Keystone logo
© (c) IST Austria Magic Lemur Productions
Institute of Science and Technology Austria

Institute of Science and Technology Austria

Institute of Science and Technology Austria

Tanıtım

Institute of Science and Technology Austria - ISTA , doktora başvurusu için lisans veya yüksek lisans derecesine sahip yüksek nitelikli adaylar arıyor. programı. Viyana'nın eteklerinde birinci sınıf bir araştırma ortamında Astronomi, Biyoloji, Bilgisayar Bilimi, Kimya ve malzeme, Veri Bilimi ve Bilimsel Bilgisayar, Yer Bilimi, Matematik, Sinir Bilimi ve Fizik alanlarında tamamen finanse edilen doktora pozisyonları sunuyoruz.

ISTA , 2019 yılında dünya çapındaki Nature Index sıralamasında (normalleştirilmiş) 3. sırada yer aldı. ISTA , 2018 yılında Nature Index Yükselen Yıldızlar'ın “30 Yaşın Altındaki En İyi 30 Akademik Kurum” listesinde ilk 10'da yer aldı. Tüm öğrencilere 5 yıllık sözleşmeler sunulur, uluslararası düzeyde rekabetçi maaşlar ve tam sosyal güvenlik kapsamına alınırlar. Ayrıca öğrencilerin bilimsel konferanslara ve çalıştaylara katılmaları için maddi destek sağlanmaktadır. Eylül 2024'te doktora başlangıç tarihi için son başvuru tarihi 8 Ocak 2024'tür.

ISTA Doktora programının ayırt edici özelliklerinden biri de ortak lisansüstü okul deneyimidir.

En ileri, merak odaklı araştırmalar yapan, geniş fikirli bilim adamları yetiştirmeyi hedefliyoruz. Araştırmanın ilk aşaması, önemli bilimsel yaklaşımlara ve sorunlara geniş çapta maruz kalmayı teşvik eder. Bu, öğrencilerin doktora programının ikinci aşamasında yoğun araştırmalar için sağlam bir temel oluşturmalarına olanak tanır.

interdisciplinarity

Lisansüstü Programımız, disiplinlerarasılığa özel önem veren modern kapsamlı bir eğitim ile karakterizedir.

Doktora çalışmasının yedi yolu vardır:

 • Biyoloji
 • Kimya ve Malzemeler
 • Bilgisayar Bilimi
 • Veri Bilimi ve Bilimsel Hesaplama
 • Matematik
 • Nörobilim
 • Fizik

ISTA Doktora müfredatını özel kılan şey esnekliğidir; öğrenciler farklı hedeflerle gelirler ve kendi eğitim ve araştırma yörüngelerini şekillendirebilirler. Bazı öğrenciler ISTA keşfetmek için geliyor, bazıları ise nereye gitmek istediklerine dair net bir fikre sahip. Programımız her ikisini de barındırmaktadır.

Son Teknoloji Araştırma

Öğrenciler küçük araştırma grupları içindeki seçkin öğretim üyeleriyle yakın işbirliği içinde çalışırlar ve birinci sınıf tesislere erişime sahiptirler.

ISTA , 2019 yılında dünya çapındaki Nature Index sıralamasında (normalleştirilmiş) 3. sırada yer aldı. ISTA , 2018 yılında Nature Index'in Yükselen Yıldızları "30 yaşın altındaki en iyi 30 akademik kurum" listesinde ilk 10'da yer aldı ve Nature Index'te bu makalede yer aldı. Daha fazla ayrıntı için Nature Index araştırma profilimize göz atın. 2018'de ayrıca Weizmann Enstitüsü, ETH Zürih, Cambridge ve Oxford ve Max Planck Topluluğu'nun önünde en yüksek ERC Hibe başarı oranına (%48) sahip olduk. Fakültemiz aynı zamanda Erwin Schrö Dinger Ödülü, Ludwig Boltzmann Ödülü ve Carus Madalyası dahil olmak üzere birçok seçkin ödülün de sahibidir.

