Keystone logo
Mohamed bin Zayed University of Artificial Intelligence - MBZUAI

Mohamed bin Zayed University of Artificial Intelligence - MBZUAI

Mohamed bin Zayed University of Artificial Intelligence - MBZUAI

Tanıtım

Abu Dabi'deki Mohamed bin Zayed Yapay Zeka Üniversitesi (MBZUAI), Yapay Zeka alanında yerel ve uluslararası öğrencilere uzman lisans programları sunan, yüksek lisans düzeyinde, araştırma tabanlı bir akademik kurumdur.

MBZUAI, Yüksek Lisans ve Doktora programlarının tanıtımı yoluyla Yapay Zekanın bilimsel araştırma, geliştirme, aktarma ve kullanımındaki ilerlemeyi desteklemeyi amaçlamaktadır. Öğrencilerin entelektüel potansiyellerini en gelişmiş bir ortamda gerçekleştirmelerini sağlayan programlar.

MBZUAI'nin amacı, yerel, bölgesel ve uluslararası düzeyde akademik ve araştırma mükemmelliğine ulaşmak, öğrencilerinin kariyerlerinde başarılı olmalarına yardımcı olmak ve zamanımızın en büyük zorluklarından bazılarının üstesinden gelmek için edindikleri bilgileri kullanmaktır.

Benzersizliğimiz. senin kenarın

1. Araştırma odaklı

Mohamed bin Zayed Yapay Zeka Üniversitesi, dünyadaki ilk AI odaklı araştırma üniversitesidir. MBZUAI, Ph.D.'nin denetimi için AI araştırmasının mükemmelliği ve liderliğinde küresel bir güç olan Abu Dabi merkezli Inception Institute of Yapay Zeka (IIAI) ile ortaklık kurmuştur. öğrenciler ve müfredat geliştirme.

2. Kampüs

MBZUAI, mirası modern bir yaşam tarzıyla birleştiren canlı bir başkent olan Abu Dabi şehri ile tamamen entegredir. Dünyanın en sürdürülebilir kentsel topluluklarından biri olan Masdar City'de bulunan kampüs, araştırmanızı yürütmek için benzersiz bir ortam sağlayan son teknoloji tesisler, laboratuvarlar ve araştırma merkezleri sunmaktadır.

3. Burs

MBZUAI% 100 öğrenim ücreti ve aylık ödenek, sağlık sigortası ve konaklama gibi diğer avantajları kapsayan tam bir burs sunmaktadır.

165580_165563_FAI_2180-1tcopy2.jpg

4. Mesleki Fırsatlar

MBZUAI'nin ulusal Hükümet, endüstri ve akademik dünya ile güçlü bağlantıları, öğrencilerimizin sağlık, telekomünikasyon, teknoloji, Hükümet gibi alanlarda olası stajlar yoluyla muazzam deneyimler kazanmak için stratejik ortaklardan oluşan bir ağ ile bağlantı kurmaları için bir platform sağlar. finans ve çok daha fazlası. Profesyonel gelişiminizi başarılı bir şekilde sürdürmek için mükemmel ağ geçidi.

5. Uluslararası çevre

MBZUAI, araştırma konaklamanız için en iyi üniversitedir. Tüm ülkelerden ve milletlerden gelen adaylar, programlara kabul ve kabul durumunun yüksek akademik duruş ve değere dayalı olacağı için memnuniyetle karşılanmaktadır. Uluslararası bir kampüs ortamı yaratarak, MBZUAI bir içerme ve gelişme kültürünü desteklemeyi amaçlamaktadır.

165583_165566_SHADOW28843.jpg

164116_button_please-find-all-the-admissions-requirements-here.png

Burslar ve fon sağlama

MBZUAI, BAE'nin gelişen başkentinde bulunan modern ve yenilikçi bir üniversite ortamında öğrencilere lisansüstü program seçenekleri sunmaktadır. Çağdaş bir eğitim sistemi ve sağlam müfredatı Abu Dabi'nin zengin kültürü ve mirasıyla birleştiren MBZUAI, eşi benzeri olmayan bir deneyim sunuyor.

Tam zamanlı olarak kabul edilen tüm öğrencilere eğitimlerini tam burslu tamamlama ayrıcalığı verilmektedir. Ancak bursları, maaşları ve diğer avantajları sürdürmek için öğrencilerden yüksek akademik başarıyı korumaları, üniversitenin davranış kurallarına uymaları ve öğrenim süreleri boyunca belirli gereklilikleri yerine getirmeleri beklenmektedir.

Burs şunları içerir:

 • %100 ücretsiz öğrenim ücreti
 • Kampüs içi öğrenci konaklaması
 • BAE vatandaşı olmayanlar için sağlık sigortası ve BAE vize sponsorluğu
 • Aylık burs (Üniversite Kataloğunda belirtildiği gibi Üniversitenin kural ve düzenlemelerine tabidir)
 • Uluslararası ve BAE'de ikamet eden öğrenciler
  • Yüksek Lisans: 8.000 AED
  • Doktora: 10.000 AED (Evli Doktora öğrencileri, resmi belgelerin onayına ve ibrazına bağlı olarak kampüs dışında yaşamayı ve 5.000 AED tutarında ek konaklama yardımı almayı talep edebilirler.)
  • BAE ulusal öğrencileri
  • Yüksek Lisans: 30.000 AED (bekar) veya 33.000 AED (evli; resmi belgelerin sunulmasını gerektirir)
  • Doktora: 36.000 AED (bekar) veya 39.000 AED (evli; resmi belgelerin ibraz edilmesi gerekecektir)

Mezun İstatistikleri

Sıralamalar

Bir Bakışta CS Sıralaması

 • Küresel CS Sıralamasında yapay zeka alanında 18. sırada
 • Dünya çapında CS Sıralamasında ML alanında 28. sırada
 • Küresel CS Sıralamasında CV alanında 16. sırada
 • Küresel CS Sıralamasında NLP alanında 19. sırada

Öğrenci Görüşleri

Konumlar

 • Abu Dhabi

  Masdar City, , Abu Dhabi

sorular