Keystone logo
Seton Hall University Yükseköğretim Liderliği, Yönetimi ve Politikası alanında doktora
Seton Hall University

Yükseköğretim Liderliği, Yönetimi ve Politikası alanında doktora

South Orange, Amerika Birleşik Devletleri

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Sep 2024

USD 1.520 / per credit

Kampüste

Tanıtım

Yükseköğretim Liderliği, Yönetimi ve Politikası Doktora Programı, Eğitim Araştırması, Değerlendirmesi ve Program Değerlendirmesi alanında bir yoğunlaşma sunmaktadır. Bu yoğunlaşma, veriye dayalı karar verme, program değerlendirme, değerlendirme ve test etme ve öğretmen veya fakülte pedagojik gelişimine odaklanan eğitim kurumlarında profesyonel personel ve liderlere yönelik artan talepleri karşılamayı amaçlamaktadır.

Genel Yaklaşım

Kurslar genellikle haftada bir kez akşamları düzenlenmektedir. Eğitim, her iki odak için de tam veya yarı zamanlı olarak mevcuttur.

Seton Hall Üniversitesi'ndeki doktora programının küçük boyutu, sık fakülte etkileşimine ve danışmanınızla yakın çalışmaya olanak tanır. Mezunlarımızı bir dizi olası kariyere hazırlayacak küçük, seçici ve odaklanmış bir program sürdürmeye kararlıyız.

Eğitime erişim, eşitlik ve etkinlik, ekonomik kalkınmanın kritik itici güçleri olarak ortaya çıkmaktadır. ABD'de ve dünya genelinde politika yapıcılar gözlerini maliyetlere ve öğrencilerin öğrenme çıktılarına odaklamaktadır. Eğitim politikaları, okul liderlerinin öğrenci akademik performansını izlemelerini ve bunu iyileştirmek için müdahalelerde bulunmalarını gerektirmektedir.

Program, eğitim liderlerinin eğitimde eşitlik ve kaliteyi teşvik etme konusunda artan zorlukların üstesinden gelebilmeleri için öğretim, politika ve karar alma süreçlerinde veri üretme ve kullanma konusunda kurumsal kapasitenin geliştirilmesine odaklanmaktadır.

Program Yeterlilikleri

Yükseköğretim Liderliği, Yönetimi ve Politikası Doktora Programı bünyesinde yer alan Eğitim Araştırmaları, Ölçme ve Program Değerlendirme konsantrasyonu, araştırma alanında ulusal ve uluslararası düzeyde araştırma yapabilen ve liderlik sağlayabilen mezunlar verecektir. Bu program, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi yetkinlik üretmeyi amaçlamaktadır:

  • Akademik veya uygulamalı bir araştırma programını başından sonuna kadar uygulamak.
  • Eğitim politikalarının, uygulamalarının ve programlarının etkililiğini değerlendirmek.
  • Araştırma bulgularını, öğrencilerin ve kuruluşların performansını artırmak için tasarlanmış pratik girişimlere entegre etmek.

kabul

Müfredat

Kariyer fırsatları

Okul Hakkında

sorular