Keystone logo
Spertus Institute İBRANİ MEKTUPLAR DOKTORU
Spertus Institute

İBRANİ MEKTUPLAR DOKTORU

Chicago, Amerika Birleşik Devletleri

Request duration

Ingilizce

Tam zamanlı, Yarı zamanlı

Request application deadline

Sep 2023

Request tuition fees

Uzaktan Eğitim, Kampüste

Tanıtım

Spertus Institute , Yahudi düşüncesinin bilgeliğinin ve Yahudi deneyimlerinin zenginliğinin bugün Yahudi toplumunu ve Yahudiliği bilgilendirdiği fikrini benimsiyoruz. Programlarımız kişisel düşünceyi teşvik eder. Öğrenciler kişisel, profesyonel ve toplumsal ilerlemeleri hizmetinde Yahudi fikirleriyle boğuşurlar.

Spertus Institute İbranice Mektupları Doktoru (DHL), özellikle hahamlar olmak üzere hizmet içi Yahudi profesyoneller için tasarlanmıştır, ancak son derece yüksek tesis düzeyinde klasik İbranice metinlere sahip eğitimcilerin ve toplumsal hizmet çalışanlarının da ilgisini çekebilir. Kariyer geliştirme, kariyer değişikliği ve kişisel eğitim arayanlara hizmet eder. Geleneksel derece programlarının aksine, programdaki her öğrenci bireyselleştirilmiş bir öğrenme sürecini üstlenir. Program, Yahudi yaşamına önemli bir katkıda bulunmak isteyenler için doğrudan geçerli olan beceriye dayalı bilgi ile dengelenmiş akademik mükemmellik talep ediyor. Başvuru sahipleri, Yahudi Çalışmaları alanında yüksek lisans derecesine (veya eşdeğeri) ve kabul için dikkate alınması için klasik İbranice metinlerle önemli bir tesise sahip olmalıdır.

Öğrenme Çıktıları

DHL programındaki öğrenciler şunları öğrenirler:

Temel fikirleri, uygulamaları ve sorunları kavramsallaştırarak ve eleştirel olarak analiz ederek çeşitli metodolojiler ve yaklaşımlardaki becerileri gösterin;

Talmud, Midrash, İncil ve Talmudik yorumlar, kodlar ve yanıtlar, kabalistik ve Hasidik eserler, ortaçağ Yahudi etik edebiyatı ve pietika ve ayinleri dahil olmak üzere klasik ve modern Yahudi edebiyatı çalışma becerilerini gösterin;

Klasik Yahudi edebiyatı külliyatı aracılığıyla tarihsel, kavramsal ve analitik olarak çeşitli konuların, fikirlerin ve uygulamaların izini sürün;

Çağdaş Yahudi yaşamına meydan okuyan sorunları ve sorunları ele almak için Yahudi edebiyatı ve tarihsel deneyimlerinden yararlanın.

Kurs Gereksinimleri (54 çeyrek saatlik kredi)

Spertus Institute Yahudi Çalışmaları lisans programları, esnek ve eşzamansız kayıt ve başlangıç tarihleri sağlayan çeyrek dönemlik bir sistemde sunulmaktadır. Sonuç olarak, ders kredisi çeyrek saat olarak verilir (dönem saatlerinin aksine).

Okuma Kursları (7 kurs, her biri üç kredi)

Bağımsız Çalışma veya Seminer Metnine Dayalı Kurslar (7 kurs, her biri üç kredi)

Mükemmeliyet Gösteren Proje ile ilgili araştırma ve yazma (4 kurs, her biri üç kredi)

Mükemmelliği Gösteren Proje

Mükemmelliği Gösteren Proje (PDE) geleneksel bir tez değil, geleneksel Yahudi kaynaklarına dayanan ve güncel, ortama dayalı konuları ele almayı amaçlayan uygulamalı, pratik bir projedir. Programdaki her katılımcı için benzersizdir ve öncelikli olarak fakülte danışmanlığı altında saha dışında tamamlanır.

Ders Başlıklarını Okuma

Yahudi Düşüncesi

Yahudi Ahlakı

Yahudi Hukuku (Halakhah)

Çağdaş Yahudilikte Temel Konular

Yahudi Cemaati: Tarihsel ve Sosyolojik Gelişmeler

Seçmeli Temel Okuma Kursu (örneğin, Maneviyat, Tasavvuf, Dua, "Harika Kitaplar")

PDE ile özel olarak ilgili ek çalışma

Okul Hakkında

sorular