Keystone logo
Rochester Institute of Technology (RIT) Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Doktora
Rochester Institute of Technology (RIT)

Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Doktora

Rochester, Amerika Birleşik Devletleri

3 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline *

Aug 2024

USD 41.424 **

Kampüste

* yuvarlanan kabuller

** kredi saat başına öğrenim

Tanıtım

RIT'nin koronavirüs kriziyle nasıl mücadele ettiği hakkında daha fazla bilgiyi buradan okuyun

genel bakış

Bağımsız akademisyenler, son teknoloji araştırmacılar ve iyi hazırlanmış eğitimciler yetiştirmek için tasarlanmış bir araştırma derecesi, bilgi işlem içindeki ve dışındaki zorlukları belirleyip araştırırken birinci sınıf öğretim üyelerinden, çeşitli akademik tekliflerden ve modern tesislerden yararlanacaksınız.

Bilgi işlem ve bilgi bilimlerinde doktora, bağımsız akademisyenler, son teknoloji araştırmacılar ve iyi hazırlanmış eğitimciler üretmek için tasarlanmış bir araştırma derecesidir. Bilgi işlem içindeki ve dışındaki çeşitli ve önemli zorlukları ele almak için hem temel hem de uygulamalı araştırmalar yürütecek ve birinci sınıf fakülte, çeşitli akademik olanaklar ve modern tesislerden yararlanacaksınız. Mezunlarımız, akademi, hükümet ve endüstride hem bilgi işlem hem de disiplinler arası ortamlarda mükemmel olmaya hazırdır.

Bilgi işlem ve bilgi bilimleri alanındaki doktora programı, Golisano Bilgisayar ve Bilgi Bilimleri Koleji'nin en benzersiz iki özelliğini vurgulamaktadır: program tekliflerinin genişliği ve bilimsel olarak teori ve pratiği dengeleyerek gerçek dünya sorunlarına çözümler keşfetmeye odaklanması.

Program, çoklu alanlarda belirli sorunlara uygulanan siber altyapının teorik ve pratik yönlerine odaklanmaktadır. Disiplin içi bilgi işlem alanlarının ve disiplinler arası alan alanlarının bir karışımıdır.

Cyberinfrastructure

Siber altyapı (CI), güvenli, verimli, güvenilir, erişilebilir, kullanılabilir ve birlikte çalışabilir yazılım ve ara yazılım hizmetleri ve araçları paketleri sağlamak için donanım, veri, ağlar ve dijital olarak etkinleştirilen sensörlerin kapsamlı entegrasyonudur. Doktora programı, bilim ve mühendislik toplulukları için insan merkezli araçlar sağlayarak CI araştırmalarında liderlik rolü oynar. Bu araçlar ve hizmetler, yüksek performanslı bilgi işlem, veri analizi ve görselleştirme, siber hizmetler ve sanal ortamlar ile öğrenme ve bilgi yönetimi gibi alanlara odaklanır.

Disiplin içi bilgi

Disiplin içi üç bilişim bilgi alanı vardır: altyapı, etkileşim ve bilişim.

Altyapı, donanım, yazılım (hem sistem yazılımı hem de uygulamalar), iletişim teknolojisi ve uygulamalar aracılığıyla bilgi işlem sistemleriyle entegrasyonuyla ilgili yönleri içerir. Odak noktası, en uygun mimari çözümleri sağlamak için bu unsurların en iyi şekilde organize edilmesidir. Donanım tarafında, sistem düzeyinde tasarımı (örneğin, çip üzerinde sistem çözümleri için) ve bunların yapı taşı bileşenlerini içerir. Yazılım tarafında, şartname ve tasarım dilleri ve standartları dahil olmak üzere, sistemlerin ve uygulamaların yazılım geliştirmesinin tüm yönlerini kapsar; doğrulama ve prototipleme ve çok boyutlu Hizmet Kalitesi yönetimi; yazılım ürün hatları, modele dayalı mimariler, bileşen tabanlı geliştirme ve alana özgü diller; ve ürün tahmini, takibi ve gözetimi. İletişim alt konusu, sensör ağlarını ve protokolleri içerir; etkin, kablosuz, mobil, yapılandırılabilir ve yüksek hızlı ağlar; ve ağ güvenliği ve gizliliği, hizmet kalitesi, güvenilirlik, hizmet keşfi ve entegrasyon ve heterojen ağlar arasında ağlar arası iletişim. Sistem düzeyinde, uyumluluk ve sertifikasyonla ilgili sorunlar vardır; sistem güvenilirliği, hata toleransı, doğrulanabilir uyarlanabilirlik ve yeniden yapılandırılabilir sistemler; gerçek zamanlı, kendi kendine uyarlanabilir, kendi kendini düzenleyen, otonom sistemler. Bu alandaki bazı özellikler ağlar ve güvenlik, dijital sistemler ve VLSI, yazılım tasarımı ve üretkenliği ve sistem yazılımıdır.

