiş ayakta kredisi muhasebe, ekonomi, finans, yönetim ve pazarlama alınabilir ve öğrenci ile görüşmek sonra tespit ve Dekan tarafından onaylanacak öğrencinin hedefleri ile tutarlı olmalıdır. Belli durumlarda bu dersler belki lisans ajansları tarafından gerekli. Bu nedenle ders seçimi bu şartlara göre belirlenecektir. DBA genellikle bir eylem neden ve birincil araştırma önemli bir miktar yer alacağı bir çözüm çözülmesi hedefleniyor. Bu nedenle, kalan dersleri Proje hedefleri doğrultusunda olacaktır. örneği için bir projenin örnek vermek gerekirse; ya da detaylı bir iş planı oluşturulması, belirli bir ürünün dağıtımı için bölgesel iş planı kurmak. Yönetim ve Uygulamalı Ekonomi Doktora az içeren gelişmiş ayakta kurs 66 kredilik gerektirir:

 1. Temel ekonomik teoride 6 kredi;
 2. temel yönetim 6 kredi;
 3. belirli bir etki alanı alanının 6 kredi incelenecek.

Gelişmiş ayakta kalan 48 kredilik doktora girişimin hedefleri ile tutarlı olmalıdır. Doktora genellikle birincil olarak karşı daha ikincil bir araştırma gerektirir. Öğrencinin Tez tipik gibi çalışmanın belirli bir alanda bilgi genel artışa neden olur: "Asya'da endüstriyel pazarlar" ya da "insan kaynakları yönetiminde yeni kavramlar". Mezuniyet Koşulları IUGS de sırayla alınacak aşağıdaki dersleri içermektedir:

 1. Yönetim ve Uygulamalı Ekonomi Araştırmaları I (3 kredi) Doktora ve yüksek lisans öğrencileri;
 2. Yönetim ve Uygulamalı Ekonomi Araştırmaları II (3 kredi) Doktora öğrenciler sadece;
 3. Tez veya Proje (18 kredi) Doktora öğrencileri veya Tez (18 kredi) Yüksek lisans öğrencileri;
 4. Lisansüstü Semineri (3 kredi) Doktora ve yüksek lisans öğrencileri.

Felsefe Doktoru ve Yönetimi ve Uygulamalı Ekonomi İşletme Doktor tamamlanması dolayısıyla 93 sonrası lisans kredilik en az gerektirir. İşletme Yüksek Lisans ve Yönetim & Uygulamalı Ekonomi Bilim Master tamamlanması 45 sonrası lisans kredilik en az gerektirir.

Sıra

 • Öğrencinin portföyü ve transkript kendi hedeflerini belirlemek için öğrenci ile tartışmalardan sonra Dekan tarafından incelenir.
 • Yüksek Lisans Derecesi için doktora programı ve (27) için (66) toplam Advance ayakta ders kredisi öğrenciler diğer IUGS kurs ile eş zamanlı alınabilir. Öğrenciler (66) Doktora programı ve (27) için lisans kredisi ayakta gelişmiş öncesinde Yönetimi ve Uygulamalı Ekonomi akademik gereklilikleri yerine getirmenin Yüksek Lisans için lisans kredisi ayakta gelişmiş tamamlamak zorundadır.
 • Ben, tamamlanmış onaylanmış ve Araştırma II çalışmadan önce teslim edilmesi gerekir Araştırma başlar.
 • Lisansüstü Semineri IUGS de öğrencinin kayıt sırasında herhangi bir zamanda tamamlanmış olabilir, ama Yönetimi ve Uygulamalı Ekonomi akademik gereklilikleri yerine önce tamamlanması gerekir.
 • Öğretim stratejileri içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir: - metinler ve akademik dergi makaleleri Atanan okumalar; - İnteraktif dersler; - Küçük grup tartışmaları; - Elektronik ortamda kullanılması (QUESTIA çevrimiçi Üniversitesi ve öğrenci, danışman tarafından seçilen diğer veri kaynakları tarafından sağlanan kütüphane, ve Dean); - Sınavlar: kümülatif ve kapsamlı bir inceleme konu hakimiyetini sağlamak için.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar