Keystone logo
Queen's University Belfast Doktora Bilgisayar Bilimi
Queen's University Belfast

Doktora Bilgisayar Bilimi

Belfast, Birleşik Krallık

3 Years

Ingilizce

Tam zamanlı, Yarı zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

GBP 23.850 *

Kampüste

* AB/uluslararası ücret

Tanıtım

Elektronik, Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri Okulu (EEECS), iletişim, veri bilimi, bilgi işlem sistemleri, siber güvenlik, güç elektroniği, akıllı kontrol ve ilgili birçok alanda teknolojiyi kullanma şeklimizi geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Dinamik bir doktora araştırma ortamının parçası olacaksınız ve dünya çapında 40'tan fazla ülkeden öğrencilerle birlikte çalışacaksınız; bilgisayar sistemleri, yapay zeka ve siber güvenlik dahil olmak üzere bilgisayar biliminin temel alanlarında araştırma yapan öğrencileri denetleriz. 100'ün üzerinde tam zamanlı ve yarı zamanlı araştırma öğrencisinden oluşan canlı bir topluluğun parçası olarak, bilginin ilerlemesinde fikirlerin ve yeniliğin çapraz gübrelenmesine öncelik veren canlı bir araştırma topluluğunda araştırma potansiyelinizi geliştirme fırsatına sahip olacaksınız. .

Birçok doktora öğrencisi burs ve ek takviye alır. Doktora programları, öğrencilerimize araştırma teknikleri konusunda kapsamlı eğitim alma fırsatı sunar.

Okul içinde, Küresel Araştırma Enstitüsü, Elektronik, İletişim ve Bilgi Teknolojisi Enstitüsü (ECIT) dahil olmak üzere Siber Güvenlik, Kablosuz İnovasyon ve Veri Bilimi ve ölçeklenebilir bilgi işlem konusunda uzmanlaşmış bir dizi uzman araştırma merkezimiz var.

Bilgisayar Bilimlerinde Öne Çıkanlar

Sektör Bağlantıları

  • Queen'in araştırmacıları, yerel girişimler ve çok uluslu şirketlerin zengin bir karışımına sahip yerel endüstri ile güçlü bağlara sahiptir. Belfast, Bilgi Ekonomisi etkinliği açısından Birleşik Krallık'ta en hızlı büyüyen ikinci bölgedir (Kuzey İrlanda Ekonomi Raporu, 2018).

Birinci Sınıf Tesisler

  • Son teknoloji ürünü 14 milyon sterlinlik Bilgisayar Bilimi Binası ve Elektronik, İletişim ve Bilgi Teknolojisi Enstitüsü ısmarlama araştırma ortamları sunar.

Uluslararası Tanınmış Uzmanlar

  • Önde gelen uluslararası akademik uzmanların gözetiminde çalışacaksınız.

Önemli gerçekler

Araştırma öğrencileri, Okul bünyesinde yürütülen çok çeşitli araştırma faaliyetleri ile ilgili olarak tam ve aktif bir rol oynamaya teşvik edilir ve aşağıdakiler dahil birçok kaynak mevcuttur:

  • Kişisel Gelişim Programı aracılığıyla sunulan çok çeşitli kişisel gelişim ve uzmanlık eğitim kursları
  • Queen's University Lisansüstü Araştırmacı Geliştirme Programına Erişim
  • Bilgisayar tesislerine erişimi olan ve tam zamanlı doktora öğrencileri için konferanslara katılma desteği olan ofis konaklaması

Kariyer fırsatları

Müfredat

kabul

Program Öğrenim Ücreti

Burslar ve fon sağlama

Tesisler

Okul Hakkında

sorular