Keystone logo
SOAS University of London Sanat Tarihi ve / veya Arkeolojisinde Araştırma Dereceleri (MPhil / PhD)
SOAS University of London

Sanat Tarihi ve / veya Arkeolojisinde Araştırma Dereceleri (MPhil / PhD)

London, Birleşik Krallık

4 Years

Ingilizce

Tam zamanlı, Yarı zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

GBP 4.670 / per year *

Kampüste

* Akademik yıl başına tam zamanlı ücret: UK / AB 4,396 £; Yurtdışı £ 17,967. Akademik yıl başına yarı zamanlı ücretler: İngiltere / AB £ 2,198; Yurtdışı £ 8,984.

Tanıtım

Katılım Modu: Tam Zamanlı veya Yarı Zamanlı


Bir araştırma derecesi kişisel olarak çok ödüllendirici olsa da, ciddi ve bazen de yoğun bir girişimdir. Mevcut sistemde, tam zamanlı bir doktora öğrencisinin tezinin tam bir taslağını tamamlamak için üç yılı ve sonra yazmak için bir yılı daha vardır (3 1 derece olarak bilinir). Bireysel araştırmalar yaparken, bir departmanın bizimki gibi güçlü bir kolej atmosferi olsa bile, her zaman yalnız anlar vardır. Araştırma dereceleri genellikle sanat tarihi ve / veya arkeoloji alanında uzmanlaşmayı hedefleyen kişiler tarafından yapılır, ister üniversitelerde araştırma ve eğitim veren akademisyenler, isterse müzeler, kütüphaneler veya arşivlerde küratör veya eğitimci olarak akademik yayıncılık veya hatta ticari sanat dünyası gibi diğer ilgili alanlardan birkaçı.

Örneğin, bir müze veya galerideki bir rolde, örneğin bir doktora programına başvurmadan önce, üniversite dışında bir iş deneyimi yaşamak iyi bir fikirdir. Araştırma derecesine girmek sadece yeterlilikle ilgili değil, aynı zamanda sanat ve arkeoloji alanındaki ve belki de çok ötesindeki ulusal ve uluslararası söylemlere katkıda bulunabilmek için bir kişi ve bir profesyonel olarak gelişmekle ilgilidir.

Neden SOAS ?

Kendine özgü entelektüel çevrenin ötesinde SOAS , doktora araştırmacılar genellikle belirli bir alanda tanınmış bir uzmandır veya başka belirli bir kritik yaklaşım ile tanınır bireysel danışman ile çalışmak için çizilir. Mevcut öğrencilerimizin birçoğu SOAS yüksek lisans derecelerini tamamladılar; bu süre boyunca ders aldılar ve bölümdeki akademik personel üyelerini tanıdılar, onları bir araştırma derecesini düşünmeye teşvik eden deneyimler. Aday adaylar, güncellenmiş biyografiler ve bireysel personel üyelerinin yayınlarının bulunduğu personel web sayfalarına göz atmak isteyebilirler. Bazı süpervizörler araştırma öğrencilerinin, sanat tarihi veya arkeolojide yüksek lisans derecesine sahip olmalarına rağmen, MA seviyelerinde yüksek lisans düzeyinde eğitim almış olmalarını tercih ediyorlar. Bölümümüz genellikle her yıl yaklaşık 10-20 teklif vermektedir. Bir teklif sahibinin, SOAS belirli bir bilgin gözetiminde çalışmak istemesinin yanı sıra, Sanat ve Arkeoloji Tarihi Bölümünü seçmesinin bir nedeni, programımızın SOAS en yüksek tamamlama oranlarından birine sahip olmasıdır. sektör: her yıl çalışanlara her 3 3 yıl içinde yaklaşık 0.7 doktora mezun ediyoruz.

Son mezunlarımız neler yaptı?

Mezunlarımız, akademi ve müze dünyasında olmak üzere farklı rollere devam ettiler. Oldukça sık, doktora tamamladıktan sonra, bir erken kariyer araştırmacısının, bir öğretim görevlisini sağlamadan önce bazen bir arkadaşlıkla birlikte doktora sonrası araştırmacı olarak çalışacağı bir geçiş aşaması vardır. Bazı mezunlar, dünyadaki üniversitelerde doğrudan öğretim pozisyonlarına gidiyorlar. Mezunlarımızın çoğu müzelerde, galerilerde ve kütüphanelerde çalışmaya başlamış ya da bunlardan birinde yarı zamanlı olarak çalışmalarını sürdürmüş ve orada bitirme üzerine çalışmaya devam etmişlerdir. Dijital çağın gelmesiyle ortaya çıkan yayıncılık biçimleriyle araştırmaların yürütülmesi ve yayılması konusundaki değişiklikler, yakın zamanda ancak şu an tahmin edilebilecek birçok yeni profesyonel kariyer türünün açılacağını önerecektir.

yapı

Tam zamanlı MPhil ve PhD araştırma öğrencileri için yıllara göre gereksinimler şunlardır:

