Keystone logo
Kaunas University of Technology

Kaunas University of Technology

Kaunas University of Technology

Tanıtım

Yüksek itibar

1922'ye dayanan Kaunas University of Technology araştırmalar ve araştırmalar için büyük bir potansiyel geliştirdi ve Baltık Devletleri bölgesindeki yenilikler ve teknolojiler konusunda liderliğini koruyor. 10.500 öğrenci ve 1.000 akademik kadrosuyla, KTU, üstün yetenekli araştırmalar yapmak, en kaliteli eğitimi sunmak ve geniş bir alana araştırma ve geliştirme hizmetleri sunmak için son derece yetenekli öğrencileri (Üniversite ve dış bursları tarafından desteklenen), araştırmacıları ve akademisyenleri bir araya getirmeye çalışmaktadır. iş yelpazesi.

Uluslararasılık

KTÜ, uluslararası araştırma işbirliklerine katılarak, uluslararası çalışma programları oluşturarak, ortak çalışma programları oluşturmada uluslararası ortaklarla işbirliği yaparak ve öğrenci ve akademik topluluklar arasında uluslararası değişime katılımı teşvik ederek uluslararası görünürlüğünü arttırır. Şu anda, uluslararası öğrenciler Teknolojik, Fiziksel, Biyomedikal ve Sosyal Bilimler, Beşeri Bilimler ve Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım alanlarında 37 lisans ve lisansüstü derece programı ve 19 İngilizce Doktora programı arasından seçim yapabilirler.

Büyüyen yetenekler

KTÜ, mevcut öğrencilerine, çalışma ortamını ve kalitesini geliştirerek, spor, sanat, öğrenci derneklerinde aktif olma fırsatlarını sunarak ve yerel ve küresel toplumun geleceğine yatırım yaptığı için güvenlerini inşa ederek yatırımlarına devam etmektedir. terimleri. Öğrencilerimiz Litvanya'nın en büyük ikinci şehri olan Kaunas'taki canlı öğrenci topluluğunun büyük bir bölümünü oluşturmaktadır.

KTÜ'de

 • Dünyadaki en iyi üniversitelerin ilk% 5'i arasında: KTÜ, son derece yetenekli öğrencileri, araştırmacıları ve akademisyenleri bir araya getiriyor.
 • İş dünyasında lider: Çalışma programlarının geliştirilmesinden vaka analizine ve teknoloji transferine kadar.
 • Öğrenciler için çok çeşitli hizmetler: değişim programları, stajlar, Başlangıç Alanı, spor, vb.

Kampüs Özellikleri

  Neden Kaunas Teknoloji Üniversitesi

  Litvanya'daki en aktif bilim kurumlarından biri olan, işletme ve endüstri için araştırma hizmetlerinin ana sağlayıcısı olan KTÜ, etkileyici araştırma olanaklarına sahiptir. FabLab, Bloomberg Financial Markets Lab, Auto Diagnostics Lab ve diğerleri gibi çalışmalar için tasarlanmış son teknoloji laboratuvarlara ek olarak, Santaka Valley laboratuvarları ve en yeni teknolojiyle donatılmış Fakülteler öğrenci araştırma ve çalışmalarına açıktır. .

  Ödüller ve Akreditasyonlar

  50 ülkede 350'den fazla üniversite ile işbirliği anlaşmaları

  Üye

  ECIU Üniversitesi (Uluslararası düzeyde zorlu temelli öğrenmeye öncülük etme)

  Çalışmalarda ve araştırmada Sürdürülebilirlik uygulamaları için akreditasyon

  QUESTE-SI

  Akredite

  Yüksek Öğretimde Kalite Değerlendirme Merkezi (Litvanya)

  Konumlar

  • Kaunas

   Donelaicio St. 73,, 44249, Kaunas

  sorular