Keystone logo
Kadir Has University Biyoinformatik ve Genetik Doktora
Kadir Has University

Biyoinformatik ve Genetik Doktora

Istanbul, Türkiye

4 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

USD 12.000 / per year *

Kampüste

* yıl başına.

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Biyoloji, biyoteknoloji ve biyobilimler 2000'den bu yana hızla gelişmektedir. Üretilen verilerin ele alınması için, aşırı miktarda veri nedeniyle bilgisayar teknolojisi gerekmektedir. DNA, RNA ve protein bazlı araştırmalarda kullanılan son tekniklerin çoğu, biyoinformatik ve bilgisayar bilimleri tarafından desteklenmektedir. Bilgisayar bilimi biyolojik bilimler için yeni bir çağ sunuyor. Örneğin hücrenin yapı bloğu, proteinler bir bilgisayar kullanılarak 3D olarak modellenir; bu, moleküler etkileşimlerin hızlı ve verimli bir şekilde tanımlanmasını sağlar ve transdüksiyon Pathways . Benzer şekilde, genetik dizilimdeki mutasyonlar bilgisayar teknolojisi kullanılarak oldukça hızlı bir şekilde tespit edilebilir. Hesaplamalı biyolojideki son gelişmeler maliyeti düşürdüğü ve ilaç geliştirme de dahil olmak üzere araştırma süreçlerini hızlandırdığı için, silico çalışmaları endüstride oldukça talep görmektedir.

Doktora sahip genç bilim adamları Bölümümüz moleküler biyoloji ve genetik üzerine güçlü bir geçmişe sahip olacak, biyolojik verileri biyoinformatik araçlar kullanarak analiz edecek, araçlar, algoritmalar geliştirecek ve moleküler modelleme ve simülasyonlar gibi hesaplamalı biyoloji tekniklerini kullanarak ilaç adayları tasarlayacaktır. Bu program benzer şekilde temel bilim, çeviri bilimi ve sektördeki uygulamalara yakındır.


Program Bilgisi

Program tez yazımı gerektirir. İngilizce'de eğitim% 100'dür.


Bu Programı Neden Seçmeliyim?

Gelişmiş genetik ve bilgisayar teknolojisi, yoğun veri işleme ihtiyaçlarını yarattı ve biyolojinin silikoda üretilebileceği bir ortam sundu. Devrimci uygulamalar geliştirildi ve geliştiriliyor. Biyoinformatisyenler dünya çapında aranır; Bu ihtiyaçlara cevap vermek ve uygulamaları geliştirmek. Bu ihtiyacın, tıp alanında çok daha yüksek bir oranda artması beklenmektedir.

Kadir Has University Fen Bilimleri Enstitüsü altında kurulan Biyoinformatik ve Genetik Programı, Türkiye'deki tek Biyoinformatik ve Genetik programıdır. Dünyanın dört bir yanında tanınmış ve saygın üniversitelerle paralel bir müfredat programına sahip olmak. Program, yükselen bilim insanlarının güçlü uluslararası etkileşimlere sahip olmalarını ve her zaman modern bilim ile güncel olmalarını hedeflemektedir. Program, küresel bilimsel standartlarda eğitim, seminerler, değişim programları ve işbirlikçi projeler sunarak öğrencilere dünya çapında bir rekabete girmeyi hedeflemektedir.

Kimya, moleküler biyoloji ve hesaplamalı biyoloji konularında uygun bir eğitim alan öğrencilerimiz rekabetçi alanda avantaj sağlayacaklardır. Örneğin, nükleik asit verilerinin nasıl analiz edileceğini, bir proteinin nasıl modelleneceğini değil, aynı zamanda nükleik asitlerin ve proteinlerin kimyasal özelliklerini ve kalıtım üzerindeki etkilerini de öğreneceklerdir. Büyük vizyonumuzun avantajları ile notlarımız bir adım önde olacak.

Bölümümüzde araştırma ve eğitim dengede tutulmaktadır. Doktora Program, ulusal ve uluslararası projelerde küresel standartlar ve evrensel değerler ortamında yöneten ve çalışan genç, aktif bilim adamları tarafından yönetilmektedir. Bu bağlamda, doktora Pasif izleyici olmayan, fakat bilime katkıda bulunan dinamik bir bilim adamı olan adaylar.


