Keystone logo
SOAS University of London Çeviri Çalışmalarında Araştırma Dereceleri (MPhil / PhD)
SOAS University of London

Çeviri Çalışmalarında Araştırma Dereceleri (MPhil / PhD)

London, Birleşik Krallık

3 Years

Ingilizce

Tam zamanlı, Yarı zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

GBP 4.670 / per year *

Kampüste

* akademik yıl başına tam zamanlı ücretler: Birleşik Krallık / AB £ 4,440; Yurtdışı 19.050 £. Akademik yıl başına yarı zamanlı ücretler: İngiltere / AB £ 2.220; Yurtdışı £ 9.525

Tanıtım

Katılım Modu: Tam Zamanlı veya Yarı Zamanlı

Çeviri Çalışmalarında MPhil / Doktora, çeviri çalışmaları, araştırma yöntemleri ve bir teze götüren araştırma çalışmalarının temel alanlarında temel ve ileri eğitimi birleştiren bir araştırma eğitim programıdır. Bölüm son derece araştırma odaklıdır ve kurslar, ileri düzey seminerler ve bireysel denetimin bir kombinasyonu yoluyla, çok yönlü bir araştırmacının gerektirdiği entelektüel disiplin, bilgi ve becerileri sağlamayı amaçlamaktadır.

Gözetim, teorik, tanımlayıcı ve karşılaştırmalı, tarihsel çeviri çalışmalarının yanı sıra dilbilim, kültürel çalışmalar, sosyolojik ve politik çalışma alanlarını kapsayan çok çeşitli disiplinler arası alanlarda sunulmaktadır. Araştırma konusuna bağlı olarak diğer bölümlerdeki uzmanlarla ortak denetim düzenlemek mümkün olabilir.

Çeviri Çalışmaları Merkezi'nde ve Dilbilim Bölümünde Araştırma

Fakülte'nin araştırma ilgi alanları, Çince'den Arapça'ya, Swahili'den Korece'ye, Moğolca'dan Japonca'ya kadar dünya çapındaki dilleri kapsayacak şekilde geniş kapsamlıdır. Diğer SOAS araştırmacılarının kayda değer dile ve bölgesel uzmanlığına benzersiz erişim ile birleştirilen Asya ve Afrika dillerine odaklanan bu odak, diğer dillerin alanlarında önde gelen birçok araştırmacının uzmanlığından yararlanarak çeviri çalışmaları için benzersiz bir kaynak oluşturur. , karşılaştırmalı ve tanımlayıcı dilbilim ve çeviri çalışmaları alanını büyük ölçüde zenginleştiren alan çalışmaları.

Yakın zamanda tamamlanan bazı tezler

 • Çevirinin Arap Diline Etkisi: Arapça Uydu TV İstasyonlarında İngilizce Deyimlerin Çevirisine İlişkin Bir Çalışma
 • Çevirmenler ve Habitus: 1949'dan Günümüze Çin'de Film Dublajını Araştırmaya Bütünleştirici Bir Yaklaşım
 • İngilizce Romanların Tayca Çevirilerinde Çeviri Kaymalarının Analizi
 • Politik ve sosyal alanları etkilemede çevirinin ve çevirinin rolünün ideolojik manipülasyonu üzerine bir çalışma: Çevirinin teröre karşı savaşı ilerletmedeki işlevi
 • Korece Örtük Tercüme Etmeye Etkili Bir Yaklaşım: alaka-teorik bir bakış açısıyla
 • Çağdaş İran Tercümesi: Yabancı Oyunların Konseptden Performansa Çevirisinde Tehdit Altında Olan Sorunların Analizi

yapı

Çeviri Çalışmaları Doktora programı, program süresince farklı etkinlikler ve gereksinimler içeren titiz, yapılandırılmış disiplinler arası bir eğitim programıdır.

Tüm öğrenciler programın 1. yılında MPhil öğrencileri olarak kayıt yaptılar. MPhil'den doktora programına geçiş, tam zamanlı öğrenciler için (ya da yarı zamanlı öğrenciler için ikinci akademik oturumun sonunda) ilk akademik oturumun sonunda gerçekleşir.

