Keystone logo
The University of Texas at Dallas Jeo-uzamsal Bilgi Bilimlerinde Felsefe Doktoru
The University of Texas at Dallas

Jeo-uzamsal Bilgi Bilimlerinde Felsefe Doktoru

Richardson, Amerika Birleşik Devletleri

4 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

USD 18.276 / per semester

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Doktora misyonu Jeo-uzamsal Bilgi Bilimleri lisans programında, gelişmiş teoriler, yeni teknolojiler, yenilikçi metodolojiler, sofistike nicel analizler ve bütünleştirici uygulamalar yoluyla jeo-uzamsal bilgi bilimlerinde bilginin sınırlarını ilerletme yeteneğine sahip yenilikçi araştırmacılar yetiştirmektir.

Ekonomik, Siyasal ve Politik Bilimler Okulu, Doğa Bilimleri ve Matematik Okulu ve Erik Jonsson Mühendislik ve Bilgisayar Bilimleri Okulu tarafından ortaklaşa sunulan bu benzersiz program, jeo-uzamsal bilgi biliminin kökenlerini coğrafya, bilgisayar bilimi dahil olmak üzere birden fazla disiplinin birleşiminde yansıtır. , mühendislik, jeoloji ve çeşitli sosyal, politika ve uygulamalı bilimler.

Jeo-uzamsal bilgi bilimlerinin geleneksel coğrafya, jeoloji, çevre bilimi veya mühendislik programları içinde bir konsantrasyon olarak sunulduğu diğer okullardaki programların aksine, UT Dallas'taki derece yalnızca GIS'e ayrılmıştır ve teknolojinin ilerlemesine, bununla ilişkili teorisine odaklanmaktadır. ve çeşitli temel alanlarda uygulamasının geliştirilmesi. Bu nedenle, doğası gereği disiplinler arası bu alana konsantre olmak isteyen öğrenciler için benzersiz bir seçenek sunar.

Mezunlar, gelişmekte olan jeo-uzamsal teknoloji endüstrisinde, kamu ve özel kuruluşların araştırma bölümlerinde ve diğer disiplinlere köprüler kurma yetenekleri nedeniyle büyük akademik kurumlarda iş bulmaktadır.

Misyon

Coğrafi Bilgi Bilimlerinde Felsefe Doktoru programının misyonu, gelişmiş teoriler, yeni teknolojiler, yenilikçi metodolojiler, sofistike nicel analizler ve bütünleştirici uygulamalar yoluyla jeo-uzamsal bilgi bilimlerindeki bilgi sınırlarını ilerletebilecek yenilikçi araştırmacılar yetiştirmektir. Özellikle, program mezunları:

  • Jeo-uzamsal bilimlerin altında yatan temel teori ve kavramlar hakkındaki bilgilerini gösterin.
  • Üç jeo-uzamsal uzmanlık alanından en az birinde kullanılan gelişmiş metodolojiler ve / veya nicel analizlerde uzmanlaşın: (a) hesaplama ve bilgi yönetimi, (b) mekansal analiz ve modelleme veya (c) uzaktan algılama ve uydu teknolojileri.
  • Jeo-uzamsal bilimlerde teori veya metodolojiyi geliştiren yenilikçi araştırmalar üretin.
  • Akademik konferanslara katılın, hakemli dergilerde yayınlayın ve kamu ve özel kuruluşların araştırma bölümlerinde ve büyük akademik kurumlarda iş bulun.

kabul

Müfredat

Program Sonucu

Kariyer fırsatları

Tesisler

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

  • Doktora Geoinformatik ve Uzaktan Algılama
    • Košice, Slovakya
  • Doktora Jeoinformatik ve Jeo-uzaysal Analitikte
    • St. Louis, Amerika Birleşik Devletleri