Keystone logo
SOAS University of London Tarihte Araştırma Dereceleri (MPhil / PhD)
SOAS University of London

Tarihte Araştırma Dereceleri (MPhil / PhD)

London, Birleşik Krallık

4 Years

Ingilizce

Tam zamanlı, Yarı zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

GBP 4.670 / per year *

Kampüste

* akademik yıl başına tam zamanlı ücret: UK / AB 4,396 £; Yurtdışı £ 17,967. Akademik yıl başına yarı zamanlı ücretler: İngiltere / AB £ 2,198; Yurtdışı £ 8,984

Tanıtım

Katılım Modu: Tam Zamanlı veya Yarı Zamanlı


SOAS Tarih Bölümü, Afrika ve Asya tarihindeki araştırma derecelerine nezaret eden dünyanın en büyük merkezlerinden biridir. Dünyanın her yerinden öğrenci ve bilimsel ziyaretçi çekiyor. Bölüme 1996, 2001 ve 2008 tarihli resmi ulusal araştırma değerlendirmelerinde verilen en yüksek puanlar, araştırma eğitiminin ve personel yayın kayıtlarının mükemmelliğini dikkate almıştır. Bölüm, nitelikli başvuru sahiplerine uzman tarih alanlarında veya çevresinde çalışan büyük öğrenci gruplarına ve personele katılma fırsatını sunar. Bireysel denetimin, öğretilen kursların ve seminerlerin benzersiz birleşimi, öğrencilerin büyük bir çoğunluğunun derecelerini dört yıl içinde tamamlamasını sağlar.

SOAS öğrencileri SOAS veya kolayca ulaşılabilecek çok çeşitli seminerlere, konferanslara ve çalıştaylara sınırsız ve genellikle ücretsiz erişime sahiptir. En önemlisi, Afrika, Güney Asya, Yakın ve Orta Doğu, Doğu Asya veya Güney Doğu Asya'daki haftalık bölgesel tarih seminerine ve araştırmalarıyla ilgili temalarla ilgili özel atölye çalışmalarına katılıyorlar. Yakında bulunan Tarihsel Araştırma Enstitüsü ve kendi araştırma seminerlerini düzenleyen İngiliz Milletler Topluluğu Araştırmaları Enstitüsü ile yakın ilişkiler kurulur. Bunlar, araştırma öğrencilerine SOAS ziyaret eden ve Londra Üniversitesi'nde veya İngiltere'de başka bir yerde bulunan bilim adamları ile tanışma konusunda birçok fırsat sunar. SOAS veya başka yerlerde verilen derslerin bir bölümünü oluşturan derslere devam da düzenleme ile mümkün olabilir.

Londra'daki kütüphane işletmeleri, Bölümde incelenen pek çok konu için mükemmeldir. SOAS tarihi öğrencileri, yakınlardaki British Library'ye (Hindistan Ofisi ve Oryantal Koleksiyonlar dahil), Colindale'deki British Library Gazetesi Kütüphanesine, Ulusal Arşivlere ve diğer birçok kütüphanenin de dahil olduğu çok sayıda başka koleksiyona ücretsiz erişim hakkına sahiptir. Londra kolejleri ve üniversiteleri.

