Keystone logo
© University of Lodz
University of Lodz

University of Lodz

University of Lodz

Tanıtım

Lodz Üniversitesi (Uniwersytet Łódzki), Polonya'nın eşsiz bölgesindeki en büyük bilgi merkezidir ve akademik becerilerin harika şeyler gerçekleştirdiği, büyüyen ve değişen bir topluluğa ev sahipliği yapmaktadır.

1945 yılında kurulan UL, Polonya'nın orta kesiminde aynı adı taşıyan bölgenin başkenti olan Lodz kentindeki en büyük kamu yükseköğretim kurumudur. UL kampüsüne 90'dan fazla ülkeden gelen 26 binden fazla öğrenci, 100'den fazla çalışma alanında farklı dereceler elde etmek istemektedir. UL mezunları arasında TV gazetecisi Anita Werner, görüntü yönetmeni Paweł Edelman ve 'The Witcher' kitap serisinin yazarı Andrzej Sapkowski gibi tanınmış isimler bulunmaktadır. Lodz'a gelenler, kampüs binalarını (amfiler, yurtlar, spor tesisleri) şehrin canlı bir bölümünde elverişli bir konumda bulacaktır.

Lodz Üniversitesi, her yıl lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde yeni eğitim fırsatlarının sunulduğu çeşitli ve çok kültürlü bir akademik topluluğa sahiptir. UNIC Avrupa Üniversiteleri ittifakının bir parçası olan UL, tüm Avrupa'da yakın stratejik ortaklara sahiptir. Ayrıca, dünya çapında 200'den fazla anlaşması bulunmaktadır. İngilizce öğretilen derslerin, derecelerin ve müfredatların sayısının hala artıyor olmasına şaşmamalı. İyi bir yüksek lisans derecesine sahip araştırma odaklı kişiler için, doktora tezi üzerinde kapsamlı bir çalışma, dört yıllık danışmanlık ve araştırma faaliyetleri ve doktora ödülünün son aşamasına hazırlık için dört UL Doktora Okulu bulunmaktadır.

Lodz Üniversitesi, toplumun dönüşümünü hedefleyen, araştırma ve yüksek öğrenim gelişimine adanmış, kalpleri ve zihinleri yakalayan, Polonya'nın merkezindeki en büyük üniversitedir. Küçük anavatanımız Lodz, bir zamanlar Polonya endüstrisinin ve sinematografisinin başkenti olarak anılan, bugün geçmiş zamanların cazibesini modern iş, kültür ve bilim ruhuyla birleştiren, alışılmadık, taklit edilmesi zor bir karaktere sahip bir şehirdir.

Avrupa Sanayi Sonrası Şehirler İttifakı (UNIC) Lodz Üniversitesi

Avrupa Üniversiteleri, geleceğin üniversiteleri olacak, Avrupa değerlerini ve kimliğini destekleyecek ve Avrupa yükseköğretiminin kalitesi ve rekabetçiliğinde devrim yaratacak ulusötesi birliklerdir. Bunu da eğitim ve bilim alanında yenilikçi çözümlerin ortaklaşa uygulanması ve derin kurumsal entegrasyon yoluyla gerçekleştireceklerdir.

Küreselleşme Çağında Uygarlık Mücadeleleriyle İlgili Toplumsal Sorunlara Odaklanıyoruz

Evsizlik ve sosyal dışlanma sorunlarına çözüm arıyoruz. Yoksulluğun ortadan kaldırılmasını kolaylaştırmak için sosyoekonomik ayrışma modellerini inceliyoruz. Yeni anti-kanser tedavi yöntemleri arıyoruz. Medeniyet hastalıklarını daha etkili bir şekilde önlemek için Polonyalıların büyük DNA veri tabanlarını topluyoruz. Entegre kentsel canlanmayı teşvik eden çözümler öneriyoruz. Atık azaltımı için yeni yöntemler uyguluyoruz. Tüm dünyada yeni bitki ve hayvan türlerini keşfediyor ve koruyoruz. Çöl bölgelerinde suya erişime yardımcı oluyoruz. Nefret dilini analiz ediyor ve nedenlerini bulmaya çalışıyoruz. Polonya'nın ve dünyanın kültürel ve dini mirasını birçok açıdan analiz ediyoruz. Atalarımızı ve kendimizi daha iyi tanımak için binlerce yıl önce yaşamış insanların genetik materyallerini inceliyoruz. Beşeri bilimlerin tüm çeşitleriyle gelişmesini sürekli olarak teşvik ediyoruz.

