Keystone logo
Swiss School of Business and Management Executive DBA
Swiss School of Business and Management

Executive DBA

Geneva, İsviçre

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

EUR 15.000 / per year

Uzaktan Eğitim

Tanıtım

İşletme yönetiminde Executive DBA doktora programı, düşünce ve performansınızı yeni bir seviyeye taşımanız için sizi zorlayacaktır. C-suite liderlik seviyesine doğru ilerlerken, alandaki hem teoriye hem de uygulamaya önemli bir katkıda bulunarak, en önemli iş ve toplumsal zorluklarda tanınmış bir uzman ve katkıda bulunacaksınız.

Executive DBA , AACSB ve EPAS akreditasyonları ile halk tarafından tanınan ve akredite bir üniversite olan Hırvatistan Zagreb Üniversitesi Ekonomi ve İşletme Fakültesi ile işbirliği içinde verilir.

Zagreb Üniversitesi Ekonomi ve İşletme Fakültesi AACSB ve EPAS tarafından akredite edilmiştir. Üniversite İşletme Okullarını Geliştirme Derneği (AACSB) akreditasyonu, dünya çapında bir kurumun ve işletme programlarının kazanabileceği en saygın akreditasyon biçimi olarak bilinir. AACSB'nin misyonu, katılımı teşvik etmek, yeniliği hızlandırmak ve işletme eğitiminde etkiyi artırmaktır. AACSB Akreditasyonu dünya çapında kalite ölçütüdür ve en çok işletme okulları tarafından aranır - dünya çapında% 5'ten azı bu başarıyı kazanmıştır.

Tez araştırmasının gözetimi ile ilgili olarak, DBA tez süpervizörünün genellikle öğrenci tarafından hazırlanan bilimsel çalışmaya baktığı, onu denetlediği ve eserin kalite standartlarının karşılanmasını sağlamaya kendini adadığı belirtilmelidir. Danışman, seçilen tez araştırması alanında gerekli akademik yeterliliğe ve deneyime sahip bir kişidir. Süpervizör, öğrencinin araştırmasını yaptığı alanda uzmanlık bilgisine sahiptir. Süpervizörün görevi DBA öğrencisine araştırmanın başlangıcından, tamamlanmış araştırma çalışmasının sözlü sunumu ve savunması (DBA viva) aracılığıyla rehberlik etmektir.

Executive DBA programını tamamlamanın toplam süresi, öğrencinin tezi teslim etme motivasyonuna bağlı olarak iki (2) akademik yıl veya daha azdır.

Neden Yönetici DBA?

Neden DBA?

Yönetici DBA programımız, organizasyonel değişim için fikir liderliğinin yanı sıra karmaşık iş sorunlarına ve fırsatlarına yeni, yenilikçi ve yaratıcı çözümler sunabilmenizi sağlayacaktır.

Temel Avantajlar

 • Yönetim çalışmalarında araştırmacı eğitimi (teorik ve metodolojik yeterlilik)
 • Pratik bir yönelimle oldukça büyük bir araştırma projesi tasarlama ve uygulama becerisi
 • Profesörler ve diğer araştırmacılar ve Yönetici DBA adayları ile ortak bir ağ
 • Uluslararası seminer ve konferanslarda bildiri sunma yeterliliği
 • Akademik bir doktora tezi ve araştırma makaleleri / makaleleri yazmak ve savunmak
 • Bir kuruluş için oldukça büyük bir araştırma / geliştirme projesi gerçekleştirme imkanı

Çeşitli Muhtemel Konular

Yönetim, finans, İK veya aşağıdakiler gibi ilgili diğer konularla ilgili herhangi bir konu düşünülebilir:

 • Genel Müdürlük
 • İK konuları
 • İş konuları
 • Tedarik zinciri
 • maliye

Rekabet avantajı

Yönetici DBA programı, profesyonel ufkunuzu genişleterek kurumsal merdiveni daha da yukarı tırmanmanıza olanak tanır.

Esneklik

Yönetici DBA, yöneticilerin ve profesyonellerin zorlu yaşam tarzlarına uyacak şekilde tasarlanmıştır

Tanıma

Executive DBA, akredite bir devlet üniversitesi olan Zagreb Üniversitesi Ekonomi ve İşletme Fakültesi ile ortaklaşa yapılır.

AACSB ve EPAS Onaylı

Zagreb Üniversitesi Ekonomi ve İşletme Fakültesi AACSB ve EPAS tarafından akredite edilmiştir. AACSB Akreditasyonu dünya çapında kalite ölçütüdür ve en çok işletme okulları tarafından aranır - dünya çapında% 5'ten azı bu başarıyı kazanmıştır.