Tüm yeni MPhil / Doktora öğrencilerine, bir ana veya birincil denetim otoritesi ve ikinci ve üçüncü bir denetçi olmak üzere üç üyeden oluşan bir denetim komitesi verilir. Denetim komitesi genelinde zaman taahhüdü bölünmesi 60:25:15. İlk yıl öğrencilerden en az bir saatlik bir süre için ana süpervizörlerini haftada iki kez bir araya getirmeleri beklenir.

Öğrencinin birincil danışmanı, Çeviri Çalışmaları Merkezi'ne kayıtlıysa, Dilbilim Bölümünün bir üyesi veya alan çalışmaları bölümünün bir üyesidir. Yardımcı danışman sıfatıyla hareket eden ikinci ve üçüncü danışmanlar, aynı Bölümden veya Diller ve Kültürler Fakültesi'ndeki diğer Bölüm / Merkezlerden veya Okulun diğer Fakülteleri Bölümlerinde / Merkezlerinde olabilir.

Araştırmanın niteliğine bağlı olarak, iki ana denetçi tarafından ortak denetim yapılması önerilmektedir. Bu gibi durumlarda öğrencinin kendi komitesinde bir tane daha danışmanı vardır.

Öğrencinin ilerlemesi, Merkezin Araştırma Eğitmeni tarafından daha da denetlenir.

İlk yıl öğrenciler, Araştırma Öğretmenleri tarafından düzenlenen Çeviri Çalışmaları Merkezi Dilbilim Bölümü tarafından sunulan araştırma eğitim seminerini (RTS) ve Fakülte'nin araştırma programı tarafından sunulan ve jenerik tarafından desteklenen eğitimi takip ederek araştırmaya hazırlanır. Akademik Gelişim Direktörlüğünde (ADD) sunulan eğitim.

Öğrenciler ayrıca denetçiler tarafından araştırmaları ve eğitim ihtiyaçları ile ilgili ek derslere katılmaları konusunda teşvik edilebilir. Bunlar, fakülte dışındaki diğer bölümlerde uzman disiplin, dil veya bölgesel kültür kursları veya araştırma eğitimi içerebilir.

Tüm MPhil / PhD öğrencileri, bölüm seminer serilerinin veya Dilbilim Bölümü veya Çeviri Çalışmaları Merkezi tarafından düzenlenenlerin konuşmalarına katılmaya teşvik edilir. Ayrıca, ileri düzey doktora öğrencilerinin çalışmalarını sundukları ve personele ve öğrencilere açık olan özel doktora seminerleri vardır.

1. Sınıf tam zamanlı öğrencilerinden (yarı zamanlı öğrenciler için 2. yıl) Mayıs ayının ilk Cuma gününe kadar, tipik olarak aşağıdaki unsurları içeren temel bir bölüm ve araştırma önerisi (yaklaşık 10.000 kelimelik) sunmaları gerekmektedir:

 1. Araştırma gerekçesi ve önerilen araştırmanın kapsamı
 2. Ana araştırma soruları
 3. Literatür incelemesi
 4. Teorik ve metodolojik çerçeve ve düşünceler
 5. Önerilen araştırma yöntemleri
 6. Etik konular (uygulanabilir olduğunda)
 7. İlk veri örnekleri ve analizi
 8. Doktora tezinin ana hatları
 9. Araştırma ve yazma programı
 10. kaynakça

Bu bölümlerden bir veya daha fazlasına yapılan düzenlemeler, uygun olduğunda, ekleme ve silme işlemleri de dahil olmak üzere, öğrenciler ve baş denetçiler arasında önceden düzenleme yapılmasıyla mümkündür.

MPhil'den PhD statüsüne yükseltme süreci, temel bölümün değerlendirilmesine ve öğrencinin araştırma komitesi tarafından araştırma teklifine ve ardından 20-30 dakikalık sözlü sunum üzerine kuruludur. Sözlü sunum, denetim kurulu üyelerine ve diğer Bölüm personeli ve araştırma öğrencilerine verilir. Ardından öğrenci ve komite arasında 10-15 dakikalık bir görüşme yapılır. Yükseltme sürecinin başarıyla tamamlanmasının ardından, öğrenciler resmi olarak doktora derecesine yükseltilir ve ikinci yıla devam eder. (Değerlendiriciler, çekirdek bölümde veya araştırma teklifinde eksiklikler olduğunu düşünürlerse, öğrencilerden, Doktora statüsüne yükseltme onaylanmadan önce bunu tatmin edecek şekilde revize etmeleri istenecektir.) yükseltme işlemi tamamlandı.