Misyon

Lodz Üniversitesi'nin misyonu, güvenilir araştırmalar yapmak ve bunlardan ortaya çıkan gerçeği duyurmak, gelecek nesilleri akıllıca eğitmek, topluma faydalı olmak ve modern dünyanın zorluklarına cesurca yanıt vermektir.

Vizyon

Lodz Üniversitesi'nin ülkede ve Avrupa'da güçlü bir konuma sahip, araştırma cesareti ve sağlamlığı, çeşitliliği ve girişimlerdeki açıklığı sayesinde öne çıkan, bilge ve sorumlu vatandaşlar yetiştiren bir araştırma üniversitesi olmasını istiyoruz.

Kampüs Özellikleri

Lodz Üniversitesi'nin altyapısı eğitim, çalışma ve yaşam için uygun koşullar yaratmaktadır. Üniversite, fakülte binalarının yanı sıra yurtlar, spor tesisleri, konferans merkezleri ve anıt statüsündeki binalardan oluşmaktadır. Bunlar aynı zamanda ticari olarak da kullanılabilecek nesnelerdir.

Üniversite binaları, görevleri Lodz Üniversitesi gayrimenkullerinin yönetimi ve satışı, taşınır mülklerin satışı, binaların kiralanması ve kiralanmasının yanı sıra ulaşım hizmetleri ve atık yönetimini içeren Lodz Üniversitesi Mülk Yönetim Merkezi'nin gözetimi altındadır.

Lodz Üniversitesi, Lodz Üniversitesi birimleri tarafından kullanılabilecek ve şirketlere, derneklere, dış kurumlara veya özel kişilere (ücret karşılığında) kiralanabilecek cazip salonlara, odalara ve dinlenme alanlarına sahiptir.

Odalar daha büyük eğitim kursları, seminerler, iş toplantıları ve kongrelerin organizasyonuna olanak sağlar. Eğitim ve Konferans Merkezindeki çekici açık hava alanları bienaller, açık hava resepsiyonları vb. için mükemmeldir. Łódź Hills Peyzaj Parkı yakınında büyüleyici bir yer garanti ediyoruz.

Tarihi Biedermann Sarayı, küçük konserler, yıldönümleri, kitap tanıtımları, konferanslar ve mekanın karakterine uygun diğer kutlamalar düzenlemek için idealdir.

Salonlar, Odalar ve Açık Alanlar

 • Aula im. Szuberta, yerler: 560, adres: Lindleya 5
 • Yeşil oda (tiyatro tarzı), oturma alanı: 150, alan (m2): 122.7, konum: Biedermann Palace, ul. Franciszkanska 1/5
 • Sarı oda, koltuk sayısı: 30, alan (m2): 65.8, konum: Biedermann Palace, ul. Franciszkanska 1/5
 • Toplantı odası, masa koltukları: 12, alan (m2): 35.3, konum: Biedermann Palace, ul. Franciszkanska 1/5
 • Şömine odası (piyanolu), toplantıya göre düzenleme, oturma yeri: 60, alan (m2): 106,5, konum: Biedermann Palace, ul. Franciszkanska 1/5
 • Şömineli Oda + Teras, Alan (m2): 106,5+58; koltuk sayısı: toplantıya bağlı olarak, yer: Biedermann Palace, ul. Franciszkanska 1/5
 • Beşik salonu, koltuk sayısı: 40, masada koltuk sayısı: 24, alan (m2): 56.5, konum: Biedermann Palace, ul. Franciszkanska 1/5
 • Park alanı, alan: 1,8 ha, konum: Biedermann Palace, ul. Franciszkanska 1/5
 • 1 numaralı konferans odası (klimalı), koltuk sayısı: 80, alan (m2): 75, adres: CSK ul. Rogowska 26
 • Ziyafet salonu no. 2 (klimalı), koltuk sayısı: 70, alan (m2): 78, adres: CSK ul. Rogowska 35
 • 4 numaralı konferans odası (klimalı), koltuk sayısı: 20, alan (m2): 45, adres: CSK ul. Rogowska 35
 • Konferans odası no. 5 (klimalı), koltuk sayısı: 55, alan (m2): 56, adres: CSK ul. Rogowska 35
 • Açık alan (barbekü evi, şömine, yemek çadırı), alan: 3 ha, adres: CSK ul. Rogowska 26.

