Keystone logo
LMU University – Faculty of Medicine

LMU University – Faculty of Medicine

LMU University – Faculty of Medicine

Tanıtım

Münih Tıp Araştırma Okulu (MMRS), LMU'nun Tıp Fakültesi'nin merkezi bir kurumudur. Beşeri tıp, diş hekimliği, insan biyolojisi ve yaşam bilimleri alanlarındaki tüm doktora çalışmalarını (düzenli doktora tezleri ve yapılandırılmış doktora programları) kapsayan bir şemsiye yapı olarak tasarlanmıştır.

LMU Münih'teki Dr. von Hauner Çocuk Hastanesi, Almanya ve Avrupa'nın önde gelen ve en verimli çocuk üniversite hastanelerinden biridir. Hırslı doktorlar ve bilim adamları için mükemmel araştırma, eğitim ve öğretim koşulları sunar. Son derece disiplinler arası bir ortam ve tanınmış araştırma grupları, en yeni araştırma projelerine katılma ve hasta bakımını en yüksek tıbbi düzeyde sunma fırsatı sağlar.

MMRS'nin ana görevlerinden biri doktora yapmaktır. Fakültenin uluslararasılaşmasını teşvik etmek için "Ph.D. Medical Research" sınav yönetmeliği altındaki temel alanlar. Bugüne kadar, "Uluslararası Sağlık" (Uluslararası Sağlık Merkezi), "Ağız Bilimleri" (Poliklinik für Zahnerhaltung und Parodontologie), "Epidemiyoloji ve Halk Sağlığı" (IBE), "Akciğer Biyolojisi ve Hastalıkları" (Kapsamlı Pnömoloji Merkezi, Helmholtz) ve "Genomik ve Moleküler Tıp - Çocuk Sağlığına Kişiselleştirilmiş Yaklaşımlar" sunulmaktadır.

Ek olarak, araştırma eğitim grupları ("Graduiertenkollegs") ve ortak araştırma merkezleri ("Sonderforschungsbereiche") öğrencilerine doktora derecesi verme imkanı verilir. "Ph.D. Medical Research" sınav yönetmeliği çerçevesinde.

Merkezi bir irtibat kişisi olarak, MMRS ofisi, fakülteye yeni doktora geliştirme ile ilgili her konuda danışman olarak yardımcı olur. temel alanlar ve doktora çalışmalarının yürütülmesi.

MMRS ofisi aynı zamanda doktora çalışmaları ile ilgili tüm konuların yönetildiği merkezi idari birimdir. Tüm öğrencilerin merkezi bir veri tabanı tutulur, kabuller ve sınavlar düzenlenir, sertifikalar ve dereceler hazırlanır ve dağıtılır.

Tüm doktora öğrencileri, fakülteye doktora adayı olarak kabul edildiklerinde otomatik olarak MMRS üyesi olurlar.

Bizim yaklaşımımız

(Biyo-)tıbbi araştırma alanında yarının liderlerini yetiştiriyoruz. Kişiselleştirilmiş hassas tıbbın öncüleri olmaları için genç bilim insanlarını ve çocuk doktorlarını destekliyoruz. Dünya çapında ciddi, karmaşık ve nadir hastalıkları olan çocuklara yardımcı olmak için genomik araştırmaları ilerletmek istiyoruz. Doktora Programımız öğrenciler en iyi bilim adamları tarafından denetlenir ve son teknoloji tesislere tam erişime sahiptir.

Misyon

Misyonumuz, yüksek nitelikli genç bilim insanlarına en iyi araştırma koşullarını sağlamak, mükemmel doktora öğrencilerinin ilgi ve yetkinliklerini geliştirmektir. ve gelecek kariyer yollarına en üst düzeyde hazırlamaktır.

Vizyon

Vizyonumuz, hiçbir çocuğun ciddi, karmaşık veya nadir görülen bir hastalıktan ölmemesidir. Bunu başarmak için araştırmaya ve en iyi genç bilim adamlarının ve çocuk doktorlarının eğitimine yatırım yapıyoruz.

Tıp Fakültesinde Mevcut Dereceler:

Tıp Fakültesi, (gelecekteki) doktora adayının yeterlilik derecesine ve ayrıca potansiyel denetçinin derecesine bağlı olarak beş farklı doktora derecesi verir.

Dr.

Doktora derecesi Dr. med. insan tıbbında yeterlilik derecesine sahip öğrenciler içindir.

Dr. diş

Doktora derecesi Dr. med. diş diş hekimliği alanında yeterlilik derecesine sahip öğrenciler içindir.

Dr. biyo. uğultu.

İnsan biyolojisinde doktora derecesi, Tıp Fakültesi'nde doktora projesi yürütmek isteyen ancak insan veya diş hekimliği diplomasına sahip olmayan doktora adayları için tasarlanmıştır.

Doktora tıbbi araştırma

Doktora Tıbbi Araştırmada yüksek lisans, tıbbi araştırmanın mevcut içeriğine, özellikle biyomedikal deneysel, klinik veya çeviri araştırmalarına veya halk sağlığı araştırmalarına odaklanan 3 yıllık yapılandırılmış bir araştırma eğitim programıdır. Adayların başvuruları ve seçimi ilgili çekirdek alanlar ve eğitim grupları tarafından yapılır.

Dr. nat.

Dr. nat. yaşam bilimlerinde yeterlik derecesine sahip doktora adayları içindir. LMU'nun yaşam bilimleri fakültelerinden birinde doktora araştırma projesi yürütmenize izin veren bir not almış olmalısınız. Doktora araştırma projesinin denetimi ancak yaşam bilimleri alanında doktora derecesine sahip bir danışman tarafından yapılabilir.

Konumlar

 • Munich

  Geschwister-Scholl-Platz,1, 80539, Munich

  programlar

   Kurum ayrıca şunları sunar:

   sorular