Öğrenci yayınlarının tam listesini ISTA Research Explorer veri tabanında görebilirsiniz.

Araştırma grupları

 • 2022'de 69 araştırma grubu
 • 2026 yılına kadar 90 araştırma grubu

Modern Tesisler

Çalışma alanınız ne olursa olsun, uluslararası rekabet düzeyinde araştırma yapmak için en son teknolojiye sahip ekipmanlara erişebileceksiniz. Biyogörüntüleme ve elektron mikroskobundan nanofabrikasyona ve yüksek performanslı bilişime kadar: merkezi bilimsel hizmetler en ileri araştırmaları destekler.

Doktora derece

ISTA Yüksek Lisans ve Felsefe Doktoru unvanlarını verme hakkına sahip bir araştırma enstitüsüdür. ISTA , kamu hukuku kapsamında bağımsız bir tüzel kişiliktir ve Institute of Science and Technology Austria Federal Yasası (BGBl. I no. 69/2006) uyarınca kendi yönetişim ve yönetim yapılarına sahiptir.

Derece verme yetkimiz doğrudan Avusturya Parlamentosu Kanunundan kaynaklandığından, ISTA Avusturya Üniversiteler Kanunundan muaftır.

Destek ve Kariyer Geliştirme Hizmetleri

ISTA &rsquo'nun öğretim üyeleri ve yönetimi, çalışmalarınız boyunca bilgi, tavsiye ve destek sağlayabilir. Akademik destek hizmetleri, çalışma yolu temsilcilerinin, mentorların ve Enstitü Ofisinin rehberliğini içerir. Düzenli kariyer görüşmeleri, beceri eğitim oturumları, sektör liderlerinin ziyaretleri, lisansüstü eğitim ve kariyer geliştirme programları ile bilim insanlarını bir sonraki adımlara hazırlıyor; Akademide, endüstride ve ötesinde.

ISTA nerede?

Enstitü, sürekli olarak dünyanın yaşanacak en iyi şehirlerinden biri olarak seçilen Viyana'ya otobüsle sadece 25 dakika uzaklıktadır. Öğrencilerimiz, güzel ormanlarla çevrili sakin bir bölge olan Klosterneuburg'da ya da doğrudan Viyana'da yaşamayı seçebilirler. Viyana'nın koşuşturması. Ayrıca kampüste çeşitli konaklama seçeneklerimiz mevcuttur.

ISTA &rsquo'nun Tek Disiplinlerarası Doktora Derecesi. Program, Öğrencilerin ve Öğretim Elemanlarının Araştırma Grupları ve Disiplinler Arasında Özgürce İşbirliği Yapmasına Olanak Sağlar. Bu da Yeni Fikirlerin ve Araştırma Yaklaşımlarının Doğuşuna Yol Açıyor.

ISTA doktora öğrencileri ana alanları olarak yedi farklı çalışma alanı arasından seçim yapabilir: biyoloji, kimya ve malzeme, bilgisayar bilimi, veri bilimi ve bilimsel hesaplama, matematik, sinir bilimi ve fizik. Pek çok öğretim üyesinin birden fazla alanla ilişkili olması, kampüsteki araştırma gruplarının disiplinler arası doğasını yansıtır ve öğrencilerin ilgi duydukları konulara çeşitli açılardan yaklaşmalarına olanak tanır.

Üç Farklı Araştırma Grubundaki Rotasyonlar

Gelen her doktora derecesi. öğrenci farklı araştırma gruplarında yaklaşık iki aylık üç rotasyon gerçekleştirir. Eşleştirme süreci, öğrenciler ve danışmanlar arasında iyi bir uyumu garanti eder ve öğrencileri yeni alan ve metodolojilerle tanıştırır.

