Keystone logo
SOAS University of London Medya Araştırmalarında Araştırma Dereceleri (MPhil / PhD)
SOAS University of London

Medya Araştırmalarında Araştırma Dereceleri (MPhil / PhD)

London, Birleşik Krallık

3 Years

Ingilizce

Tam zamanlı, Yarı zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

GBP 4.670 / per year *

Kampüste

* Akademik yıl başına tam zamanlı ücret: UK / AB 4,396 £; Yurtdışı £ 17,967. Akademik yıl başına yarı zamanlı ücretler: İngiltere / AB £ 2,198; Yurtdışı £ 8,984.

Tanıtım

Katılım Modu: Tam Zamanlı veya Yarı Zamanlı


SOAS Medya ve Film Çalışmaları, halen kayıt olan otuz araştırma öğrencisiyle genişleyen bir doktora araştırması programına sahiptir. Araştırma öğrencilerimiz, yaklaşık yarısı Afrika, Orta Doğu ve Asya'dan, yarısı da Avrupa ve Kuzey Amerika'dan gelen, hem teorik hem de deneysel olan son derece geniş bir konu yelpazesinde çalışmaktadır.

Merkez, eleştirel teorik becerilerin kazanılmasının ve medya ve film formları ve uygulamalarının derinlemesine bölgesel, dilbilimsel ve kültürel bilgisine vurgu yapmaktadır.

Medya ve Film Çalışmalarında Doktora, medya ve filmdeki çağdaş teorik ve küresel konuların bazı yönleriyle ilgili orijinal araştırmaları içeren bir araştırma derecesidir. Medya ve film çalışmalarına yaklaşımımız, Avrupalı merkezcilik eleştirisi üzerine kurulu. Uzmanlığımız, Latin Amerika, Doğu Avrupa ve ana akım 'Batı' medyası araştırmaları için eşit derecede uygun bir yaklaşım olan film ve medya endüstrilerinin, bunların içeriklerinin ve Asya, Afrika, Orta Doğu'daki izleyicilerinin ve diasporalarının analizidir.

2007 yılında teori ve pratik arasındaki ilişkileri bütünleştirmek ve sorgulamak için tasarlanmış bir Doktora akışı başlattık. Gönderilen çalışma 60.000 kelimelik yazılı çalışma ve bir saatlik görsel-işitsel materyallerden oluşuyor.

Medyada ve filmde bir araştırma derecesi normal olarak üç yıl sürmektedir veya en fazla dört yıllık bir süreye kadar kapsamlı bir alan çalışması gerekmektedir. Yarı zamanlı kayıt da mümkündür.

Merkez, disiplinlerarasılığı vurgulamaktadır ve okulun her yerindeki uzmanlığa dayanmaktadır. Bu yüzden Doktora Programı, Asya ya da Afrika'da ayrıntılı bir medya ve film çalışması yapmak isteyen araştırmacılar ve medya ve film çalışmalarını diğer disiplinlerle birleştirmek isteyenlere ve dil ve kültür çalışmalarından, sosyal bilimlere beşeri bilimler.

Araştırma öğrencilerini, temel araştırma güçlerimizden biri olarak görüyor ve bireysel ya da işbirlikçi, gelecek kariyerleriyle ilgili olacak bir proje portföyü geliştirmelerini tavsiye ediyoruz. Son yıllarında, özel uzmanlık alanlarına dayalı ve daha geniş bir kitleye yönelik sempozyum ve film festivalleri düzenlemelerini teşvik ediyoruz. Örneğin, öğrenci önderliğinde Sacredmediacow kolektifi, Hindistan'da medya üzerine bir konferans düzenledi ve Routledge tarafından yayımlanan düzenlenmiş bir kitap, Hint Kitle İletişim Araçları ve Değişim Politikaları üretti. Diğer öğrenciler, her sonbaharda Küçük Medya Girişimi etkinliklerinin organizasyonu ile ilgilenmişlerdir. Ayrıca birçok öğrenci ulusal ve uluslararası konferanslarda bildiri yayınlar, bir kısmı da akademik dergilerde yayınlar.

yapı

Araştırma derecesinin iki yolu vardır. Birincisi, 100.000 kelimelik bir tezi içeren standart araştırma rotasıdır. İkincisi, doktora araştırmalarını pratik üretim ile birleştirmek isteyen film ve medya profesyonelleri için tasarlanmış pratik bir bileşene sahip bir araştırma akıntısıdır. Araştırma, bir saat süren film / video prodüksiyonu ile 60.000 kelimelik bir tezden (onayına tabi) oluşacaktır.

