Keystone logo
The University of Texas at Dallas Kamu Politikası ve Politik İktisatta Felsefe Doktoru
The University of Texas at Dallas

Kamu Politikası ve Politik İktisatta Felsefe Doktoru

Richardson, Amerika Birleşik Devletleri

5 Years

Ingilizce

Tam zamanlı, Yarı zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

USD 18.276 / per semester

Kampüste

Tanıtım

Ulusal olarak tanınan, disiplinler arası doktora derecemiz. Kamu Politikası ve Politik Ekonomi lisans programında uluslararası üne sahip fakültelerden doktora öğrencileri için eğitim fırsatları sunmaktadır. Programın misyonu, öğrencilerimizi hem akademik hem de akademik olmayan ortamlarda kamu politikası ve politik ekonomi ile ilgili alanlarda araştırma, öğretim ve uygulama alanlarında profesyonel pozisyonlara hazırlamaktır. Öğrencileri sosyal bilimler ve kamu politikası kavramları, ileri metodolojik bilgi, uygulamalı sosyal araştırma teknikleri ve profesyonel iletişim becerileri üzerine eğitim yoluyla hazırlıyoruz. Kamu Politikası ve Politik Ekonomi öğrencileri ve öğretim üyeleri, sürekli burs ve hizmet sağlamayı taahhüt eden kapsayıcı ve çeşitli bir ortamı teşvik etmeye teşvik edilir.

Hedefler

  • Öğrenciler, sosyal bilimler ve kamu politikası teorileri ve kavramlarını uygulama becerisini göstereceklerdir.
  • Öğrenciler, sosyal bilimlerin ileri yöntemlerinde ve kamu politikası araştırma ve analizinde yetkinlik geliştireceklerdir.
  • Öğrenciler, kamu politikası ve politik ekonomi araştırma ve analizine uygun profesyonel iletişimde temel becerileri geliştireceklerdir.

kabul

Müfredat

Kariyer fırsatları

Tesisler

Okul Hakkında

sorular