Keystone logo
Southern Methodist University - Moody School of Graduate and Advanced Studies Antropolojide Doktora
Southern Methodist University - Moody School of Graduate and Advanced Studies

Antropolojide Doktora

Dallas, Amerika Birleşik Devletleri

4 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Aug 2024

Request tuition fees

Kampüste

* doktoramız programlar, eğitim kapsamı ve sağlık sigortasını içeren tamamen finanse edilir

Tanıtım

Doktora programında programda, öğrenciler Kültürel Antropoloji veya Arkeoloji üzerine yoğunlaşırlar. Kültürel Antropoloji kapsamında öğrenciler Tıbbi Antropoloji veya Kalkınma, Cinsiyet ve Göç gibi Küreselleşme Konularında uzmanlaşabilirler; Arkeoloji öğrencileri Yeni Dünya Arkeolojisine odaklanır.

Doktora program (Arkeolojide uzmanlık)

SMU'daki arkeoloji programı, en eski avcı-toplayıcılardan Kuzey, Orta ve Güney Amerika'daki karmaşık toplumlara kadar değişen fakülte araştırma ilgi alanları ile büyük ölçüde Yeni Dünya'ya odaklanmıştır. Program, çağdaş arkeolojik teori, yöntem ve bilimsel uygulamada geniş bir eğitim sunar ve Amerika'nın çeşitli yerlerinde mevcut projelerle güçlü bir şekilde alan odaklıdır.

Doktora program (Kültürel antropolojide uzmanlık)

Doktora programında Kültürel antropoloji programında, iki parçadan birinde uzmanlaşırken, antropolojide çağdaş teori ve yöntem konusunda geniş bir eğitim alacaksınız: Tıbbi Antropoloji veya Küreselleşme ve Uluslararası Kalkınma. Özel durumlarda, bu uzmanlıkları birleştirmek için dilekçe verebilirsiniz.

Lisansüstü programlarımız yaratıcı, enerjik, açık sözlü ve okuryazar akademisyenler ve/veya uygulayıcılar yetiştirmek için tasarlanmıştır. Araştırmaları meslektaşlarının dikkatini çekecek kadar yenilikçi olan, araştırma fonu arayacak ve alacak ve eğitimlerini birlikte çalıştıkları insan gruplarının veya genel olarak toplumun yapıcı gelişimine uygulayacak antropologlar yetiştirmeye çalışıyoruz. Amacımız, programlarımıza girmeden önce edinilen geniş antropoloji anlayışına dayalı olarak öğrencileri özel beceriler konusunda eğitmektir. Akademi içinde veya ötesinde profesyonel bir antropolog olmanız için gerekli becerileri sağlamanın ötesinde, fakülte aynı zamanda profesyonel bir tutum ve bu becerileri hassasiyetle ve tutkuyla uygulama arzusu vermeye çalışacaktır.

Neden SMU'da Antropoloji alanında yüksek lisans eğitimi almalı:

  • Destekleyici ve meslektaş ortamı: Programın küçük boyutu, kapsamlı yüz yüze dikkat ve rehberlik sağlar.
  • Öğrenim bursları, öğretim asistanlığı ve fakülte araştırma asistanlığı yoluyla mali destek.
  • Yüksek araştırma üretkenliği ile uluslararası ve ulusal olarak tanınan fakülte.
  • Sinerjik araştırma yoğunlaşma alanları (tıbbi antropoloji, göç, arkeoloji, insan etkileri, çevresel antropoloji, toplumsal cinsiyet çalışmaları, CBS, kültürel miras).
  • Eşsiz araştırma altyapısı (ör. Arkeolojik Araştırma Koleksiyonları, Taos Saha Okulu, genetik laboratuvarı, çevresel antropoloji laboratuvarı, Dallas bölgesindeki tesislere ve kurumlara bağlantılar ve Dallas merkezli araştırma fırsatları).
  • Yöntem eğitimi ve saha araştırmasına güçlü vurgu.
  • Öğrenciler tarafından yapılan hem küresel hem de yerel araştırmaların güçlü kaydı.
  • Hibe teklifi yazımı ve dış finansman için etkili mentorluk.

kabul

Okul Hakkında

sorular