Executive DBA

Yönetici DBA doktorasının işletme yönetimi alanındaki amacı, katılımcılara hem teoriye hem de pratiğe bu alanda önemli katkılar yapma ve en üst düzeyde profesyonel bir uygulama geliştirme fırsatı sağlamaktır. C-suite liderlik seviyesine ilerlemeyi amaçlayan orta kariyer ve üst düzey yöneticiler için tasarlanmış, iş ve endüstride pratik ve araştırmaya dayalı bir doktora programıdır.

Mentorlarımız dünyanın en prestijli üniversitelerinden bazılarından geliyor.

İşletme Eğitiminde Uzmanlar

Biz “İşletme Eğitiminde Uzmanlarız”. Temel değerlerimiz şu şekildedir:

 • yenilik
 • çeşitlilik
 • Bağlantı
 • Uzmanlık

Buna İsviçre benzersiz E Xperience kullanarak kaliteyi, e-Xchange, E verywhere ve E ngagement sunuyoruz.

SSBM Bağlantısı

Akranlarınız, mezunlarınız, öğrenciler, profesörler, endüstri liderleri ve birlikte çalıştığımız şirketlerle bağlantı kurmaya ne dersiniz?

SSBM, SSBM topluluğuyla etkileşim kurabileceğiniz, etkileşim kurabileceğiniz ve sosyalleşebileceğiniz benzersiz ve yenilikçi "SSBM Connect" platformumuz aracılığıyla bunu mümkün kılar!

Mezunlar

Ağ oluşturma, temel stratejik yönlerimizden biridir.

SSBM, SSBM'nin ana hedeflerinden biri farklı bir öğrenci kitlesine sahip olmak olduğundan, SSBM, DBA öğrencilerimize aynı ama aynı zamanda farklı sektörlerden akranlarıyla bağlantı kurmaları için yeni ağ oluşturma fırsatları sağlamayı amaçlamaktadır.

Hala SSBM'de Eğitim Neden Merak Ediyorsunuz?

SSBM, eğitimi yeni bir seviyeye taşımayı amaçlayan, gerçekten yenilikçi ve lider bir işletme ve yönetim okuludur!

Başvuru Süreci

Başvurular SSBM'nin kabul web sitesinden geçer.

Kabul ekibi, akademik yeteneğin kanıtlarının yanı sıra geçmiş performansın ve gelecekteki potansiyelin göstergelerini arar.

Hazırlanacak belgeler:

 • Özgeçmişinizi / Özgeçmişinizi Hazırlayın: Profesyonel Özgeçmiş (pdf formatında)
 • Fotoğrafınız (jpg / pdf formatında)
 • Kimlik belgesi: Pasaport / kimlik belgesi veya ehliyet (jpg veya pdf formatında)
 • Not transkripti: En son transkript veya diploma (yalnızca pdf formatı)

Önce Bilmeniz Gerekenler

Ortak Uygulama, SSBM'nin herhangi bir programına başvuran öğrenciler için gereklidir.

Bazı dereceler için bazı minimum gereksinimleri yerine getirmeniz gerekir:

 • MBA programımıza katılmak için bir önceki derecenizden en az 180 ECTS almanız gerekir.
 • Doktora derecemiz, halihazırda bir Yüksek Lisans / MBA derecesine sahip veya kapsamlı mesleki deneyime sahip olan herkese açıktır. Bir önceki derecenizden en az 180 AKTS'ye sahip olmalısınız.
 • Sertifika programlarımızın katı gereksinimleri yoktur ve lisans derecesi alan veya devam eden herhangi bir kişi tarafından alınabilir.

Ne Zaman Başvurulur?

Kabul Komitesi başvurunuzu inceledikten sonra programımıza istediğiniz zaman katılabilirsiniz. Programlarımızın her biri için gerekli niteliklere sahip olduğunuzdan emin olun. SSBM, eğitiminiz boyunca niteliklerinizi gözden geçirecektir. SSBM, kabul kriterleri karşılanmazsa size bir derece vermeme hakkını saklı tutar.

Sıradaki ne?

Programlarımıza kabul edildikten sonra bir kabul mektubu alacaksınız. Ödemeyi işledikten sonra, oturum açma kimlik bilgilerinizi içeren bir e-posta alacaksınız ve Learn Management Sistemimize erişiminiz olacak.

Akreditasyon

180847_acbsp_full_logo_stacked.jpg

kabul

Burslar ve fon sağlama

Müfredat

Program Sonucu

Program Öğrenim Ücreti

Okul Hakkında

sorular