Keystone logo
Michigan Technological University MTU

Michigan Technological University MTU

Michigan Technological University MTU

Tanıtım

Michigan Teknoloji Üniversitesi, 1885'te Houghton'daki Michigan Madencilik Okulu olarak başladı. Michigan eyaleti tarafından yerel bakır madenlerini daha iyi işletmek üzere maden mühendisleri yetiştirmek için kurulan okul, dört öğretim üyesi ve 23 öğrenci ile bir binanın ikinci katında başladı. Houghton'daki Montezuma Caddesi. Onlarca yıldır Houghton İtfaiye Salonu olarak işletilen bina, şimdi bir gece kulübü ve restoran.

Michigan Madencilik Okulu ve onu izleyen Michigan Maden Koleji, ulusal ve uluslararası tanınmış maden mühendisleri yetiştirdi. İlk başkanımız Marshman E. Wadsworth (1887-98), güçlü bir fakülte oluşumunu, mevcut kampüs konumumuza hareketi ve bir üniversite misyonunu denetledi.

Michigan Teknoloji Üniversitesinde, 7.000'den fazla çılgın akıllı öğrencimiz nanosatellitler inşa edip piyasaya sürüyor, protez ayak bileklerini daha iyi hale getiriyor ve robotları çocuklarla birbirine bağlıyor. Yalnızca bu yıl, Michigan Tech lisans öğrencileri ücretli araştırmalar için fakülte danışmanlarının yanında 126.000 saat çalışacaklar. 18 merkezimiz ve enstitümüz 80.4 milyon dolarlık araştırma harcamasıyla donanmış durumda. Huskies, ülkedeki en yüksek dokuzuncu başlangıç maaşını 65.000 $ (medyan) ile almaya devam ediyor. Başka hiçbir şeye benzemeyen bir gelecek.

İngilizce Dil Gereksinimleri

Duolingo İngilizce Testi ile İngilizce yeterliliğinizi onaylayın! DET, dünya çapında 4.000'den fazla üniversite (bunun gibi) tarafından kabul edilen kullanışlı, hızlı ve uygun maliyetli bir çevrimiçi İngilizce sınavıdır.

Konumlar

  • Houghton

    Townsend Drive,1400, 49931, Houghton

    sorular