Genişlik ve Derinliğin Eşsiz Karışımı

Disiplinlerarası temel derslerin ve ileri düzey seçmeli derslerin birleşimi, öğrencilere farklı disiplinlerden bilim insanlarıyla etkileşim kurma ve seçtikleri konuyu daha derinlemesine takip etme şansı verir.

Bilginin Sınırlarını Zorlamak

En yenilikçi araştırmalar disiplinlerin arayüzlerinde ortaya çıkma eğilimindedir. Enstitü'de öğrenciler bilimin geleceğini şekillendirmek için farklı yaklaşımları bir araya getirmede merkezi bir rol oynamaktadır.

Aşağıdaki grafik, 2016'dan Haziran 2019'a kadar ortak yazılan yayınlara dayanarak ISTA gruplar arası işbirliklerini göstermektedir.

Kampüs Özellikleri

ISTA Kampüsü, Viyana'nın kuzeybatısındaki tarihi bir kent olan Klosterneuburg'da yer almaktadır.

Site, Viyana şehir merkezinden sadece 18 kilometre uzakta, Viyana Ormanları arasında yer almaktadır.

Kampüsün büyük bir kısmı laboratuvar binalarının yanı sıra öğrenci, öğretim üyesi ve personel lojmanları ve kafeterya, anaokulu, futbol sahası, tenis kortu ve Art/Brut Center kusma müzesi gibi diğer tesislerden oluşur.

  kabul

  Lisans veya Yüksek Lisans Derecesi ile Giriş

  ISTA becerilerini ve deneyimlerini bilimsel ortama taşıyabilecek, farklı akademik geçmişe sahip öğrencileri ağırlıyor.

  Biyoloji, sinir bilimi, matematik, bilgisayar bilimi, fizik, kimya ve ilgili alanlarda lisans veya yüksek lisans derecesine sahip olan (veya kayıttan önce sahip olmayı bekleyen) başvuru sahiplerini memnuniyetle karşılıyoruz.

  Uluslararası İngilizce Konuşulan Ortam

  ISTA 50'den fazla ülkeden gelen çeşitli ve uluslararası bir öğrenci topluluğuna sahiptir. Enstitü 72 farklı ülkeden bilim insanlarını ve personeli bir araya getiriyor.

  ISTA çalışma dili İngilizce'dir.

  Giriş Masrafları ve Öğrenim Ücretleri

  ISTA herhangi bir öğrenim ücreti talep etmemektedir. Doktora ve staj programlarımıza başvuruda herhangi bir başvuru ücreti gerekmemektedir.

  Başvuru Yapabilecek Lisans ve Yüksek Lisans Öğrencileri

  ISTA becerilerini ve deneyimlerini bilimsel ortama taşıyabilecek, farklı akademik geçmişe sahip öğrencileri ağırlıyor.

  Biyoloji, kimya, sinir bilimi, matematik, bilgisayar bilimi, fizik, veri bilimi ve bilimsel hesaplama, astronomi, yer bilimleri ve ilgili alanlarda Lisans veya Yüksek Lisans derecesine sahip öğrencilerin başvuru yapması teşvik edilir.

  Nasıl uygularım?

  ISTA doktora programına başvuruları yılda bir kez işleme alır. Başvurmak için, başvurunuzu çeşitli aşamalardan takip etmenize olanak tanıyan bir çevrimiçi hesap oluşturmanız gerekir. Bu sistem dışında gelen başvuru ve belgeleri kabul etmiyoruz.

  Lütfen formu masaüstü bilgisayardaki bir web tarayıcısını kullanarak doldurun. Mobil cihazlardaki (ör. Android, iPhone, iPad vb.) web tarayıcıları desteklenmez.

  Hangi Uygulama Malzemeleri Gereklidir?

