Keystone logo
ISEG - Lisbon School of Economics & Management Ekonomi ve Yönetim için Uygulamalı Matematik Doktora Programı
ISEG - Lisbon School of Economics & Management

Ekonomi ve Yönetim için Uygulamalı Matematik Doktora Programı

Lisbon, Portekiz

3 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

EUR 7.000 / per year

Kampüste

Tanıtım

Covid-19
ISEG Lizbon, topluluğumuzun sağlık ve güvenliğini en önemli öncelik olarak görerek tüm önlemleri almaktadır. Mart ayından bu yana %100 çevrimiçi olarak faaliyet gösteriyor, sanal olarak etkileşim kuruyor ve öğrenme ve değerlendirme için çevrimiçi araçlar kullanıyoruz.

Bu derece, bir akademik kariyere devam etmek isteyenler veya araştırma yapmak isteyenler için, ayrıca eğitimlerini ilerletmek ve kendi alanlarında mükemmellik arayışı için gerekli yeni teknikleri ve bilimsel uygulamaları öğrenmek isteyenler için yararlıdır. şirketlerdeki veya özel veya kamu kurumlarındaki meslek hayatları.

Bu kurs, özellikle Aktüerya Bilimi, Analiz, Dinamik Sistemler, Finans Ekonometrisi, Finans Matematiği, Makro ve Mikro Ekonometri, Yöneylem Araştırması, İstatistik ve Zaman Serileri alanlarında yüksek nitelikli profesörlere sahiptir.

Ev sahibi merkezleri

ISEG'in araştırma merkezlerinde yürütülen araştırmalar, doktora programlarındaki öğrenciler için önemli bir destek sağlamaktadır.

Doktora için İktisat ve Yönetim Alanlarına Uygulanan Matematikte ev sahibi araştırma merkezleri şunlardır:

  • CEMAPRE - Uygulamalı Matematik ve Ekonomi Merkezi. Vakfın Yıllık Araştırma ve Geliştirme Birimlerinin Finansmanı Programı kapsamında düzenlenen Bilim ve Teknoloji Vakfı (FCT) tarafından onaylanmış bir araştırma birimidir.
  • UECE - Karmaşıklık ve Ekonomi Araştırma Birimi. Vakfın Yıllık Araştırma ve Geliştirme Birimlerinin Finansmanı Programı kapsamında düzenlenen Bilim ve Teknoloji Vakfı (FCT) tarafından onaylanmış bir araştırma birimidir.

kabul

Müfredat

İdeal Öğrenciler

akreditasyonlar

Okul Hakkında

sorular