Keystone logo
The Cyprus Institute

The Cyprus Institute

The Cyprus Institute

Tanıtım

Kıbrıs, Avrupa Birliği'nin Doğu Akdeniz'de bulunan bir ada ülkesidir. Hem coğrafi hem de tarihsel olarak Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika arasında bir kavşak noktasındadır . Bölgenin en eski ve yeni medeniyetlerinden bazılarına yönlendirilen çok uzun bir tarihe ve zengin kültüre sahiptir. Bugün, modern, teknolojik olarak gelişmiş buzzy şehir topluluğunu bir Akdeniz adasının sakin atmosferi ile birleştiriyor.

image The Cyprus Institute izniyle

Students GS

The Cyprus Institute

Kıbrıs Enstitüsü , Kıbrıs'ın başkenti Lefkoşa'da bulunan uluslararası bir araştırma kuruluşudur. Uluslararası alanda tanınan bir Mütevelli Heyeti tarafından yönetilen Kıbrıs Araştırma ve Eğitim Vakfı çatısı altında faaliyet göstermektedir. Misyonu, Doğu Akdeniz ve Ortadoğu bölgesi için bölgesel uygunluk ve küresel öneme sahip konulara değinen bir bilim, teknoloji ve yenilik merkezi olarak hizmet vermektir. Bölgedeki araştırma ve teknolojiye bir Avrupa Birliği geçidi olarak hizmet etmeyi ve bu sayede barış ve refahı ilerletmeyi ve geleceklerinin daha iyi olması için halkları arasında işbirliğini teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

Enstitünün vizyonu, bölgedeki hızla değişen sosyal, politik ve ekonomik gerçeklerin yanı sıra küresel bilimsel ve teknolojik gelişmeleri de kapsamaktadır. Aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi stratejik sürücüye dayanmaktadır:

 • Sağlıklı insanlarla sağlıklı bir çevre için iklim değişikliğiyle mücadele
 • Daha parlak bir geleceğe doğru sürdürülebilir ve yeşil bir gelişme için yenilikler yapın
 • Veri biliminin ve yapay zekanın temel özellikler olduğu değişen bir dünyada liderlik edin
 • Geleceğimizi zenginleştirmek için geçmişimizi ve bugünümüzü analiz edin ve belgeleyin
 • Yeni bilim liderlerini ve politika yapıcıları eğitin

Enstitü'nün disiplinlerarası Bilim ve Teknoloji Okulu tarafından sunulan lisansüstü eğitim programları Enstitü'nün vizyonu ile uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır. Öğrenciler Enstitü'nün seçkin ve uluslararası öğretim üyeleri tarafından öğretilir ve rehberlik edilir ve uzman araştırma personeli tarafından eğitilir. Enstitü'nün Araştırma Merkezlerinin zengin araştırma ortamına doğrudan daldırılırlar ve en yeni altyapılara ve tesislere doğrudan erişebilirler.

Okul, az sayıda üst düzey uluslararası öğrenciyi cezbetmektedir ve onlara önde gelen bilim, modern toplumlar ve yarının ekonomisinde onları güçlendirecek ileri düzey bilgi ve beceriler kazandırmayı amaçlamaktadır. Okulun mezunları, Kıbrıs'ta ve yurtdışında akademi ve endüstride önemli pozisyonlara sahiptir.

image The Cyprus Institute izniyle

131685_StudentsAmphitheater.DSCF7695.JPG

Programlar

Okulun portföyünde şu anda yüksek lisans ve doktora derecelerine yol açan ve Kıbrıs Kalite Güvence ve Akreditasyon Kurumu (CYQAA) tarafından akredite olan altı lisansüstü program bulunmaktadır . Ayrıca, okul, Avrupa ve ABD'deki seçkin Yükseköğretim Kurumları ile ikili anlaşmalara sahiptir ve bu da öğrencilere çift ya da ortak derecelerde kayıt yapma fırsatı verir.

 • Çevre Bilimlerinde MSc / MPhil (1 yıl veya 1,5 yıl)
 • Simülasyon ve Veri Biliminde Msc (1 yıl)
 • Dijital Kültürel Miras Msc (1 yıl)
 • Hesaplamalı Bilimler Doktora (3 yıl)
 • Enerji, Çevre ve Atmosfer Bilimleri Doktora (3 yıl)
 • Kültürel Miras Bilim ve Teknoloji Doktora (3 yıl)
131926_GRADUATESCHOOLInfographic2020-LOW.jpg

image The Cyprus Institute izniyle

Konumlar

 • Nicosia

  20 Konstantinou Kavafi Street 2121, Aglantzia Nicosia Cyprus, , Nicosia

sorular