  Aşağıdaki belgeleri başvuru portalına yüklemenizi rica ediyoruz:

  • Özgeçmiş
  • Amaç beyanı (SoP) Amaç Beyanı başvurunuzun önemli bir parçasıdır. Lütfen sizi lisansüstü düzeydeki araştırmalara hazırlayan her şeyi bizimle paylaşın. Örneğin, başvuru formunda seçtiğiniz araştırma alanları ve gruplarla ilgili geçmiş araştırma projelerinizi, motivasyonunuzu, becerilerinizi ve geçmişinizi tanımlayabilirsiniz. Uzmanlaştığınız teknik becerilere vurgu yaparak deneyimleriniz hakkında mümkün olduğunca spesifik olmaya çalışın. Lütfen öncelikle yukarıdaki genel noktalara değinerek Amaç Bildirinizi yapılandırın ve aşağıdaki özel soruları yanıtlayarak bitirin:
   • Enstitüdeki ilk yılın önemli bir hedefi, bir araştırma grubuna bağlanarak akademik bir yuva bulmaktır. Başarılı bir ilişkinin yalnızca kendi tercihlerinize bağlı olmadığını dikkate alarak birden fazla seçeneği değerlendirebilirsiniz. Araştırma ilgi alanlarınıza ve geçmişinize göre hangi grup/gruplar sizin için hangi sırayla ve neden alakalı olabilir? Lütfen ISTA en fazla üç araştırma grubu belirtin
   • Enstitüdeki ilk yıl boyunca üç araştırma grubunda üç rotasyonu tamamlamanız gerekir. Hangi grupları seçeceğinizi ve nedenini açıklayın. Enstitü, öğrencileri kendi uzmanlık alanları dışında bir rotasyonu düşünmeye teşvik eder; Bu seçeneği araştırmaya karar verirseniz hangi araştırma grubunu düşünürdünüz ve neden?
   • Tüm derece programlarına ve katıldığınız ve/veya halihazırda kayıtlı olduğunuz tüm yıllara ait üniversite transkriptleri ve diplomaları (İngilizce ve orijinal dilde)
   • Akademik ve araştırma performansınızı değerlendirebilecek 3 hakemin iletişim bilgileri. Tüm belgeler İngilizce olarak sunulmalı ve üniversite transkriptlerinin kopyaları da orijinal dilinde olmalıdır.

  Seçim Kriterleri Nelerdir?

  Seçim komitesi, başvuranın hazırlıklılığını, motivasyonunu ve potansiyelini değerlendirmek için bir dizi gösterge kullanır. Aşağıdakiler dikkate alınacaktır:

  1. Lisans performansı: genel olarak, ilgili alana özgü derslere özel olarak odaklanılarak
  2. Profesörler ve kıdemli bilim insanları tarafından sağlanan referans mektupları: Sektörden gelen bir mektup kabul edilebilir, ancak akademik geçmişe sahip olan mektuplara öncelik verilir; Hakemlerden analitik yetenekler, teknik yeterlilik, bağımsız çalışma yeteneği ve motivasyon/bağlılık konularını ele almaları istenir
  3. Amaç beyanı: Başvuru sahibinin geçmiş araştırma deneyimi ve bu özel doktora programına başvurma motivasyonu: İyi bir akademik uyum mu? Program adayın gelecek kariyer planlarına nasıl katkı sağlıyor? vesaire.
  4. Ek ilgili beceriler (alana özgü): örneğin stajlarda ve/veya araştırma projelerine katılımda, bilim olimpiyatlarına katılımda, programlama dillerinde, laboratuvar tekniklerinde vb. gösterilir.
  5. Aktarılabilir beceriler: örneğin iletişim becerileri, takım halinde çalışma deneyimi, önceki hareketlilik ve uluslararası deneyimler, öğrenci organizasyonlarında gösterilen liderlik deneyimi vb.
  6. Çeşitlilik: örneğin bilgisayar bilimi/matematik/fizik alanında çalışan bir kadın; alanları değiştiren bir başvuru sahibi vb.

  Burslar ve fon sağlama

  Mezun İstatistikleri

  Konumlar

  • Klosterneuburg

   Am Campus, 1 Klosterneuburg ISTA - Graduate School Office, 3400, Klosterneuburg

   sorular