Okuldaki özerk bir varlık olan Medya ve Film Çalışmaları Merkezi'nde araştırma öğrencisi olarak kayıtlı olacaksınız. Derece, Londra Üniversitesi tarafından verilir.

Araştırmanıza, iki denetçiden ve normalde Lisansüstü Öğretmen olan bir komite başkanından oluşan üç personelden oluşan bir araştırma komitesi rehberlik edecektir. Araştırmanızın niteliğine bağlı olarak, iki olası denetim türü vardır.

  • Ya da, daha fazla rol alacak, ek uzmanlık sağlayacak, araştırmanıza ve ikinci bir amirinize rehberlik etmekten sorumlu ana kişi olacak bir birincil denetçiniz olabilir.
  • Alternatif olarak, ortak denetime sahip olmanız, bir medya veya film uzmanı olmak üzere bir süpervizör, diğeri araştırma yaptığınız alanda uzman veya medyaya veya filme bağlandığınız disipline sahip olmanız daha uygun olabilir.

İlk yılda bir MPhil eğitim programını izleyerek araştırmaya hazırlanırsınız. Eğitim programının amacı, teori, yöntemler, bölgesel, kültürel, dilbilim ve araştırmalarınız için gerekebilecek herhangi bir özel disiplin uzmanlığı konusunda kapsamlı bir temel oluşturmaktır.

Gerekli kurslar:

  • MPhil Eğitim Semineri - özellikle birinci sınıf araştırma öğrencileri için haftalık bir kurs dersi olup, ders programı o yıl öğrencilerin çıkarları ve ihtiyaçları tarafından belirlenir.
  • CMFS Araştırma Semineri - Medya ve film çalışmaları, bağımsız film yönetmenleri ve STK ve medya aktivistlerinin önde gelen akademisyenleri tarafından medya araştırma ve uygulamasında güncel konuların yer aldığı Merkez'in tüm akademik personelinin ve öğrenci organının katıldığı haftalık bir seminer.
  • Araştırma Metodları Kursu - Farklı terimler için gereken metotlarda sağlam bir temel oluşturmak üzere tasarlanmış, bir dönem boyunca haftalık kurs. Söylem ve yorumsal analiz üzerine vurgu içerir.

Diğer unsurlar siz, Lisansüstü Eğitmen ve danışmanlarınız arasında kararlaştırılacaktır. Bunlar içerebilir

  • Medya veya Film Kuramı - muhtemelen, sahip olduğunuz teorik geçmişe bağlı olarak, bir veya daha fazla medya veya film teorisi dersinin ilk dönemini almanız istenecektir. Amaç, araştırmanız için gerekli bir dizi teorik yaklaşım sağlamaktır.

Mevcut dersler şunları içerir:

  • Medya ve Kültürel Çalışmalardaki Teorik ve Güncel Konular
  • Küresel Medya ve Post-Ulusal İletişimde Kuramsal ve Güncel Konular
  • Medya, İletişim Teknolojileri ve Gelişiminde Kuramsal ve Çağdaş Konular

Daha fazla isteğe bağlı elemanlar, sizin ve Merkez personelinin araştırmanıza yararlı olduğu uzman disiplin, dil veya bölgesel kültür kurslarından oluşabilir.

Multimedya ve video prodüksiyonu - Merkez, özellikle dijital çağda, teori ve pratik arasındaki bağlantıya kesin olarak bağlıdır. İyi donanımlı bir multimedya ünitemiz var ve çeşitli multimedya ihtiyaçlarını karşılamak için eğitim veriliyor.

Resmi doktora araştırmanızın yanı sıra, indirdiğiniz ve taranan materyalleri, daha küçük projeleri (bireysel veya işbirlikçi) içeren bir portföy geliştirmenizi öneririz. Bu, gelecekteki kariyeriniz için önemli olabilir.

Ayrıca, Londra, dünyanın medya ve film başkentlerinden biridir. Bu nedenle, mevcut olandan tam olarak yararlanmanızı tavsiye ediyoruz. British Film Institute dışında, Birkbeck, Kuyumcular, Krallar ve Kraliçe Mary de dahil olmak üzere Üniversite öğretim medyası ve filmindeki ana kolejlerle resmi kurumsal işbirliğine sahibiz. Kendi araştırma eğitimi etkinliğini ve konferans serisini yürüten Londra Üniversitesi'ndeki ana film ve medya bölümlerini kapsayan Screen Studies Group'un bir üyesiyiz.