İkinci yıl (veya yarı zamanlı eşdeğeri) normalde araştırmaya dahil edilir. Bu, öğrenci ve süpervizör (ler) arasında kararlaştırıldığı gibi, kütüphanelerdeki saha çalışması ve araştırmanın herhangi bir kombinasyonu ile materyal toplama olabilir.

Üçüncü yıl (veya yarı zamanlı eşdeğeri), doktora tezi için araştırma yazmaya ayrılmıştır. Bu süre zarfında, öğrenciler normalde Araştırma Eğitmeni tarafından düzenlenen ve personele ve diğer araştırma öğrencilerine açık olan Doktora seminer serisinde bir sunum yapacaklardır. Üçüncü yıl boyunca (veya yarı zamanlı eşdeğeri) öğrenciler, tezin son taslağını tamamlamadan önce taslak bölümleri yorum için ana danışmanlarına sunacaklardır. Tam taslak tamamlandıktan sonra, çalışma denetim komitesinin tüm üyeleri tarafından değerlendirilir ve öğrenci tezi teslim edebilir veya tezini tamamlamak ve sınava göndermek için 12 ay daha verilmek üzere Devam Durumuna geçebilir.

Tez kayıt tarihinden itibaren 48 ay içerisinde tamamlanmalıdır (veya yarı zamanlı eşdeğer).

Tez - 100.000 kelimeyi geçmemek üzere - alanda iki lider yetkili tarafından incelenir.

Doktora Dereceleri SOAS tarafından 2013 yılında tescil edilmiş ve SOAS yönetmeliklerine tabidir.

Önemli haber

Program sayfasındaki bilgiler, verilen akademik oturuma karşı amaçlanan program yapısını yansıtır.

Araştırma Kabulleri ve Uygulamaları

SOAS araştırma dereceleri için ilgili bir konuda iyi bir Yüksek Lisans derecesi (veya denizaşırı eşdeğeri) bulunan nitelikli öğrencilerden başvuruları memnuniyetle karşılıyoruz. Başvurular çevrimiçi gönderilmelidir.

Başvurunuzu işleme koymamız için bize zaman tanıyabilmek için kayıt olmak istediğiniz akademik yılın başlamasından önce başvurmanız önemlidir. Burs almak için başvuruyorsanız, son tarihler geçerli olabilir.

SOAS Doktora programı rekabetçidir ve başvuru sahiplerinin yüksek akademik başarıya sahip olmaları ve Bölümün araştırma çıkarlarına katkıda bulunacak uygun bir teklifi almaları gerekir. Lütfen dikkat: Tamamen spekülatif uygulamaları önemsiyoruz. Disiplinlerarası araştırma başvuruları açıktır, ancak bir bölüme sadece bir başvuru yapılabilir.

Koşulsuz İngilizce Dil Giriş Koşulları

İngiltere’de okumak için 4. Kademe vize gerektiren adaylar, UKVI onaylı bir test merkezinden bir UKVI IELTS Akademik sertifikası sağlamalıdır.

İngiltere'de okumak için 4. Sınıf Vize gerektiren uluslararası başvuru sahipleri

Ölçek Koşulsuz giriş Profesyonel destekle koşulsuz giriş
IELTS (Akademik) 7,0 genel puan veya daha yüksek, alt puanlarda 7.0 ile. 7,0 genel veya üstü, alt puanlarda en az 6.5 ile

AÇA ve AB başvuru sahipleri

Ölçek Koşulsuz giriş Profesyonel destekle koşulsuz giriş
IELTS (Akademik) Her alt skorda 7.0 olan genel veya 7.0, 7.0. 7.0 veya daha yüksek, alt puanlarda en az 6.5 ile.
TOEFL IBT 105 toplamda veya daha yüksek, alt puanlarda en az 25 puan. 105 genel puan ile alt puanlarda en az 22.
VEYA
Genel olarak 100, yazılı olarak en az 25, diğer alt puanlarda ise 22.
Pearson İngilizce Testi (Akademik) 75 genel veya üstü, en az 70 alt puanda. 70 genel veya üstü, en az 65 alt puanda.

kabul

Müfredat

Okul Hakkında

sorular