Yıl 1

1. sınıf boyunca, öğrenci araştırma teklifini rafine eder ve Araştırma Projesinin bir MPhil veya doktora derecesi hedefine yönelik olarak yönlendirilmesinin gerekip gerekmediğine, Denetim Komitesi ile birlikte karar verir. Doktora için çalışmak isteyen öğrenciler, kayıtlarını MPhil'den doktora adaylığına yükseltme sürecini geçmelidir. Denetim Komitesine Mayıs son tarihine kadar aşağıdakileri sağlamalıdırlar (kesin tarih her yıl SOAS Sicili tarafından belirlenir):

 1. HAA Araştırma Becerileri için yazılı eser (15 PAR H061) Dönem 1 zorunlu ders (5.000 kelime).
 2. Taslak bölüm (ler) (15.000 kelime).
 3. Bir bölüm taslağı ve her bölümün tamamlanması için bir zaman planı.
 4. Bir yıl 2 alan çalışması ve araştırma planı.
 5. İlgili kaynakların bibliyografyası.
 6. Bölgesel bir araştırma semineri sunumu.

Yıl 2

Alan çalışması veya veri toplama işi yapar. Düzenli raporlar, amirlerine e-posta yoluyla veya şahsen gönderilmelidir. İkinci bir bölüm normal olarak tamamlanacaktır.

Yıl 3

Öğrenciler tezlerinin tam taslağını tamamlarlar. Aşağıdakileri üstlenmeleri gerekmektedir:

 1. Dönem 1: HAA Araştırma Becerileri seminerinde, alan çalışmasının sonucuna ve araştırma projesine etkisine ilişkin gayrı resmi sunum yapılması.
 2. 2. Dönem: HAA Bölümünde 3. sınıf doktora öğrencilerinin saha çalışması araştırma semineri Mart ayında zorunlu olarak sunuldu.
 3. 3. Dönem: Taslak tezi 15 Eylül'e kadar Tamamlanmış Onay Formu ile birlikte sunulması. Denetleme Kurulu, tez çalışmasının, takip eden akademik yılda sınav için uygun nitelikte bir tez tezi olarak geliştirilebileceğinden memnunsa, öğrencinin 4. Yılda Yazma (Devam) Durumunun Uzatılmasına kayıt olmasına izin verilir. .

Yıl 4

Öğrenciler tezini tamamlar ve teslim eder. Viva'da (tez incelemesi), denetçiler şunları doğrulamayı hedefler:

 1. Tezin gerçekten de adayın eseri olduğuna inandılar.
 2. Tez, konunun bilgisine belirgin bir katkı sağlar ve (i) yeni olguların keşfi ve / veya (ii) bağımsız eleştirel iktidarın kullanılmasıyla özgünlüğün kanıtı verir.
 3. Tez, edebi sunum bakımından tatmin edicidir.
 4. Tez, tamamen ya da kısmen ya da revize edilmiş bir şekilde yayını hak etmeye mahsus bir standarttır.

Önemli haber

Program sayfasındaki bilgiler, verilen akademik oturuma karşı amaçlanan program yapısını yansıtır.

Araştırma Kabulleri ve Uygulamaları

SOAS araştırma dereceleri için ilgili bir konuda iyi bir Yüksek Lisans derecesi (veya denizaşırı eşdeğeri) bulunan nitelikli öğrencilerden başvuruları memnuniyetle karşılıyoruz. Başvurular çevrimiçi gönderilmelidir.

Başvurunuzu işleme koymamız için bize zaman tanıyabilmek için kayıt olmak istediğiniz akademik yılın başlamasından önce başvurmanız önemlidir. Burs almak için başvuruyorsanız, son tarihler geçerli olabilir.

SOAS Doktora programı rekabetçidir ve başvuru sahiplerinin yüksek akademik başarıya sahip olmaları ve Bölümün araştırma çıkarlarına katkıda bulunacak uygun bir teklifi almaları gerekir. Lütfen dikkat: Tamamen spekülatif uygulamaları önemsiyoruz. Disiplinlerarası araştırma başvuruları açıktır, ancak bir bölüme sadece bir başvuru yapılabilir.

Koşulsuz İngilizce Dil Giriş Koşulları

İngiltere’de okumak için 4. Kademe vize gerektiren adaylar, UKVI onaylı bir test merkezinden bir UKVI IELTS Akademik sertifikası sağlamalıdır.

İngiltere'de okumak için 4. Sınıf Vize gerektiren uluslararası başvuru sahipleri

Ölçek Koşulsuz giriş Profesyonel destekle koşulsuz giriş
IELTS (Akademik) 7,0 genel puan veya daha yüksek, alt puanlarda 7.0 ile. 7,0 genel veya üstü, alt puanlarda en az 6.5 ile

AÇA ve AB başvuru sahipleri

Ölçek Koşulsuz giriş Profesyonel destekle koşulsuz giriş
IELTS (Akademik) Her alt skorda 7.0 olan genel veya 7.0, 7.0. 7.0 veya daha yüksek, alt puanlarda en az 6.5 ile.
TOEFL IBT 105 toplamda veya daha yüksek, alt puanlarda en az 25 puan. 105 genel puan ile alt puanlarda en az 22.
VEYA
Genel olarak 100, yazılı olarak en az 25, diğer alt puanlarda ise 22.
Pearson İngilizce Testi (Akademik) 75 genel veya üstü, en az 70 alt puanda. 70 genel veya üstü, en az 65 alt puanda.

kabul

Müfredat

Kariyer fırsatları

Okul Hakkında

sorular