Bu Program Kariyerimi Nasıl Etkileyecek?

Doktora boyunca verilecek bir eğitim dalı. genetiktir. Bu eğitim hem klasik hem de modern genetik teknikleri içermektedir. Diğer eğitim dalı ise hesaplamalı biyoloji ve biyoinformatiktir. Her ikisi de çok genç olan bu iki bilim, silico'da biyolojik veri üretimi ve silico'da biyolojik veri sürecidir. Öğrencilerimiz hücre biyolojisi, insan genetiği, tıbbi kimya, yapısal ilaç tasarımı, moleküler simülasyon, kuantum kimyası, istatistik ve programlama konularında eğitimlerini tamamlayacaklardır.

Şu anda, dünyanın önde gelen ilaç şirketleri biyoinformatik ve genetik araştırma üzerine dev projeler yürütüyor. Yeni gelişen bu sektör çok sayıda araştırmacı talep ediyor. Mezunlarımız kariyerlerine hem akademi hem de özel şirketlerde devam edebilirler. Katı arkaplan genetiğine sahip, biyolojik verileri etkili biçimde ele alan, bunu tıp, kimya, biyoteknoloji, tarım, enerji ve benzeri alanlara uygulayabilecekleri disiplinlerarası bir uzmanlığa sahip olacaklar.


Başvuru süreci

Kadir Has University , “Biyoinformatik ve Genetik” Tezli Program, Türkiye'den ve yurtdışından gelen öğrencileri kabul eder, ilgili bilim dalında Master derecesi (Yüksek Lisans) aldı (Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Biyoteknoloji, Kimya, Kimya Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi vb.). Eğitim tamamen İngilizcedir. Doktora derecemiz yok Tezsiz program programı.

Adaylar çevrimiçi başvuru formunu doldurmalı ve talep ettikleri belgeleri özgeçmiş (CV) ve amaç beyannamesi (SOP) ile birlikte kişisel olarak getirmeli veya “Kadir Has Üniversitesi, Cibali Kampüsü” nü kargo ile göndermelidir. Ön seçimi geçecek olan adaylar mülakata davet edilecektir (çevrimiçi olarak da yapılabilir). Laboratuar tecrübesi olan ve yayınlara herhangi bir katkı yapan adayların özellikle başvuruda bulunmaları teşvik edilmektedir.

MS GPA (Master's Grades Average), İngilizce seviyesi ve motivasyonuna bağlı olarak tam burs dahil olmak üzere farklı burslar sunuyoruz.

Kurum Hakkında Bilgi

Biyoinformatik ve Genetik Doktora Program, Fen Bilimleri Enstitüsü altında kurulmuş ve ilk öğrenciler 2014-2015 Akademik Yılı'na kabul edilmiştir. İlk mezunlar doktoralarını alacaklar. derece yakında.

Kazanılan Yeterlilik / Yeterlilik Seviyesi

Programı başarıyla tamamlayan öğrencilere, Biyoinformatik ve Genetik Bilim Doktora Programı verilir (Avrupa Yüksek Öğretim Alanında Nitelikler Çerçeveleri (QF-EHEA): Seviye 3, Avrupa Yeterlilikler Çerçevesi (EQF): Seviye 8)

Kabul şartları

Programın başvuru sahiplerinin yüksek lisans derecesine sahip olmaları gerekir. Derecesi ve Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı (ALES) 'nin kantitatif bölümünde en az 55 ve Üniversiteler Arası Dil Sınavında (ÜDS veya YDS) puan almış olmak. ALES puan şartı uluslararası öğrenciler için geçerli değildir. Uluslararası dil sınavı (TOEFL, vb.) Puanları, Yükseköğretim Kurulu düzenlemeleri tarafından belirlenen denkliklere göre tüm adaylar için kabul edilebilir. Bu gereklilikleri yerine getiren adaylar ile daha fazla görüşme yapılır. (Ayrıntılı bilgi: http: // uluslararası. KHAS .edu.tr / 26 / lisansüstü programlar)

Önceki Öğrenmenin Tanınması

Kadir Has University İstisna Yönetmeliği'ne göre, daha önce katılmış bir programda almış oldukları lisansüstü derslerden bazıları, bir dereceye kadar sayılmazsa muaf tutulabilir.