yapı

 • Nezaret
  Her öğrencinin üç kişilik bir Araştırma Komitesi vardır. Eş denetimli öğrencilerin dört kişilik bir komitesi var.
 • Birinci Sınıf Öğrencileri İçin Kayıt İşlemleri
  Kayıt süresi boyunca, amiriniz ve Araştırma Görevlisi sizinle görüşmek üzere ilan edilen saatlerde ofislerinde hazır bulunacaktır. Denetlemek isteyebileceğiniz veya almak ve geçmek zorunda olduğunuz (yani Okuldan ve / veya dil kurslarından kabul mektubunuzda belirtilen kurslar) danışmanınızla görüşmeniz gerekecektir.
 • Londra'da varlığı
  Öğrencilerin, çalışma süreleri dışında, çalışmaları boyunca SOAS dayanmaları beklenir.
 • Günlük Defteri ve E-posta
  Her öğrencinin BLE üzerinden erişebileceğiniz kişisel bir elektronik kayıt defteri vardır. Seyir defteri çalışma programınız boyunca amirinizle her görüşünüzde tamamlanmalı ve eğitim süresince kararlaştırılan tüm hedefler ve süreler kaydedilmelidir. Kayıt defteri, akademik ve profesyonel gelişiminizde sizi desteklemek ve geniş ve dengeli bir beceri profili oluşturmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış çevrimiçi bir araçtır. Ayrıca, süpervizörünüzün ilerlemenizi takip etmesini ve buna göre tavsiyede bulunmasını sağlar. Akademik ve fakülte personeli ve diğer öğrenciler, SOAS e-postanızı, çalışmalarınız boyunca derece ile ilgili önemli bilgiler için sizinle iletişim kurmak için kullanacaktır. Başka bir e-posta hesabı kullanıyorsanız, SOAS hesabınızdaki tüm postaların yönlendirildiğinden emin olun.
 • Dört Yıllık Kural
  Okul tüm öğrencilerin doktoralarını dört yıl içinde tamamlamalarını ister. Öğrencilerin, istisnai kişisel durumlar nedeniyle, önemli bir süre boyunca çalışmalarının kesilmesi gerekiyorsa, amirlerine, Araştırma Görevlisine ve Kayıt Defterine mümkün olduğunca erken bildirimde bulunmaları çok önemlidir. Bu sorunlar finansal, kişisel veya ebeveyn ve / veya bakıcı rolünüzle ilişkili olabilir. Lütfen uygun olan hallerde tıbbi sertifikalar, açıklama mektupları vb. Belgeleri veriniz. Ayrıca, saha çalışmanızdaki normal 12 aylık sürenin ötesindeki herhangi bir uzatmanın, dört yıllık kuralın geçerli kalması nedeniyle, yazma süresinin kısalmasına neden olacağının farkında olun.
 • Dersler
  Tüm birinci sınıf öğrencilerinin, mevcut tarihi araştırmayı tartışmak, kendi araştırmanızı sunmak ve akranlarınızın araştırmasına katılmak için ana forum olan haftalık Metodoloji Semineri'ne katılmaları gerekir. Birinci sınıf öğrencileri de en az bir bölgesel araştırma seminerine katılmakla yükümlüdür (Afrika Tarihi Semineri, Near

  Araştırma programına kabul mektubunda belirtildiği gibi, bazı birinci sınıf öğrenciler için, örneğin, dilde, diğer eğitim ihtiyaçları gereklidir. Öğrenciler, aynı zamanda, Bölüm müdürü veya süpervizör ile kararlaştırılan Okul içindeki diğer bölümler ve fakültelerdeki dersleri denetlemeye teşvik edilir. Öğrenciler, bir dersi denetleyebilmeleri için ilgili kursiyerden izin almaları gerekmektedir. Dersler için denetleme mümkündür, ancak eğitim sınıfları için değil, dil sınıfları normal olarak engellenir. Londra Üniversitesinin diğer kolejleri (Avrupa dilleri için UCL gibi) ile ek kurslar için düzenlemeler mümkün olan her yerde yapılacak, ancak garanti edilemez. Bu zorunlu derslerin saatleri bölüm içindeki seminer taahhütlerinizle çatışmamaktır. Bölüm dışında denetlemek istediğiniz diğer dersler için zaman dilimleri, bölgesel araştırma semineri veya Metodoloji Semineri ile örtüşüyorsa, bu zorunlu dersler öncelikli olmalıdır.

  İkinci sınıf öğrencilerinin ikamet süreleri boyunca bölgesel araştırma seminerine katılmaları beklenir.

