Keystone logo
SOAS University of London Finans ve Yönetimde Araştırma Dereceleri (MPhil / PhD)
SOAS University of London

Finans ve Yönetimde Araştırma Dereceleri (MPhil / PhD)

London, Birleşik Krallık

4 Years

Ingilizce

Tam zamanlı, Yarı zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

GBP 4.670 / per year *

Kampüste

* akademik yıl başına tam zamanlı ücret: UK / AB 4,396 £; Yurtdışı £ 17,967. Akademik yıl başına yarı zamanlı ücretler: İngiltere / AB £ 2,198; Yurtdışı £ 8,984

Tanıtım

Katılım Modu: Tam Zamanlı veya Yarı Zamanlı


Maliye ve İşletme Fakültesi Doktora programındaki lisansüstü öğrencileri, Londra Üniversitesi PhD'sine doğru okuyor.

Finans veya işletme doktora programına alınabilmek için öğrencilerin zaten ilgili bir disiplinde yüksek lisans derecesi almış ve yüksek notlar almış olmaları gerekir. Ayrıca, akademik araştırma için bir yetenek gösteren bir ilk araştırma önerisi sunmaları gerekir.

Tam zamanlı doktora programı normalde Londra'da üç yıllık bir çalışma gerektirir.

Araştırma konuları

Finans ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Doktora programı, finans ve yönetim alanındaki bazı alanlarda denetim sağlar. Aktif olarak fakülte üyeleri tarafından araştırılan alanlardaki konulara odaklanıyoruz. Şu anda, beş ana alan kurumsal yönetim, finans, hukuk, kamu politikası ve yönetimi ve düzenlemesi (gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde) ve sürdürülebilir kalkınma ve tarımcılıktır.

  • Kurumsal yönetim: finans, hukuk ve düzenleme (gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde)
  • Kurumsal finansman: firmaların sermaye yapısının belirleyicileri
  • Finans ve ekonomik büyüme
  • Finansal düzenleme, merkez bankacılığı ve banka denetimi
  • Kamu politikası ve yönetimi; kamu mali yönetimi
  • Çin'de Yönetim; Japonya'da Yönetim; ve Orta Doğu ve Kuzey Afrika'da Yönetim

Hakemler ve referanslar

Son üç yılda eğitimdeyseniz, en yeni mezuniyet sonrası çalışma yerinizden referanslar isteyeceğiz. Normalde araştırma potansiyeliniz hakkında yorumda bulunabilecek üst düzey veya yerleşik öğretim üyelerinden iki akademik referans almamız gerekir.

Üç yıl veya daha uzun süre eğitim görmemişseniz, normalde en az bir akademik referans isteyeceğiz. Ayrıca daha önceki bir zamandan veya şu anki iş yerinizden gelen referansları da düşünebiliriz, ancak bunun için başvuruda bulunduğunuz derse ilişkin önerilerde bulunabilirsiniz. Aile üyelerinden veya arkadaşlardan yapılan referanslar kabul edilemez.

yapı

Doktora programındaki öğrenciler ileri düzey dersleri alırlar ve tezleri için araştırma yaparlar. Onlar Maliye ve Yönetim Okulu'ndan amirleri ile ve diğer öğretim üyeleri ve doktora öğrencileri ile yakın çalışırlar.

İlk yıl

Programın ilk yılı araştırma eğitimi seminerleri ve ileri düzey kursları içerir. Aynı zamanda, öğrenciler ayrıntılı bir araştırma önerisi geliştirmek için amirleriyle birlikte çalışır, araştırmanın ilk aşamalarını üstlenir ve tezin ana argümanlarını ana hatlarıyla açıklamak için bazı taslak bölümler yazarlar.

SOAS araştırma eğitimi

SOAS , araştırma öğrencilerine destek sağlamayı taahhüt eder. Tüm tam zamanlı birinci sınıf öğrencileri SOAS veya Londra Üniversitesi'nin diğer okullarından kampüs içi, uzaktan eğitim veya istisnai olarak izinli olan bir araştırma yöntemi dersi ve bir yüksek lisans dersi alırlar. Öğrencilerin normalde, doktora statüsüne ilerlemesi göz önüne alındığında, Notlar Komitesi tarafından dikkate alınacak olan bu dersler için ödevleri tamamlamaları beklenir.

Doktora Okulu tarafından sunulan kısa kurslar da dahil olmak üzere, ilk yıl veya daha sonra denetim otoritesi tarafından tavsiye edilen ek kurslar alınabilir. Aktarılabilir araştırma becerileri seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz: araştırma yazma ve sunma, veri toplama ve analizi için genel yöntemler ve teknikler, dil desteği, araştırma bütünlüğü ve akademik öğretim. SOAS ayrıca UCL, Eğitim Enstitüsü ve LSE ile eğitim fırsatlarını paylaşan Bloomsbury Lisansüstü Yetenekler Ağı'nın bir parçasıdır. SOAS öğrencileri, konferanslara ve özel kurslara katılmak için araştırma fonu başvurusunda bulunabilirler.