  kabul

  Recruitment

  • Step 1: Read the rules and timetable
  • Step 2: Specify the topic of your dissertation and select a potential supervisor
  • Step 3: Register in the electronic recruitment system
  • Step 4: Complete and deliver the required documents
  • Step 5: Prepare for the interview
  • Step 6: Apply for an interview
  • Step 7: Await decision

  Vize Gereksinimleri

  Uluslararası doktora öğrencileri, belirli bir ülke için Polonya Konsolosluğuna/Büyükelçiliğine D tipi ulusal vizeye başvurmalıdır. Çalışma izinlerinden muaftırlar. Pek çok ülkede, konsolosluktaki ziyaretinizin rezervasyonunu çok önceden yaptırmanız tavsiye edilir.

  Issuing documents at the University of Lodz

  • Seçim süreci tamamlandıktan ve Doktora Okulu konseyi olumlu görüş verdikten sonra belgeler, vize almak için gerekli onay belgesini hazırlayabilecek olan Yüksekokul Sekreterine aktarılır. Gerçek bir kopyaya mı yoksa sadece taramaya mı ihtiyacınız olduğunu belirtmek için lütfen işe alım platformunun mesaj kutusunu kullanın.
  • Adayın talebi üzerine University of Lodz konaklama sertifikası verebilir.
  • Belirli bir ülkedeki Polonya konsolosluğunun talep ettiği diğer tüm belge ve sertifikalar (sigorta dahil) adayın sorumluluğundadır. Lütfen Apostil (ülkenizde mevcutsa) veya konsolosluk tasdik pulu (diğer durumlarda) gerekliliğine özellikle dikkat edin ve ayrılmadan önce diploma(lar)ınıza bunu aldığınızdan emin olun.

  Burslar ve fon sağlama

  Doktora Öğrencileri için

  UL Doktora Bursu, normal prosedürle kabul edilen her doktora öğrencisine ödenir.

  Bu, eğitimin birinci ve ikinci yılı boyunca aylık brüt 3466,90 PLN tutarını ve eğitimin üçüncü ve dördüncü yılı boyunca brüt 5340,90 PLN tutarını içermektedir. Engelliliği belgelenmiş doktora öğrencileri için yukarıdaki miktar sırasıyla 4506,97 PLN ve 6380,97 PLN'ye yükseltilir.


  Burs hibelerini (veya onun bir kısmını) karşılayacak harici bir hibe veren kuruma (örn. NAWA veya PAN) zaten başvurmuş olanlar için başka bir kabul kanalı ("harici fonlar" etiketli) mevcuttur.

  Özellikle yüksek miktarda finansman ve anlaşma kapsamında zorunlu istihdam içeren harici bir proje yoluyla kabulün, adayın (ek) UL bursu hakkını kaybetmesine neden olabileceğini lütfen unutmayın.