  Üçüncü sınıflarındaki öğrenciler, taslak bölümleri diğer öğrencilerle tartışacakları iki haftada bir düzenlenen Yazma Semineri'ne katılırlar. Üçüncü sınıf öğrencilerinin de bölgesel araştırma seminerine katılmaları ve saha çalışmasından döndükten sonra bu seminere bir sunum yapmaları beklenir. Dördüncü sınıf öğrencilerinin ikamet süreleri boyunca bölgesel araştırma seminerine katılmaları beklenir. Öğrenci yurdundaki tüm öğrenciler, dönem başına bir veya iki defa gerçekleşecek olan ve Araştırma Görevlilerinin mevcut araştırma projelerini tartıştıkları Bölüm Araştırma Seminerine katılırlar.
 • Yükseltme ('mini-viva')
  Tüm öğrenciler ilk yılda MPhil öğrencileri olarak kayıtlıdır. İyileştirme toplantısı tipik olarak bir saat kadar sürer ve araştırma komitesi tarafından yürütülür, ancak aynı bölümdeki diğer personel üyelerini de içerebilir. Öğrenci veya şefin yükseltme toplantısı hakkında endişeleri olduğu durumlarda, Araştırma Eğitmeni'nden veya başka bir aday personelden işlem sırasında 'dış' olarak bulunmasını isteyebilirler. Grup, öğrenciyle tezin ilerleyişini ve gelecekteki yönünü temel alarak tartışacaktır. Portfolyo ve tartışma temelinde, öğrenci Araştırma Komitesi, kaydın doktora transferine, kaydın MPhil olarak kalmasına veya kaydın feshedilmesine karar verir. Danışmanı ile iyi çalışan bir öğrenci, son iki kategori için endişelenmenize gerek olmaması gerektiğini görecektir. Komite ayrıca, Eylül ayında nihai kararın verilmesinden önce yazılı çalışmanın bir veya birkaç bölümünün gözden geçirilmesi gibi yaz boyunca başka şartlar koymaya da karar verebilir. Yükseltme hakkında bir karar verilene kadar hiçbir öğrenciye saha çalışması için izin verilmez. Güncellemeden sonra, doktora durumu MPhil için orijinal kayıt tarihine geri döndü.
 • Alan Çalışması / Araştırma İzni
  Doktora durumuna geçtikten sonra, çoğu öğrenci ilk alanın üçüncü döneminin sonunda veya sonrasında başlayan bir veya birkaç dönem için 'saha çalışması' için ayrılır. Öğrencilerin, SOAS kayıtlarının üçüncü döneminin başlangıcından daha geç olmadan tam kayıt yaptırmaları önerilir. Bu örüntüdeki değişiklikler gerekli olabilir, ancak denetleyici ve araştırma öğretmeni tarafından önceden onaylanması gerekir. Siz ve süpervizörünüz Saha Çalışması Başvuru formunu doldurmanız ve bunu Kayıt Defterine sunmanız gerekir. Bu formda, yurtdışındaki üniversite bağlantıları ve bu alandaki denetleme düzenlemelerinin bir açıklaması da dahil olmak üzere önümüzdeki 12 ay boyunca araştırma planlarınızı belirtmeniz beklenmektedir. 12 aydan uzun saha çalışması amiriniz tarafından desteklenmeli ve Araştırma için Dekan Yardımcısı tarafından onaylanmalıdır. Böyle bir uzantının yazma sürenizi kısalttığının farkında olmalısınız.

  Saha çalışması boyunca amirinizle irtibatta olmanız beklenir. Bazı öğrenciler, etkinlikleriyle ilgili düzenli bir aylık rapor göndermeyi tercih eder; diğerleri ise ilk altı aydan sonra daha uzun vadeli bir saha çalışması raporu sunarken. Siz ve süpervizörünüz ayrılmadan önce planladığınız raporlama yöntemini kabul etmelisiniz. Yıl sonunda amiriniz sizin için yıllık bir değerlendirme formu doldurmalı ve ne yaptığınızı bilmesi gerekecektir. Bu alanda yapılan uzun süreli kalış talepleri amiriniz tarafından desteklenmeli ve Araştırma Dekan Yardımcısı tarafından onaylanmalıdır, bu nedenle amirinizle düzenli temas şarttır.

