Keystone logo
The University of Edinburgh - The School of History, Classics & Archaeology İskoç Tarihinde Doktora
The University of Edinburgh - The School of History, Classics & Archaeology

İskoç Tarihinde Doktora

Edinburgh, Birleşik Krallık

3 Years

Ingilizce

Tam zamanlı, Yarı zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

GBP 19.000 / per year *

Kampüste

* Tam zamanlı çalışmalar: Yurtdışı yıllık 19.000 £. Ek ücret uygulanabilir

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

İskoçya Tarihi'nde doktora, bağımsız araştırmayla İskoçya'nın geçmişini ileri düzeyde keşfetme fırsatı sunar.

Edinburgh Üniversitesi, İskoç geçmişiyle ilgilenen en büyük bilim insanlarından birine sahiptir. Okuldaki İskoç tarihinin araştırma uzmanlığımız, geç Ortaçağ krallığı ve azizlerin reformasyonu, cadı avı, hükümet ve finans, her dönemdeki Yaylalar, İskoçya diasporası ve dış ilişkiler ve Birlik içindeki yeri arasında değişmektedir. Arkeoloji ve klasiklerdeki meslektaşların da İskoç ilgileri vardır ve bu akademisyenler üniversitenin diğer alanlarında akademisyenler tarafından desteklenmektedir:

 • Kelt ve İskoç Çalışmaları
 • Sosyal ve Siyasal Bilimler
 • Coğrafya
 • Eğitim
 • ilahiyat
 • İskoç Edebiyatı

Okuldaki ve geniş üniversitedeki uzmanlığın genişliği, çok çeşitli konuları denetlememizi mümkün kılmaktadır. Her öğrenciye en az iki denetim otoritesi ayrılarak, denetim ekibindeki tematik, kronolojik ve uygunsa disiplin uzmanlığını bir araya getirmemize izin verilir. Ayrıca, İskoçya Ulusal Müzeleri gibi dış kuruluşlarla da yakın bağlarımız bulunmaktadır ve denetleme ekiplerine harici ortakları dahil edebilecektir.


Program yapısı

Doktora, alandaki mevcut bilginin durumuna katkıda bulunan önemli bir bağımsız araştırma parçasıdır. Doktora programı üç yıl tam zamanlı veya altı yıl yarı zamanlı almak için tasarlanmıştır. Doktora, 100.000 kelimelik bir tezin ve sözlü sınavın sunulmasıyla incelenir.

Doktora öğrencileri, çalışma alanında uzman olan denetçilerle yakın bir şekilde çalışır. Tüm doktora öğrencileri, amirleri ile mutabık kalınan bireysel olarak hazırlanmış bir araştırma eğitimi programı izlemektedir. Doktora programları, doktora düzeyinde ve ötesinde gelişmek için gerekli olan araştırma becerilerinde, birinci sömestrde temel bir ders, Tarihçiler için Mesleki Beceriler ve 2. yarıyılda doktora öğrencileri için günlük bir yıllık konferans yoluyla temel eğitim sağlar. Okuldaki tüm doktora öğrencileri aynı zamanda okul ve üniversite çapındaki eğitimden araştırma ve mesleki becerilerden yararlanırlar.

Doktora öğrencileri, araştırma ve seminerler aracılığıyla diğer yüksek lisans öğrencileri ile araştırmalarını paylaşmaya ve araştırma grupları ve merkezlerimiz aracılığıyla ve öğrenci önderliğindeki atölyeler aracılığıyla tarih konusu alanı, Okul ve Üniversite'nin araştırma hayatında aktif rol almaya teşvik edilmektedir. ve seminerler. Okulda bulunan araştırma merkezleri, bu hayati konuya tarihsel araştırmalar yapmak için 2008 yılında kurulan Diaspora Araştırmaları Merkezi'ni içermektedir.


Giriş koşulları

İlgili bir disiplinde bir UK 2: 1 onur derecesi ve en az% 65, ya da uluslararası eşdeğeri genel bir işaret ile ilgili bir master derecesi gerekir.

İlgili profesyonel deneyime sahipseniz başvurunuzu da dikkate alabiliriz; Lütfen başvurmadan önce potansiyel amirinizle görüşün.

Uluslararası nitelikler

Uluslararası niteliklerinizin genel giriş şartlarımıza uygun olup olmadığını kontrol edin:

ingilizce dili

Tüm adayların İngilizce dil becerilerinin kanıtı olarak aşağıdaki özelliklerden birine sahip olmaları gerekir:

 • İngiltere vizesiz ve göçmenlik tarafından tanımlanan, çoğunluk İngilizce konuşulan bir ülkede İngilizce olarak öğretilen ve değerlendirilen bir lisans veya yüksek lisans
 • IELTS: toplam 7.0 (her modülde en az 6.0)
 • TOEFL-iBT: toplam 100 (her modülde en az 20)
 • PTE (A): toplam 67 ("İletişim Becerileri" bölümlerinin her birinde 56)
 • CAE ve CPE: toplam 185 (her modülde en az 169)
 • Trinity İMKB: ISE III, dört bileşenin hepsinde bir geçiş

İngilizce olarak öğretilen ve değerlendirilen dereceler, lisans programınızın başında en fazla üç yaşında olmalıdır. Lisans testleriniz lisans programınızın başında en fazla iki yaşında olmalıdır.

Dil becerileriniz sadece gereksinimlerin alt sınırını karşılarsa, Üniversitedeki İngilizce Öğretmenliği Merkezi Akademik Amaçlı İngilizce dersleri yürütür.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

 • Çağdaş Tarihte Doktora
  • Santiago de Compostela, İspanya
 • Doktora Tarih/Genel Tarih alanında
  • Prague, Çek Cumhuriyeti
 • Doktora Asya Tarihi ve Kültüründe
  • Prague, Çek Cumhuriyeti