Keystone logo
Lingnan University Tarihte Doktora
Lingnan University

Tarihte Doktora

Tuen Mun, Hong Kong

30 Months

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

HKD 42.100 / per year *

Kampüste

* 2022-2023 öğretim yılı için eğitim gözden geçiriliyor.

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Üniversite Sanat, İşletme, Sosyal Bilimler ve Bilim disiplinlerinde 25 MPhil ve Doktora Programı sunmaktadır. Tarihte Doktora programımıza kabule ek olarak, Üniversite ayrıca popüler araştırmaya dayalı 2 yıllık Tarihte MPhil programına sahiptir.

Üniversite, özellikle disiplinler arası araştırma çalışmaları için daha çeşitli öğrenme fırsatları sunmak için aktif olarak denizaşırı üniversitelerle işbirliği fırsatları aramaktadır. 2021-22 akademik yılında Üniversite, araştırma alanlarında Wuhan Üniversitesi (WHU), Çin ile "İktisatta Çift Doktora Programı" ve Shenzhen Üniversitesi (SZU), Çin ile "Ortak Denetimli Doktora Programları" başlattı. Uluslararası İlişkiler ve Kalkınma Çalışmaları ile ilgili. Daha fazla işbirlikçi programlar şu anda boru hattında. Ayrıntılara www.LN.edu.hk/sgs/docs/pgrad/coll_prog.php adresinden ulaşılabilir.

Tarih Bölümü

Lingnan'daki Tarih Bölümü'nde şu anda tam zamanlı araştırma yapan dokuz öğretim üyesi bulunmaktadır ve araştırma alanları Çin tarihi, Hong Kong tarihi, modern İngiliz ve Avrupa tarihi ve Amerikan tarihini kapsamaktadır. Bölüm, özellikle küresel ve ulusötesi tarihle ilgilenen öğrencileri işe almakla ilgilenmektedir.

Profesör William Guanglin Liu'nun araştırması, Çin ekonomik tarihi, geç İmparatorluk Çin'inin politik ekonomisi, Çin askeri tarihi, Neo-Konfüçyüsçülük ve piyasa ekonomisine tarihsel bir perspektif içinde odaklanmaktadır.

Profesör Lau Chi-pang, Hong Kong Tarihi, Ming ve Qing Çin, Modern Çin, Çin Entelektüel Tarihi uzmanıdır.

Doçent Chunmei Du, modern Çin entelektüel ve kültürel tarihinin uzmanıdır. Son çalışmaları, küresel ve karşılaştırmalı bağlamlarda 1940'larda Çin'deki muhafazakarlığı, Çin diasporasını ve Çin'deki Amerikan ordusunu inceliyor.

Doçent Mark Hampton, 19. ve 20. yüzyıl İngilteresi, özellikle medya tarihi uzmanıdır. Son çalışmaları emperyal kültüre kaydı: Hong Kong'un bir Britanya kolonisi olduğu 20. yüzyıl İngiliz kültüründe Hong Kong'un yeri. Hong Kong ve Güney Çin ile çalışan bir Tarih fakültesi grubunun parçasıdır.

Doçent Carmen Chung Man TSUI, mimarlık ve şehircilik tarihçisidir. Spesifik olarak, Hong Kong ve Güney Çin'deki konut ve gayrimenkul geliştirme tarihi, kültürel miras ve koruma ve tarihi binaların uyarlanabilir yeniden kullanımı ile ilgileniyor.

Doçent Vincent S. Leung, erken Çin tarihi uzmanıdır (yaklaşık MÖ 1000 ila MS 200). Özellikle bu dönemin siyasi ve entelektüel tarihiyle ilgilenmektedir. Araştırma ilgi alanları arasında imparatorluk oluşumları, tarihçilik tarihi ve antik Çin ve Avrasya'da ekonomik düşüncenin gelişimi yer almaktadır.

Yardımcı Doçent Peter E. Hamilton, yirminci yüzyılda Hong Kong ve Pasifik Dünyası tarihine özel olarak odaklanan küresel bir kapitalizm tarihçisidir.

Yardımcı Doçent Diana Lemberg, Yirminci yüzyıl ABD tarihi, yirminci yüzyıl Avrupa tarihi, sömürge ve emperyal oluşumlar, insan hakları tarihi, kültürel tarih, teknoloji tarihi ve küresel İngilizce konularında uzmanlaşmıştır.

Yardımcı Doçent Zhang Lei, hem tarihçi hem de coğrafyacı olarak eğitim almış modern Çin uzmanıdır, araştırmaları Çin'in kentsel tarihi, çevre tarihi ve tarihi coğrafyası üzerine odaklanmaktadır.

kabul

Müfredat

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

  • Çağdaş Tarihte Doktora
    • Santiago de Compostela, İspanya
  • Doktora Tarih/Genel Tarih alanında
    • Prague, Çek Cumhuriyeti
  • Doktora Asya Tarihi ve Kültüründe
    • Prague, Çek Cumhuriyeti