  Tüm öğrencilerin saha çalışmaları fonu yoktur ve bu durumlarda, bu konu birinci sınıf kaygı ve çaba gerektirir. Bu nedenle, yöntemler ve eğitim üzerinde çalışırken, bir öğrencinin saha çalışması ve hibe başvuruları için iyi bir zamanda tamamlanması gerektiği için ilgili herhangi bir saha çalışması fon kaynağını tanımlaması ve uygulaması beklenir. Süpervizörünüz size rehberlik sunabilir ancak referans yazmanın yanı sıra, bir süpervizörün sizin için gelir kaynaklarını bulması beklenmez. Finansman bulmak, uygulamalar yazmak ve gerekli destek malzemelerini toplamak, derecenizin tamamlanmasından sonra size hizmet edecek olan araştırma eğitiminizin ve devredilebilir becerilerin bir parçasıdır.
 • Yazma (devamı) statüsünün uzatılması (Dördüncü Yıl)
  Üç yıl içinde giriş yapmayan tüm öğrenciler Yazma Sürecinin Uzatılması (devam) statüsünde en fazla üç dönem kayıt yaptırabilirler (ayrıntılar için Lisansüstü Araştırma El Kitabı'na bakınız). Bu duruma geçmek için öğrenciler, tezin üçte ikisini içeren taslak bir portföy, kalan bölümlerin her biri için ayrıntılı bir taslak (içeriğe, sorulara, kaynaklara, yapıya genel bir bakış vererek), bir karakterizasyonu sunmalıdır. tüm tez ve sunuma kadar bir zaman çizelgesi. Öğrenciler bu portföyü, üçüncü sınıf kayıtlarının Ağustos ayının sonundan önce denetleme kurulunun tüm üyelerine sunacaklardır.
 • GTA olarak öğretim
  Öğrenciler, Bölümde sunulan kurslar için bir veya birkaç ders çalıştıran (veya uygunsa diğer bölümlerde) bir ya da birkaç ders çalıştıran Lisansüstü Eğitim Asistanı olarak başvuru yapma şansına sahiptir. Öğrenciler normalde üçüncü ve / veya dördüncü yılında ders verir. Saha çalışması için ayrılmayanlar ikinci yıllarında da öğretmeyi düşünebilirler. Eğitim deneyimi doktora sonrası kariyeriniz için çok önemlidir ve daha geniş bir tematik tema dizisinde ustalaşmanıza yardımcı olur. Danışmanınız başvurunuzu desteklemelidir ve teziniz iyi ilerlerse bunu memnuniyetle yapar. Tüm öğrenciler, akredite edilmiş bir sertifikaya götüren Akademik Öğretim Geliştirme Programına katılabilir. GTA pozisyonları normalde yaz başlarında ilan edilir.
 • Tezin Gönderilmesi
  Tüm öğrencilerin üçüncü sınıflarının başlangıcından önceki en büyük görevi, araştırma materyallerini harmanlamak ve düzenlemek ve tez yazmak için gerçekçi bir strateji geliştirmek. Üçüncü yılın sonunda tezinizin bir taslağını tamamlamanız beklenir. Dördüncü yılın sonunda viva vekili tezini sunmalısınız.
 • Yarı Zamanlı Öğrenciler
  Part-time öğrenciler için düzenlemeler aşağıdaki istisnalar dışında yukarıdakilerle aynıdır: Part-time öğrencilerden süpervizörlerini ayda bir ve iki yılda ve bir sonraki dönemde de gerektiğinde görmeleri beklenir. Metodoloji Semineri'ne katıldılar ve ilk kayıtlarında metodoloji sunumu yaptılar. Sunumu bölgesel seminere veriyorlar ve kayıtlarının ikinci yılında yükseltme toplantısı yapıyorlar. Birinci yılın diğer unsurları (bölgesel seminere katılım ve diğer derslerin denetlenmesi / alınması) süpervizörle kararlaştırılacaktır. Alan çalışmasını tamamladıktan sonra üçüncü yıl yazma kursuna katılacaklar.
