Keystone logo
© UConn School of Engineering Graduate Programs
University of Connecticut College of Engineering Graduate Programs

University of Connecticut College of Engineering Graduate Programs

University of Connecticut College of Engineering Graduate Programs

Tanıtım

UConn Mühendislik Fakültesi, Connecticut Eyaleti ve ötesinde araştırma ve mühendislik eğitimi için bir güç merkezidir. New England'ın 1 numaralı kamu mühendislik okuluyuz ve eyaletin mühendislik mezunlarının yüzde 51'ini biz sağlıyoruz. UConn, Carnegie Vakfı tarafından “R1” araştırma üniversitesi olarak belirlenmiştir. Bu, araştırma için verilen en yüksek sınıflandırmadır ve tüm ABD yüksek öğretim kurumlarının yalnızca %3'ünün sahip olduğu bir ayrımdır.

Lisansüstü programlarımız, öğrencileri bir gün günümüzün en karmaşık sorunlarına yenilikçi ve sosyal açıdan adil çözümler bulmalarını sağlayacak bilgi ve becerilerle donatmak için deneyimsel mühendisliği vurgular. Acil teknolojik zorlukların üstesinden gelmek ve üretim üssümüzü güçlendirmek için yerel ve ulusal endüstrilerle birlikte çalışıyoruz.

Girişimciliğe ve yenilikçiliğe değer veriyoruz ve öğrencilerimiz ve öğretim üyelerimiz, ekonomik kalkınmayı desteklemek için aktif olarak başlangıçlar ve yenilikçi teknolojiler geliştiriyor. UConn, insan hakları, terk edilmiş alanlar, siber güvenlik ve diğer güncel konulardaki araştırma girişimleri aracılığıyla toplumumuzun karşı karşıya olduğu başlıca zorlukları ele almaya çalıştı.

Genel Bakış

UConn Mühendislik Fakültesi, Connecticut Eyaleti ve ötesinde araştırma ve mühendislik eğitimi için bir güç merkezidir. New England'ın 1 numaralı kamu mühendislik okuluyuz ve eyaletin mühendislik mezunlarının yüzde 51'ini biz sağlıyoruz. Acil teknolojik zorlukların üstesinden gelmek ve üretim tabanımızı güçlendirmek için yerel ve ulusal endüstrilerle çalışıyoruz. Girişimciliğe ve yeniliğe değer veriyoruz ve öğrencilerimiz ve öğretim üyelerimiz ekonomik kalkınmayı desteklemek için aktif olarak yeni girişimler ve yenilikçi teknolojiler geliştiriyorlar. UConn, insan hakları, kahverengi alanlar, siber güvenlik ve diğer güncel konulardaki araştırma girişimleriyle toplumumuzun karşılaştığı büyük zorlukları çözmeye çalıştı.

UConn, Carnegie Foundation tarafından "R1" araştırma üniversitesi olarak belirlenmiştir. Bu, araştırma için verilen en yüksek sınıflandırmadır ve tüm ABD yüksek öğretim kurumlarının yalnızca %3'ü tarafından tutulan bir ayrımdır. Lisansüstü programlarımız, öğrencileri bir gün günümüzün en karmaşık sorunlarına yenilikçi ve sosyal açıdan adil çözümler bulmalarını sağlayacak bilgi ve becerilerle donatmak için deneyimsel mühendisliği vurgular.

Kampüs Özellikleri

Yeterince Basit - UCONN Premier Bir Üniversitedir

Üst düzey bir araştırma kurumunun en parlak öğrencileri ve öğretim üyeleri tarafından çevrelenmek sizi zorlayacak, zorlayacak ve her gün elinizden gelenin en iyisini yapmanızı sağlayacaktır.

Connecticut'ın amiral gemisi üniversitesinin varlığı tüm eyalette hissediliyor. Connecticut Üniversitesi, Storrs'taki ana kampüsümüzde ve Avery Point, Hartford, Stamford ve Waterbury'deki dört bölgesel kampüsümüzde olağanüstü bir eğitim sunmaktadır. Seçkin öğretim üyelerine erişim, benzersiz araştırma fırsatları ve ülkenin en prestijli şirketlerinden bazılarındaki özel stajlar sayesinde öğrencilerimiz tutkularının peşinden gider, neyi sevdiklerini öğrenir ve başarılı olmak için bir yol açar.

Geçmişteki ve şimdiki Husky'ler size UConn topluluğuna benzeyen hiçbir şeyin olmadığını söyleyecektir. Aileniz haline gelen arkadaşlarınız, kimliğinizin bir parçası haline gelen Husky Pride ve gerçeğiniz haline gelen hayalleriniz aracılığıyla UConn deneyiminizi yanınızda taşıyacaksınız.

Yolculuğunuz nerede başlarsa başlasın, UConn'u seçmeniz şüphesiz sizi daha iyi hale getirecektir. Bu işi burada halledin .

