Keystone logo
Lingnan University İşletme Doktora
Lingnan University

İşletme Doktora

Tuen Mun, Hong Kong

30 Months

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

HKD 42.100 / per year *

Kampüste

* 2022-2023 öğretim yılı için eğitim gözden geçiriliyor.

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Üniversite Sanat, İşletme, Sosyal Bilimler ve Bilim disiplinlerinde 25 MPhil ve Doktora Programı sunmaktadır. İşletme Doktora programımıza kabule ek olarak, Üniversite ayrıca popüler araştırma tabanlı 2 yıllık İşletme Yüksek Lisans programına sahiptir.

Üniversite, özellikle disiplinler arası araştırma çalışmaları için daha çeşitli öğrenme fırsatları sunmak için aktif olarak denizaşırı üniversitelerle işbirliği fırsatları aramaktadır. 2021-22 akademik yılında Üniversite, araştırma alanlarında Wuhan Üniversitesi (WHU), Çin ile "İktisatta Çift Doktora Programı" ve Shenzhen Üniversitesi (SZU), Çin ile "Ortak Denetimli Doktora Programları" başlattı. Uluslararası İlişkiler ve Kalkınma Çalışmaları ile ilgili. Daha fazla işbirlikçi programlar şu anda boru hattında. Ayrıntılara www.LN.edu.hk/sgs/docs/pgrad/coll_prog.php adresinden ulaşılabilir.

İşletme Fakültesi

Muhasebe Bölümü
Lingnan'daki Muhasebe Departmanı, Brigham Young Üniversitesi (www.byuaccounting.net ) tarafından yapılan kapsamlı bir “Üniversiteler için Muhasebe Sıralaması 2020” anketine göre, son altı yılda muhasebe araştırma yayınlarına dayalı olarak dünya çapında 150 genel sıralamaya sahiptir. Güncel alanlara göre, vergilendirme, finansal muhasebe ve denetim araştırmalarımız dünya çapında sırasıyla 68, 98 ve 150. sırada yer almaktadır. Bu, bölümün küçük ölçeği göz önüne alındığında büyük bir başarıdır. Bölüm, The Accounting Review; Muhasebe ve Ekonomi Dergisi ; Çağdaş Muhasebe Araştırmaları ; Muhasebe Çalışmalarının İncelenmesi; Muhasebe, Organizasyon ve Toplum; Denetim: Bir Uygulama ve Teori Dergisi; Finansal Ekonomi Dergisi ve Finansal ve Kantitatif Analiz Dergisi. Araştırmamız, Anakara ve Hong Kong'daki muhasebe mesleğine önemli bilgiler sunan muhasebe teorisine ve uygulamasına katkıda bulunuyor.

Bilgisayar ve Karar Bilimleri Bölümü
Bilgi İşlem ve Karar Bilimleri Bölümü, İşletme Fakültesi'ndeki Veri Bilimi (DS), Bilgi Sistemleri Yönetimi (ISM) ve Operasyon Yönetimi (OM) alanlarında öğretim ve araştırma konusunda uzmanlaşmış beş bölümden biridir. Uzmanlaşmış araştırma alanlarında ( href="http://cptra.ln.edu.hk/ ) Hong Kong'daki en aktif araştırmacılar arasında yer alan ve rekabet gücü yüksek meslektaşlar tarafından iyi tanınan küçük bir öğretim üyesi grubuna sahiptir. araştırma hibeleri ve yüksek kaliteli dergilerdeki yayınlar (örneğin, Management Science , Operations Research , Production and Operations Management , Journal of Management Information Systems, European Journal of Operational Research , IEEE Transactions on Pattern Analysis and Machine Intelligence, IEEE Transactions on Evolutionary Computation, Communications ACM , Karar Destek Sistemleri ve Bilgi ve Yönetim ).

Bölüm, DS, ISM ve OM'ye özel olarak odaklanarak İşletme alanında MPhil ve Doktora derecesi programları sunmaktadır. Motive olmuş başvuru sahiplerini memnuniyetle karşılıyoruz ve MPhil ve Doktora öğrencilerimiz için mümkün olan en iyi öğrenme ve araştırma ortamını sunmaya kendimizi tamamen adadık. Nitelikli başvuru sahipleri ayrıca Hong Kong Araştırma Bursları Konseyi (RGC) tarafından kurulan oldukça rekabetçi ve prestijli bir program olan Hong Kong Doktora Burs Programını (HKPFS) değerlendirmeye teşvik edilir.

Finans ve Sigortacılık Bölümü
Maliye ve Sigortacılık Bölümü'nde aktif olarak araştırma yapan yedi öğretim üyesi bulunmaktadır. Araştırma ilgi alanlarımız geniş kapsamlıdır ve teorik, ampirik ve uygulamalı yaklaşımları kullanır. Fakülte yakın zamanda kredi derecelendirmeleri, menkul kıymet oynaklığı ve türevleri, banka kredi kararları, kurumsal finansman ve teorik sigorta ve risk yönetimi modelleri üzerine çalışmalarını tamamlamıştır. Bu çalışmalardan elde edilen bulgular prestijli uluslararası dergilerde yayınlanmıştır.

Araştırma öğrencileri, danışmanlarıyla yakın işbirliği içinde çalışırlar. Öğrenciler, tezlerine ek olarak, diğer araştırma projelerinde öğretim üyeleriyle birlikte çalışma fırsatı bulurlar. Öğrenciler, Lingnan'da ve diğer yerel üniversitelerde ilgili kurslar yaparlar. Yaklaşımımızın bir özelliği, öğrencilerin ilk dönemlerinden itibaren araştırma projeleri üzerinde çalışmaya başlamalarıdır.

Yönetim Departmanı
Lingnan'ın Yönetim Bölümü, çatışma yönetimi, organizasyon çalışmaları, iş etiği, yenilikçilik ve girişimcilik, kültürler arası yönetim ve Çin iş çalışmaları gibi belli başlı alanlarda araştırma gücü geliştirmiştir ve ayrıca ortaya çıkan araştırma konularını araştırmaktadır. Araştırmamız, Lingnan University 'nin kamu hizmeti için bilgi geliştirme ve uygulama şeklindeki liberal sanatlar misyonunu desteklemektedir. Lisansüstü programlarımız aracılığıyla araştırma yeterliliklerini geliştirmeye kendini adamış, motive olmuş, yetenekli öğrenciler arıyoruz.

Pazarlama ve Uluslararası İşletme Bölümü
Fakültemiz doktora derecelerini Avustralya, Kanada, Hong Kong veya Amerika Birleşik Devletleri'nde aldı. Yıllar içinde, programımızın mezunları Hong Kong, Anakara ve denizaşırı ülkelerdeki kuruluşlar tarafından kazançlı bir şekilde istihdam edilmiştir. Bazıları Georgia Eyalet Üniversitesi, McGill Üniversitesi, Rutgers Üniversitesi, York Üniversitesi, Connecticut Üniversitesi, Illinois Üniversitesi at Urbana-Champaign ve Alberta Üniversitesi gibi diğer prestijli üniversitelerde ileri düzeyde eğitim almaya devam ediyor.Mezunlarımız araştırma bulgularını uluslararası Uluslararası İşletme Akademisi Konferansı ve Pazarlama Bilimi Konferansı gibi akademik konferanslar. Bazıları uluslararası konferanslarda “En İyi Lisansüstü Öğrenci Bildirisi” veya “En İyi Konferans Bildirisi” gibi ödüller kazanmıştır.

kabul

Müfredat

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar