Keystone logo
Shih Hsin University İletişim Çalışmaları Doktora Programı
Shih Hsin University

İletişim Çalışmaları Doktora Programı

Taipei, Tayvan

Request duration

Request teaching languages

Request pace

Request application deadline

Sep 2023

Request tuition fees

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Doktora İletişim Çalışmaları Programı, iletişim araştırması ve eğitimi ile uğraşan liderlikleri veya akademisyenleri beslemek için tasarlanmıştır. Mezunlarımız, vizyonlarını politika oluşturmaya ve sektörün geleceğini şekillendirmeye çevirecek.

Program, öğrencilere mesleki yeterlilik, bağlılık ve vizyoner düşünme sergileyen benzersiz bir dizi beceri sağlayacaktır. Mesleki yeterlilik, teori oluşturma, spekülatif söylem, bağımsız araştırma, meta-düşünme ve yenilikçi problem çözme becerileri olarak tanımlanır. Bağlılık, çok kültürlü duyarlılık, mesleki ve akademik etik ile karakterizedir. Son olarak, vizyoner düşünme, yerel temelli iken küresel fikirli kalma yeteneğini temsil eder. Kurslar sayesinde katılımcılar parmaklarını nabzında tutmayı ve kalıpların dışında düşünmeyi öğrenecekler. Öğrenciler, bilgi, insanlık ve toplum arasındaki karmaşık dinamikleri inceleyerek, çalışmalarını sosyal gerçekleri yansıtan ve günümüz dünyası için anlamlı kılacaklardır.

Öğrencilerin vizyonunu genişletmek için benzersiz bir çalışma planı geliştirmek için program, öğrencileri kendi araştırma odaklarını program dahilinde temel alan ana ve küçük alanlarının sınırları üzerinde keşfetmeye teşvik eder. Kurs alma yolculuğu boyunca, bire bir araştırma diyaloğu da dahil olmak üzere danışman mentorluğu desteklenir. Bu ortaklık, farkındalığı artırmak, işçiliği geliştirmek ve öğrencilerin akademik açıdan yetenekli ancak sosyal düşünceli uygulayıcılar olarak gelişimini güçlendirmek için hayati önem taşımaktadır.

Endüstri trendlerine ayak uydurabilmek için öğrencilerin şu üç alandan en az birine odaklanmaları gerekmektedir: (i) retorik ve stratejik iletişim, (ii) iletişim teknolojileri ve etkisi ve (iii) kültürel eylem ve katılımcı iletişim. Bu arada, müfredat planlama komitesi, Çin gibi diğer ülkelerden kıdemli akademisyenlerle işbirliği yapan Shih Hsin öğretim üyelerinden oluşuyor. Bu denizaşırı ziyaretçi akademisyenlerin Shih Hsin'deki profesörlerle işbirliği, öğrencilerin çalışmalarını uluslararası gelişmeler bağlamında ilişkilendirmelerine yardımcı olacaktır. Doktora Programımız Mezunlar çeşitli istihdam seçeneklerine sahip olabilir. Üniversitelerde öğretmenlik yapabilir, haber veya medya kuruluşlarında üst düzey yönetici olarak hizmet edebilir, enstitülerde tam zamanlı araştırmacı olabilir veya devlet kurumlarında kamu görevlisi olarak kariyer arayabilirler.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

  • Çağdaş İletişim ve Bilgi Doktora
    • Santiago de Compostela, İspanya
  • İletişim Çalışmaları Doktora Programı
    • Lisbon, Portekiz
  • İletişim ve Bilgi Doktora çalışmaları
    • Kaunas, Litvanya