Etkileşim, birbirini etkileyen ve teknoloji tarafından kolaylaştırıldığında birlikte çalışan iki veya daha fazla varlığın (insan veya hesaplama) birleşik eylemiyle ilgili konuları ifade eder. İnsanların ve teknolojinin nasıl etkileşime girdiği ve arayüzle ilgili birkaç alt konuyu kapsar. Pek çok ortak konu, tüm bu alanlarda örülmüş olup, çoğu sosyal ve davranış bilimlerinde temellere dayanan ve insani ve sosyal / örgütsel fenomenleri anlamaya vurgu yapan temellere dayanmaktadır. Bir dereceye kadar, bu alanlar, çözümlerin araştırma ve uygulamadan türetilen kural ve ilkelere dayandığı, ancak analitik yaklaşımın ötesine geçen analizler gerektiren etkileşimlerin tasarımına yönelik bir mühendislik yaklaşımı izler. Bu perspektiften, çözümler hedeflere ve amaçlanan sonuçlara göre ölçülebilir ve değerlendirilebilir. Bununla birlikte, verimlilik ve etkililik genellikle bu alanların pratikte sloganı olsa da, burası aynı zamanda bilimin hesaplamada sanatla buluştuğu yerdir. Yaratıcı tasarım ve insan ihtiyaçlarına ve estetiğe duyarlılık çok önemlidir. Bu alandaki bazı uzmanlıklar insan-bilgisayar etkileşimi, bilgisayar tabanlı öğretim sistemleri ve erişim teknolojileridir.

Bilişim, veri yoğun sistemlerin yönetimi ve anlaşılması için uygulanan hesaplama / algoritma tekniklerinin incelenmesidir. Verilerin yakalanması, depolanması, işlenmesi, analizi ve yorumlanmasına odaklanır. Konular algoritmaları, karmaşıklığı ve keşif bilişimini içerir. Veri depolama ve işleme, modelleme, depolama ve erişim için araçlar ve tekniklerin araştırılmasını gerektirir. Analiz ve anlayış, verilerin sembolik modellemesi, simülasyonu ve görselleştirilmesi için araçların ve tekniklerin geliştirilmesini gerektirir. Büyük miktarda veriyi yönetmenin artan karmaşıklığı, hesaplamanın temellerinin daha iyi anlaşılmasını gerektirir. Bu temeller arasında karmaşıklık, hesaplamanın içsel sınırlarını belirleyen teori, iletişim, kriptografi ve belirlenen sınırlar dahilinde en uygun çözümleri elde etmek için algoritmaların tasarımı ve analizi yer alır. Bu alandaki bazı uzmanlık alanları temel bilişim, keşif bilişimi ve akıllı sistemlerdir.

Disiplinlerarası alanlar

Program, alana özgü bilgisayar kullanımı veya bilim, mühendislik, tıp, sanat, beşeri bilimler ve işletme alanlarında, bilgisayarla bilgi işlem dışı disiplinler arasındaki etkileşime odaklanmaktadır. Alana özgü hesaplamayı dahil ederek, bu programda yürütülen araştırma, geleneksel bilgisayar disiplini kapsamı dışında kalan uygulama alanlarındaki sorunların çözümüne bilgisayar ve bilgi bilimi ilkelerini uygular. Araştırma gereksinimi, siber altyapıda, disiplinler arası alanlarda bilimsel keşif ve ürün geliştirmeyi ilerletmede sıkça karşılaşılan sorunları anlamak için gerekli olan temel kavramları içermektedir.

kabul

Burslar ve fon sağlama

Müfredat

Okul Hakkında

sorular