Mezuniyet şartları

Toplam 90 AKTS kredisine karşılık gelen Senato tarafından kabul edilen müfredatı başarıyla tamamlamaları gerekmektedir; yani, en az 3.00 / 4.00 Dereceli Not Derecesi ile Doktora tez.

Programın Tanımı

Biyoinformatiğin en önemli amacı, karmaşık ve canlı organizma sistemlerini matematiksel ve sayısal hesaplama yöntemlerini kullanarak anlamaktır; bu da hastalıkların tedavi yöntemlerini ve tedavilerini bulmaya yardımcı olur ve sonuçta yaşam kalitesini arttırır. En önemli aracı bilgisayar teknolojisidir ve bilgisayar teknolojisi o kadar hızlı ilerlediğinden biyoinformatiğin ortaya çıkması kaçınılmaz hale gelir. Özellikle, insan genomunda kopyalanan DNA dizilerini analiz etmek için, bilgisayar teknolojisinin yanı sıra istatistiksel yöntemler de gereklidir. Biyolojik sistem hakkındaki bilgiler, teknolojideki mevcut gelişmelerle birlikte hızla artarken, mevcut verileri işlemek ve analiz etmek için gelişmiş hesaplama araçlarına olan ihtiyaç da artmaktadır. İşlemsel Biyoloji ve Biyoinformatik programı bu açığı kapatmayı amaçlamaktadır.

Program Çıktıları

 1. Organik moleküllerin yapısını tanıyabilme, grafiklerle detaylı olarak modelleme ve görselleştirme yapabilme.
 2. Organik moleküllerin yapıları ve enzim kinetiği arasındaki etkileşimi bulma ve bu etkileşimi ileri ilaç tasarımı için kullanma ve ilaç aktivitesini belirleme becerisi.
 3. İstatistik, fizik, biyoinformatik ve hesaplamalı biyoloji yöntemleri ve / veya programlama dilleri kullanarak moleküler modelleme ve dinamik biyolojik sistem simülasyonu yapabilme.
 4. İleri hücre biyolojisi, genetik yapı, kalıtım, genom, evrim mekanizmaları ve sistem biyolojisini anlama ve kavramsallaştırma becerisi.
 5. İşlemsel biyoloji ve biyoinformatikteki bilimsel sorunları araştırabilme; deney tasarlama, deney yapma, veri toplama, verileri analiz etme, sonuçları elde etme ve bağımsız olarak veya bir grubun parçası olarak yorumlama becerisi.
 6. Biyoinformatik ve genetik alanındaki gelişmeleri eleştirel bir bakış açısıyla takip edebilme; izleme alışkanlığı ve yaşam boyu eğitim bilinci.
 7. Mesleki, çevresel ve kaliteli konularda bilinç ve sorumluluk.
 8. Sözlü ve yazılı bilimsel konularda İngilizce olarak iletişim kurabilme

Mezunların Mesleki Profilleri

Bu programın mezunları, biyolojik sistem ve matematiksel düşünme yeteneği ile ilgili bir sorunu çözmek için en son bilgisayar teknolojisini kullanabileceklerdir. Böylelikle, biyoteknoloji şirketleri, ilaç firmalarının RD departmanları, genetik araştırma laboratuvarları, ceza soruşturması laboratuvarları, tarım, hastanelerin araştırma laboratuvarları, akademi, enerji ve çevre sektörleri gibi mezunlarımız için farklı alanlardan çeşitli kariyer fırsatları mümkün.

Değerlendirme Anketleri

Ders ve Öğretim Görevlisi Değerlendirme Anketi Mezuniyet Anketi Memnuniyet Anketi

Uluslararası işbirliği

Çeşitli Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya üniversiteleri ve ERASMUS (dokuz ülkede 13 üniversite) ile değişim programları (bkz. Http: // www. KHAS .edu.tr / tr / international2 / Uluslararası Programlar / ana sayfa.html)

kabul

Program Sonucu

Kariyer fırsatları

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

 • Doktora Genomik, Fenomik ve Biyoinformatik
  • Fargo, Amerika Birleşik Devletleri
 • Biyoinformatik ve Hesaplamalı Biyoloji Doktora
  • Ostrava, Çek Cumhuriyeti
 • Doktora (Biyoinformatik)
  • Pretoria, Güney Afrika Cumhuriyeti