Keystone logo
South Dakota - School of Mines and Technology Nanobilim ve Nanomühendislik alanında doktora
South Dakota - School of Mines and Technology

Nanobilim ve Nanomühendislik alanında doktora

Rapid City, Amerika Birleşik Devletleri

4 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Aug 2024

Request tuition fees

Kampüste

Tanıtım

Nano-SE doktora programına kabul için fizik bilimine dayalı bir mühendislik veya bilim dalında lisans veya yüksek lisans derecesi gerekmektedir. Nanobilime Giriş dersi, nanoteknolojiye giriş olarak çeşitli geçmişlerden gelen öğrenciler için sunulmaktadır. Bu dersin kredisinin derecenize uygulanıp uygulanamayacağını belirlemek için bölümünüze danışın.

Nano Doktora programı, nano-elektronik ve nano-fotonik; nano-görüntüleme ve biyo-nanoteknoloji; nano-kompozitler ve uygulamaları gibi güncel vurgularla nanobilim ve nanoteknoloji odaklı araştırma yoğun bir derece sunmaktadır. Çok disiplinli bir çekirdek müfredat, farklı bilim ve mühendislik geçmişlerinden gelen öğrenciler tarafından alınır. Bu "çekirdek" dersler, öğrencileri nanobilim ve nanoteknolojideki güncel konularla tanıştırmayı ve araştırma ve öğrenmeye disiplinler arası bir yaklaşım başlatmayı amaçlamaktadır. Bu dersler genellikle bir ya da en fazla iki yılda tamamlanabilmektedir. Bu çekirdeğe ek olarak, öğrencilerin Nano standart müfredatına ek olarak yüksek lisans derecesine eşdeğer dersler almaları veya bu dereceye devam etmeleri beklenmektedir. Öğrencinin araştırma odağını destekleyen dersler, öğrencinin çalışma programı hazırlanırken tez danışmanına danışılarak seçilir.

Aktif araştırma alanlarına örnek olarak şunlar verilebilir: yarı iletken nano yapıları kullanan yeni nesil güneş pili teknolojilerinin geliştirilmesi, canlı hücrelerde nano-biyo görüntüleme için gelişmiş ışık ve elektron mikroskoplarının geliştirilmesi, kondrositlerin mekano-biyolojisi ve sinyal yolakları, insan epitel böbrek hücrelerinde hücre içi kuvvetlerin nano ölçekli floresan enerji transferine dayalı sensörlerinin geliştirilmesi, Çeşitli nanoparçacık ve nanofiber bazlı nanokompozitlerin sentezi ve karakterizasyonu ve Nano fakültesi tarafından geliştirilen ultra hızlı lazerler ve son teknoloji görüntüleme ve spektroskopi cihazları kullanılarak plazmonik ve nanofotonik sistemlerin nano ölçekli spektroskopisini içeren çok sayıda proje.

kabul

Burslar ve fon sağlama

Program Öğrenim Ücreti

Okul Hakkında

sorular