Masa saati

İlk yılın Mayıs ayında, önerilen araştırma sorularınızı, ampirik altyapınızı ve kullanmayı önerdiğiniz teorik çerçeveyi özetleyen 15.000 kelimelik bir Yükseltme Araştırması Raporu gönderirsiniz. Bu, iki akademisyen tarafından değerlendirilir, genellikle ikinci yöneticiniz ve Merkezin dışındaki birisi konuyla ilgili uzmanlardır. Yükseltme Raporunun başarılı bir şekilde tamamlanması üzerine, resmi olarak doktora derecesine yükseltilirsiniz ve geleneksel olarak bir yıla kadar süren araştırma aşamasına geçersiniz. Değerlendiriciler, Raporda eksiklik olarak değerlendirirse, araştırmaya devam edebilmeniz için sizden memnuniyetlerini gözden geçirmeniz istenecektir.

İkinci yıl normalde araştırmaya katıldı. Bu, herhangi bir alan araştırması, kütüphanelerde, film ve medya arşivlerinde, uluslararası film veya medya festivallerinde araştırma görevlilerinizle mutabık kalındığı şekilde olabilir.

Üçüncü yıl, doktora tezi için araştırmanızı yazmaya adamıştır. Bu süre zarfında normal olarak hem personeli hem de diğer araştırma öğrencilerinden oluşan Lisansüstü Araştırma Semineri'ne bir sunum yapacaksınız. Bu süre zarfında inceleme için nihai taslağı yazmadan önce taslak bölümlerini amirinize yorum için sunacaksınız. Teziniz medya veya film çalışmaları konusunda önde gelen iki otorite tarafından incelenecektir. Birincisi, Londra Üniversitesi'ne Dahili olacak. Dış sınav uzmanı her zaman Londra Üniversitesi dışından bir alimdir.

Yarı zamanlı eğitim alıyorsanız, ilk yıl içinde gerekli teori derslerini alıp MPhil eğitim seminerine katılır ve ikinci yılda Araştırma Raporunuzu yazarsınız. Saha veya diğer araştırmalar için zamanın uzunluğu ve yazılması buna göre ayarlanır.

Önemli haber

Program sayfasındaki bilgiler, verilen akademik oturuma karşı amaçlanan program yapısını yansıtır.

Araştırma Kabulleri ve Uygulamaları

SOAS araştırma dereceleri için ilgili bir konuda iyi bir Yüksek Lisans derecesi (veya denizaşırı eşdeğeri) bulunan nitelikli öğrencilerden başvuruları memnuniyetle karşılıyoruz. Başvurular çevrimiçi gönderilmelidir.

Başvurunuzu işleme koymamız için bize zaman tanıyabilmek için kayıt olmak istediğiniz akademik yılın başlamasından önce başvurmanız önemlidir. Burs almak için başvuruyorsanız, son tarihler geçerli olabilir.

SOAS Doktora programı rekabetçidir ve başvuru sahiplerinin yüksek akademik başarıya sahip olmaları ve Bölümün araştırma çıkarlarına katkıda bulunacak uygun bir teklifi almaları gerekir. Lütfen dikkat: Tamamen spekülatif uygulamaları önemsiyoruz. Disiplinlerarası araştırma başvuruları açıktır, ancak bir bölüme sadece bir başvuru yapılabilir.

Koşulsuz İngilizce Dil Giriş Koşulları

İngiltere’de okumak için 4. Kademe vize gerektiren adaylar, UKVI onaylı bir test merkezinden bir UKVI IELTS Akademik sertifikası sağlamalıdır.

İngiltere'de okumak için 4. Sınıf Vize gerektiren uluslararası başvuru sahipleri

Ölçek Koşulsuz giriş Profesyonel destekle koşulsuz giriş
IELTS (Akademik) 7,0 genel puan veya daha yüksek, alt puanlarda 7.0 ile. 7,0 genel veya üstü, alt puanlarda en az 6.5 ile

AÇA ve AB başvuru sahipleri

Ölçek Koşulsuz giriş Profesyonel destekle koşulsuz giriş
IELTS (Akademik) Her alt skorda 7.0 olan genel veya 7.0, 7.0. 7.0 veya daha yüksek, alt puanlarda en az 6.5 ile.
TOEFL IBT 105 toplamda veya daha yüksek, alt puanlarda en az 25 puan. 105 genel puan ile alt puanlarda en az 22.
VEYA
Genel olarak 100, yazılı olarak en az 25, diğer alt puanlarda ise 22.
Pearson İngilizce Testi (Akademik) 75 genel veya üstü, en az 70 alt puanda. 70 genel veya üstü, en az 65 alt puanda.

kabul

Müfredat

Okul Hakkında

sorular