 • Öğrenci temsili
  Her yılın başında, öğrenci temsilcilerinin seçimi için düzenlemeler yapılır: biri birinci yıldan biri diğeri üçüncü yıl kohortundan. Temsilciler, bölüm toplantılarına katılır ve Bölüm tarafından üstlenilmesi gereken sorunların belirlenmesinde önemli bir rol oynar. Biz öğretim üyeleri olarak, öğrenci temsilcilerinin bölüm toplantılarına katkılarına büyük değer veriyoruz. Bölümden gelen öğrenci temsilcileri aynı zamanda Fakülte ve Okul düzeyindeki komitelerde hizmet etme şansına sahip olacaklar. Fakülte ofisi personeli, öğrenci temsilcilerine araştırma programı için e-posta listeleri oluşturmada ve toplantılar ve etkinlikler düzenlemede (oda rezervasyonları yapma) yardımcı olacaktır. Bunlar, çalışanlarla veya diğer öğrencilerle yapılan resmi olmayan toplantıları, yıl forumlarını, çalıştayları veya öğrencilerin uygun gördüğü sosyal etkinlikleri içerebilir.
 • Kütüphaneler
  SOAS ana kütüphanesinin ana bölümleri ile erken bir tarihte tanışın. Tüm SOAS araştırma öğrencileri, Londra Üniversitesi kolej kütüphanelerine, özellikle UCL ve LSE'ye, Britanya Kütüphanesi ve Londra Üniversitesi kütüphanesine (Senato Evi) erişebilir. ' Tarihsel Araştırma Enstitüsü kütüphanesi bölümdeki öğrenciler için vazgeçilmezdir ve amiriniz projeniz için uygun olan diğer özel kütüphaneler konusunda size tavsiyelerde bulunabilir.
 • Londra'da Tarih
  Diğer tüm disiplinlerde olduğu gibi, Londra da tarihle ilgili çok çeşitli olaylar sunar. Tarihsel Araştırma Enstitüsü'ndeki (IHR) araştırma öğrencileri için Tarih Laboratuvarı'nda iyi bir başlangıç noktası. IHR birçok öğrencinin ilgisini çekecek çok sayıda seminer dizisi yayınlamaktadır. Kraliyet Tarihi Topluluğu ayrıca düzenli dersler ve diğer etkinlikler düzenler. Danışmanınız, tematik ve bölgesel odak noktanız için özel ilgi duyan kurumlar ve etkinlikler hakkında size tavsiyelerde bulunabilir. Öğrenciler ayrıca, örneğin kendi araştırma dergisi Polyvocia'yı yayınlayan SOAS Araştırma Öğrencileri Derneği'ne aktif olarak katılmaları için teşvik edilir. Faaliyetleri hakkında bilgi almak için SOAS ilgili bölgesel merkez (ler) ile iletişime geçmelisiniz.
 • Doktora Sonrası Yaşam
  SOAS , okulda okurken tüm öğrencilere ücretsiz olarak sunulan ve çeşitli şekillerde size yardımcı olacak bir kariyer hizmetine sahiptir. Denetim otoriteleri, özellikle doktora sonrası ve diğer finansman kaynakları için başvuru önerileri ve önerileri olan akademik bir kariyer yapmak isteyen öğrencilere sağlayabilirler. Ancak, doktora sonrası diğer fon kaynaklarını bulmak ve amirinizle uygun bir başvuru çizelgesi hazırlamak sizin sorumluluğunuzdadır. Başvurular için referanslar normal olarak denetleyici ve öğrencinin iyi tanıdığı diğer personel üyeleri tarafından sağlanır, ancak daha fazla genel referanslar Araştırma Görevlisi veya Bölüm Başkanı tarafından sağlanabilir.