Öğrencilerin çalışmalarını sunmaları ve yıl boyunca Doktora Semineri programına katılmaları gerekir. Öğrenci sunumlarına ek olarak, doktora seminerinde, bölüm personelinin farklı ileri araştırma alanlarına ilişkin temel bilgiler sunan temel bir makaleden bahsettiği bir forum olan “Yönetime ve Finansa Temel Katkılar” da yer almaktadır.

Doktora öğrencilerinden bölüm araştırma seminerlerine katılmaları beklenir.

Yaklaşık sekiz aylık tam zamanlı bir çalışmadan sonra, öğrencilerin ilerlemeleri bir yükseltme komitesi tarafından değerlendirilir ve başarılı öğrenciler ikinci sınıfa devam eder.

İkinci Yıl

İkinci sınıfta, tam zamanlı öğrenciler genellikle veri toplama ve işlemeyi içeren ayrıntılı bir araştırma yaparlar. Bu amaçla bazı araştırmalar gerekirse yurt dışında da yapılabilir. Öğrenciler yıl boyunca tezlerinin taslak bölümlerini yazarlar ve danışmanları ile tartışırlar.

Üçüncü Yıl

Tam zamanlı doktora öğrencileri, araştırmalarını tamamlarlar ve tezin son bir taslağı ya da son bir taslak taslağını yazarlar.

Yıl dört

Bu aşamadaki herhangi bir çalışma normalde yayın standartlarını elde etmek için tez bölümlerini yeniden düzenlemeyi içerir. Sınav normalde bu yıl içinde tamamlanmalıdır. Sınav, tezi değerlendirme ve tezi ve dayandığı araştırmaları konu alan sözlü sınav (viva ses) ile yapılır.

Çalışma Modları

Ocak ve Nisan ayları giriş seçenekleri istisna olmak üzere onayına tabidir. Yükseltme düzenlemeleri benzerdir, bu tarihlere giren tam zamanlı öğrencilerin doktora statüsünde dokuz ay sonra bir iyileştirme yapmaları düşünülecektir.

Yarı zamanlı eğitim almak isteyen öğrenciler başvurabilirler, ancak bu modun gerektirdiği daha uzun süreli çerçeve üzerinde çalışmalarını sürdürmek için taahhüt ve kaynaklara sahip olduklarını göstermeleri gerekecektir.

Destekleyici bir ortam sunan işyerlerinde çalışan öğrencilerin, uzaktan eğitim ile tam zamanlı programın son iki yılını alabilecekleri yarı-mevcut bir seçenek de mevcuttur. -

Önemli haber

Program sayfasındaki bilgiler, verilen akademik oturuma karşı amaçlanan program yapısını yansıtır.

Araştırma Kabulleri ve Uygulamaları

SOAS araştırma dereceleri için ilgili bir konuda iyi bir Yüksek Lisans derecesi (veya denizaşırı eşdeğeri) bulunan nitelikli öğrencilerden başvuruları memnuniyetle karşılıyoruz. Başvurular çevrimiçi gönderilmelidir.

Başvurunuzu işleme koymamız için bize zaman tanıyabilmek için kayıt olmak istediğiniz akademik yılın başlamasından önce başvurmanız önemlidir. Burs almak için başvuruyorsanız, son tarihler geçerli olabilir.

SOAS Doktora programı rekabetçidir ve başvuru sahiplerinin yüksek akademik başarıya sahip olmaları ve Bölümün araştırma çıkarlarına katkıda bulunacak uygun bir teklifi almaları gerekir. Lütfen dikkat: Tamamen spekülatif uygulamaları önemsiyoruz. Disiplinlerarası araştırma başvuruları açıktır, ancak bir bölüme sadece bir başvuru yapılabilir.

Koşulsuz İngilizce Dil Giriş Koşulları

İngiltere’de okumak için 4. Kademe vize gerektiren adaylar, UKVI onaylı bir test merkezinden bir UKVI IELTS Akademik sertifikası sağlamalıdır.

İngiltere'de okumak için 4. Sınıf Vize gerektiren uluslararası başvuru sahipleri

Ölçek Koşulsuz giriş Profesyonel destekle koşulsuz giriş
IELTS (Akademik) 7,0 genel puan veya daha yüksek, alt puanlarda 7.0 ile. 7,0 genel veya üstü, alt puanlarda en az 6.5 ile

AÇA ve AB başvuru sahipleri

Ölçek Koşulsuz giriş Profesyonel destekle koşulsuz giriş
IELTS (Akademik) Her alt skorda 7.0 olan genel veya 7.0, 7.0. 7.0 veya daha yüksek, alt puanlarda en az 6.5 ile.
TOEFL IBT 105 toplamda veya daha yüksek, alt puanlarda en az 25 puan. 105 genel puan ile alt puanlarda en az 22.
VEYA
Genel olarak 100, yazılı olarak en az 25, diğer alt puanlarda ise 22.
Pearson İngilizce Testi (Akademik) 75 genel veya üstü, en az 70 alt puanda. 70 genel veya üstü, en az 65 alt puanda.

kabul

Müfredat

Okul Hakkında

sorular