 • Storrs - Ana Kampüs
 • Avery Noktası
 • Hartford
 • Stamford
 • Waterbury

  kabul

  Eğitim Gereksinimleri

  Enstitü için Genel Not Ortalaması Koşulları

  İstisnai durumlar dışında, bir yüksek lisans derecesine veya sertifika programına kabul edilmek için öğrencinin önceki derslerinin aşağıdaki kriterlerden birini karşılaması gerekir:

  • Tüm derece için en son dereceleri için 3.0 veya daha yüksek bir kümülatif not ortalaması veya
  • En son derecenin lisans derecesi olması veya öğrencinin henüz lisans derecesini tamamlamamış olması halinde:
   • Tam zamanlı lisans derslerinin en son iki yılının tamamı için 3.0 veya daha yüksek bir genel not ortalaması veya
   • Tam zamanlı lisans derslerinin en son yılının tamamı için 3,5 veya daha yüksek bir genel not ortalaması veya
   • Bir öğrenci, en son lisans veya yüksek lisans derecesini tamamladıktan sonra en az bir dönem tam zamanlı eğitim almışsa, tüm lisans sonrası dersleri için 3.0 veya daha yüksek bir genel not ortalaması.

  Başvurunuzu tamamlamak için şunları yapmalısınız:

  • Lisans derecenizi aldığınız okuldan ve derece alınıp alınmadığına bakılmaksızın, bunun ötesinde aldığınız derslerin transkriptlerini yükleyin.
  • Uluslararası kurumlardan alınan transkriptleri ve dereceleri hem İngilizce hem de üniversitenin ana dilinde yükleyin. Bu kopyalar olmadan başvurunuz incelemeye alınmayacaktır.

  Derece alınıp alınmadığına bakılmaksızın tüm eğitim kurumlarından transkriptlerin yüklenmemesi, kabulün iptali için gerekçe olabilir.

  Uluslararası öğrenciler için ek başvuru koşulları

  Enstitü, üçüncü taraf kimlik değerlendirmesi gerektirmez, ancak aşağıdaki hizmetlerden gelen değerlendirmeleri memnuniyetle karşılıyoruz:

  • NACES (Ulusal Kimlik Değerlendirme Hizmetleri Birliği) veya
  • AICE (Uluslararası Kimlik Değerlendiricileri Derneği)

  Dereceniz Hindistan, Kanada, Avustralya, Sri Lanka veya diğer belirli ülkelerden alınan 3 yıllık bir lisans derecesi ise, derecenin 4 yıllık ABD lisans derecesine eşdeğer olduğunu değerlendirmeyeceğiz. Derece, NACES (Ulusal Kimlik Değerlendirme Hizmetleri Birliği) veya AICE (Uluslararası Kimlik Değerlendiricileri Birliği) üyesi olan bir dış sertifika değerlendiricisi tarafından 4 yıllık bir derece olarak değerlendirilmiş olsa bile politikamız budur.

  • Eğitimlerini Hindistan, Pakistan, Bangladeş veya Sri Lanka'da tamamlayan öğrenciler için bireysel/yıllık not çizelgelerini veya transkriptlerini (dersler ve notlar, saat değil) yükleyin.
  • Bir dereceyi tamamladıysanız ve transkriptinizde belirtilmemişse, başvurunuza derecenizin bir kopyasının yüklenmesini isteriz. Başvuruların gecikmiş değerlendirilmesinin en yaygın nedeni, gerekli tüm transkriptlerin (ve uluslararası kurumlardan alınan derecelerin) yüklenmemesidir.
  • Başvurunuzu gönderdikten sonra uluslararası posta gecikmelerini en aza indirmek için The Graduate School, gittiğiniz her kolej/üniversiteden resmi transkriptleri ve dereceleri göndermenizi önerir. (Kabul teklifi yapılana kadar resmi transkriptlerin ve derecelerin Enstitüye gönderilmesinin gerekmediğini lütfen unutmayın.)

  İngilizce yeterlilik

  İngilizce ana diliniz değilse**, İngilizce dilindeki yeterliliğinize dair kanıt göndermeniz gerekebilir.

  **Birincil dil, çocukluktan beri iletişim kurmak için kullanılan dil olarak tanımlanır.

  Vize Gereksinimleri

  ABD Öğrenci Vizesi Sponsorluğu

  Connecticut Üniversitesi'nin ABD öğrenci vizesi sponsorluğuna ihtiyacı olan uluslararası bir öğrenciyseniz, lütfen Enstitü'ye kabul edildikten sonra Uluslararası Öğrenci ve Akademik Hizmetler (ISSS) Ofisine bir göçmenlik belgesi talebi göndermeye hazırlıklı olun. (Kabulünüz kesinleşene/kadrosu onaylanana kadar ISSS ofisi tarafından I-20/DS-2019 belgesi yayınlanmayacaktır.)

  I-20/DS-2019 talebinizi, programınıza başlayacağınız dönemden en az bir ay önce ISSS'ye iletin.