Bu bölümsel araştırma el kitabı, tarihe MPhil veya doktora yazmanın ana bölümlerini, bölümün araştırma öğrencileri için programını, beklediğiniz denetimi ve araştırma öğrencilerinden beklentiyi ortaya koyar. Biz öğretim üyeleri olarak, araştırma öğrencilerinin bölümün akademik yaşamına aktif katılımına değer veriyoruz ve araştırma öğrencilerinin araştırma kültürünün hayati bir parçası olduğunu düşünüyoruz. Aşağıdakiler, araştırmanızı belirtilen sürede tamamlamanızı ve bölümümüzde yıllarınızdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak içindir.

Önemli haber

Program sayfasındaki bilgiler, verilen akademik oturuma karşı amaçlanan program yapısını yansıtır.

Araştırma Kabulleri ve Uygulamaları

SOAS araştırma dereceleri için ilgili bir konuda iyi bir Yüksek Lisans derecesi (veya denizaşırı eşdeğeri) bulunan nitelikli öğrencilerden başvuruları memnuniyetle karşılıyoruz. Başvurular çevrimiçi gönderilmelidir.

Başvurunuzu işleme koymamız için bize zaman tanıyabilmek için kayıt olmak istediğiniz akademik yılın başlamasından önce başvurmanız önemlidir. Burs almak için başvuruyorsanız, son tarihler geçerli olabilir.

SOAS Doktora programı rekabetçidir ve başvuru sahiplerinin yüksek akademik başarıya sahip olmaları ve Bölümün araştırma çıkarlarına katkıda bulunacak uygun bir teklifi almaları gerekir. Lütfen dikkat: Tamamen spekülatif uygulamaları önemsiyoruz. Disiplinlerarası araştırma başvuruları açıktır, ancak bir bölüme sadece bir başvuru yapılabilir.

Minimum Giriş Koşulları

Yüksek Lisans Derecesinde liyakat veya eşdeğeri ve% 65 veya daha yüksek bir MA tez notu ile Geçmişi BA ve / veya MA derecesi. Başvuru sahipleri 2000 kelimelik açık ve tutarlı bir araştırma önerisi sunmalıdır.

Muhtemel araştırma konularıyla ilgili sorular, ilk etapta çıkarları en fazla öğrencininkilerle uyumlu olan personele yönlendirilmelidir.

Kabul teklifleri bir başvuru sahibinin akademik sicili, referansları ve önerilen konu temelinde yapılır. SOAS veya SOAS aracılığıyla burslar için değerlendirilmek isteyenler, başvurularını olabildiğince erken (örneğin, giriş yılındaki Ocak ayından önce) yapmaları önerilir, çoğu durumda sadece bir yer teklifinde bulunanların ödül olarak kabul edilmek.

Bazı tezler ağırlıklı olarak İngilizce ve diğer Avrupa dillerindeki materyallere dayanmakla birlikte, SOAS tarihte bir araştırma derecesi almanın en büyük avantajı, Okulun birçok Afrika ve Asya dilinde eğitim verebilmesidir. Bu tür bir eğitime ihtiyaç duyan öğrencilere, başvuru sırasında söz vermeleri ve teklif aldıktan sonra mümkün olan en erken zamanda denetleyici adayları ile görüşmeleri tartışmaları önerilir.

Koşulsuz İngilizce Dil Giriş Koşulları

İngiltere’de okumak için 4. Kademe vize gerektiren adaylar, UKVI onaylı bir test merkezinden bir UKVI IELTS Akademik sertifikası sağlamalıdır.

İngiltere'de okumak için 4. Sınıf Vize gerektiren uluslararası başvuru sahipleri

Ölçek Koşulsuz giriş Profesyonel destekle koşulsuz giriş
IELTS (Akademik) 7,0 genel puan veya daha yüksek, alt puanlarda 7.0 ile. 7,0 genel veya üstü, alt puanlarda en az 6.5 ile

AÇA ve AB başvuru sahipleri

Ölçek Koşulsuz giriş Profesyonel destekle koşulsuz giriş
IELTS (Akademik) Her alt skorda 7.0 olan genel veya 7.0, 7.0. 7.0 veya daha yüksek, alt puanlarda en az 6.5 ile.
TOEFL IBT 105 toplamda veya daha yüksek, alt puanlarda en az 25 puan. 105 genel puan ile alt puanlarda en az 22.
VEYA
Genel olarak 100, yazılı olarak en az 25, diğer alt puanlarda ise 22.
Pearson İngilizce Testi (Akademik) 75 genel veya üstü, en az 70 alt puanda. 70 genel veya üstü, en az 65 alt puanda.

kabul

Müfredat

Okul Hakkında

sorular