Keystone logo
Transart Institute

Transart Institute

Transart Institute

Tanıtım

Transart Institute , herhangi bir biçimde deney yapma ve düşünme, paylaşım ve bağlantı kurma ve düşük ikamet modelinde uygulamaya dayalı doktora çalışmaları sunan bir alandır. Bağımsız ve / veya kolektif olarak çalışan, kendi kendini yöneten, meraklı, esnek ve sosyal olarak ilgili yaratıcı araştırmacıları destekliyoruz.

Sınırsız platformumuz, küresel, disiplinler arası bir araştırma topluluğunun bir parçası olarak eşit derecede çeşitli sanatsal ve akademik bağlamlardan ve coğrafi konumlardan eklektik bir uluslararası öğrenci ve danışmanlar topluluğunu çeker ve bireysel ve kolektif uygulamaları genişletmek, geliştirmek ve sürdürmek için fırsatlar yaratır. akademinin duvarlarının ötesinde dünya.

Sanat ve sosyal teknolojiler dahil tüm yaratıcı türlerdeki temalar üzerine araştırmaları destekliyoruz; küratöryel uygulamalar; yemek yoluyla kültürel katılım; belgesel ve yaratıcı yazı; ekoloji ve çevresel aktivizm; genişletilmiş stüdyo uygulamaları; deneysel pedagojiler; moda ve tekstil; yabancılık, ötekilik; ev, nostalji ve tekinsizlik; uluslararası diaspora ve sürgündeki devletler; dil ve imaj; eşik durumlar, aralıklar ve uzay-zaman; medya ve tasarım; hafıza, unutma, travma ve arşiv; hareket, dans, koreografi; yeni materyalizm, nesne yönelimli ontoloji; koku alma sanatları; barış, arabuluculuk ve performatif aktivizm; milliyetçilik sonrası, sömürgecilik sonrası; bir sanat pratiği olarak yayıncılık; robotik; ses, müzik, saha kayıtları, beste yapma; mekan ve geçici mimari; bir sanat pratiği olarak yürümek.

Konumlar

  • Stockdale

    Stockdale, Amerika Birleşik Devletleri

    sorular