  Gerekli materyaller hakkında herhangi bir sorunuz varsa lütfen IS ofisi ile iletişime geçin: [email protected]

  I-20 veya DS-2019'a başvurmak için NetID'ye ihtiyacınız olacaktır. Bu, kabul bildiriminizi aldıktan sonra 2-5 iş günü içinde size e-postayla gönderilecektir. NetID'nizle ilgili herhangi bir yardım için veya önceden e-postayla gönderilen bilgilerin yeniden gönderilmesi için lütfen (860) 486-4357 numaralı telefondan ITS Ofisi ile iletişime geçin veya [email protected] adresine e-posta gönderin.

  Burslar ve fon sağlama

  Lisansüstü öğrenciler, çalışmaları için birçok farklı kaynaktan mali destek alabilirler ve hem potansiyel hem de mevcut lisansüstü öğrencilerini, ihtiyaçlarına en uygun olanı belirlemek için tüm farklı seçenekleri keşfetmeye teşvik ediyoruz. Ayrıca tüm lisansüstü öğrencilerinin lisansüstü programlarındaki danışmanlarına ve öğretim üyelerine ve personele danışmalarını tavsiye ederiz çünkü onlar, derece veya disipline özgü destek kaynakları hakkında bilgi sahibi olma olasılıkları en yüksektir. Ayrıca lisansüstü öğrenciler, hem olası finansman kaynaklarını belirlemek hem de başarılı başvurulara hazırlanma konusunda tavsiye almak için Ulusal Burslar ve Burslar Ofisi aracılığıyla sunulan kaynaklardan yararlanmalıdır. Burada öğrencilerin yardım, burs veya diğer mali yardım aramaları için hem dahili (UConn içinde) hem de harici (UConn dışında) fırsatlar hakkında bilgi bulacaksınız.

  Ek olarak, burada doktora öğrencileri için birkaç yararlı mali yardım kılavuzu bulunmaktadır:

  • Doktora Öğrencilerine Mali Yardım
  • Doktora Öğrencisinin Burs Rehberi

  Aşağıdaki fırsatlara ek olarak, burada doktora öğrencileri için birkaç yararlı burs ve mali yardım rehberi bulunmaktadır:

  • Doktora Öğrencilerine Mali Yardım
  • Doktora Öğrencisinin Burs Rehberi
  • Ulusal Burslar Teşvik Programı

  Ulusal Burslar ve Burslar Ofisi (ONSF), UConn'un prestijli, ulusal düzeyde rekabetçi burslara ve burslara başvuru konusunda daha güçlü bir öğrenci ve öğretim üyesi kültürü oluşturmaya yönelik iddialı teşvik programının devam ettiğini duyurmaktan mutluluk duyar.

  Bu program kapsamında, tüm kampüslerdeki (UCHC dahil) tüm UConn öğretim üyeleri, teklif geliştirme ve uygun ödüller için başvuru gönderme sürecinde öğrencilere mentorluk yapan çalışmalarını takdir etmek için 1.000 $' a kadar mesleki gelişim fonuna hak kazanır. Ek olarak, NFIP'e uygun burslara başvuran tam zamanlı lisansüstü öğrencileri bu program aracılığıyla 250 ABD Doları tutarındaki burs için başvurabilirler. Programın ilk beş yılında mesleki gelişim fonlarında 450.000 dolardan fazla para ve lisansüstü öğrenci bursları dağıtıldı.

  Son teslim tarihi: 28 Nisan 2023, 23:59 (EDT)

  • Geleceğin İklim Girişimi Stüdyosu Bursu

  Geleceğin İklim Girişimi Burs Programı, yeni kurulan şirketler, pazarlama, ticarileştirme, girişim geliştirme ve iklim değişikliğiyle ilgili araştırmalar hakkında bilgi edinmek isteyen öğrencilere somut deneyimler sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bursiyerler bir mentora veya startup şirketine atanacak ve iklim değişikliğiyle mücadeleye yönelik çok çeşitli konular hakkında bilgi edinme fırsatına sahip olacaklar. Üyeler, iletişim ve pazarlama becerilerini geliştirecek ve aynı zamanda yeni kurulan şirketleri ve erken aşamadaki şirketleri destekleyerek iklim değişikliğiyle ilgili teknolojileri pazara sunmada rol oynama fırsatına sahip olacak. Üyeler ayrıca kendi şirketlerinde sunum sunumlarının geliştirilmesine yardımcı olma şansına sahip olacak ve iç ve dış eğitim ve kariyer gelişimi odaklı seminerlere katılma fırsatına sahip olacaklar. Program bitiminde akademisyenlerden sözlü sunum yapmaları istenecektir.

  Son Başvuru Tarihi: 15 Ocak 2023

  • Lisansüstü Öğrencileri ve Doktora Sonrası Öğrenciler için Finansman Olanakları

  Lisansüstü öğrenciler için ücretli yaz araştırma programlarını, seyahat burslarını ve bursları arayın; birçok son teslim tarihi hızla yaklaşıyor!

  Konumlar

  • Storrs

   Storrs, Amerika Birleşik Devletleri

   sorular