  Kampüs Yaşamı ve Tesisler

  University of Lodz altyapısı eğitim almak, çalışmak ve yaşamak için mükemmel koşullar sağlar. Üniversitenin altyapısında yurtlar, spor tesisleri, konferans merkezleri ve anıt statüsündeki binaların bulunduğu 13 fakülte binası bulunmaktadır. Bunlar aynı zamanda ticari olarak da kullanılabilecek yapılardır.

  Üniversitenin binaları, UL tesislerinin yönetimi ve satışı, taşınır mülk satışı, binaların kiralanması ve kiralanmasının yanı sıra ulaşım hizmetleri ve atık yönetimini de içeren görevleri içeren Merkezi Yönetim için UL Tesis Yönetim Merkezi tarafından yönetilmektedir.

  Poland

  Resmi olarak: Polonya Cumhuriyeti, Orta Avrupa'da bir ülke olup, batıda Almanya, güneyde Çek Cumhuriyeti ve Slovakya, doğuda Ukrayna ve Beyaz Rusya, kuzeydoğuda Rusya (Kaliningrad Oblastı) ve Litvanya ile komşudur. Polonya, nüfusu (38,5 milyon) ve yüzölçümü (312 628 km2) bakımından AB'nin 6. büyük ülkesidir.

  Polonya 1945'ten beri Birleşmiş Milletler'in, 1999'dan beri NATO'nun ve 2004'ten beri Avrupa Birliği'nin üyesidir. 2007'de Polonya, iç sınır kontrolü olmayan (bunun yerine bölge sınırına uygulanan) bir grup Avrupa ülkesi olan Schengen bölgesine katıldı.

  Lodz

  Lodz alışılmadık, samimi olması zor bir karaktere sahip bir şehir. Bir zamanlar Polonya endüstrisinin ve sinematografisinin başkenti olarak anılan şehir, bugün geçmiş zamanların cazibesini modern iş, kültür ve bilim ruhuyla birleştiriyor.

  Mimarisi ve topografyası, şehri şekillendiren dört milletin güçlü etkisini yansıtıyor; bir yandan Avrupalı ve hayat dolu, diğer yandan samimi ve dengeli.

  Birçok yüksek öğretim kurumunun bulunduğu büyük bir akademik şehirdir. Lodz'da bulunan çeşitli Polonyalı ve uluslararası şirketler, University of Lodz resmi ortaklarıdır. Ortak şirketlerin iş uzmanları program içeriğini inceliyor ve derslere davet ediliyor. Şirket adlarının listesi Infosys, Fujitsu, Clariant, Accenture, Deloitte, HP, LSI Software, Sandoz, CitiBank, Indesit, Skanska, BNP Paribas, Philips, E&Y, Pricewaterhouse Coopers'ı içeriyor; adı geçen tüm kuruluşlar aktif olarak UL mezunları arıyor ve onlara yardımcı oluyor kariyerlerini geliştirebilirler.

  Lodz, büyük yatırımların ve büyük fırsatların şehridir; göz alıcı yeniden canlandırılması, yıllardır ticari hizmet ve BT sektöründeki en büyük işverenlerin ilgisini çekmektedir. Popüler kültür dünyasına ait yaratıcı endüstriler veya girişimler burada da aynı derecede güçlü bir şekilde gelişiyor.

  Büyük, uluslararası festivallerden niş, gözlerden uzak incelemelere kadar, kültürel etkinliklerin açık olmayan programı, çok çeşitli meraklıların ilgisini çekiyor. Şehir, hem Lodz sakinlerinin hem de ziyaretçilerin boş zamanlarını isteyerek geçirdiği restoranlar, kulüpler, kafeler ve mekanlar açısından da şaşırtıyor. Lodz'da mutlaka kendiniz için bir şeyler bulacaksınız.

  Lodz'da ne yapılır?

  Lodz – sonsuz olanaklara sahip bir şehir: eğitim ve sanat şehri, tiyatrolar, çok katlı sinemalar, ilginç stüdyo sinemaları, konserler, açık hava sinemaları, konferanslar ve atölyeler – her konuda.

  Birçok ücretsiz etkinlik

  • Dört Kültür Festivali'nin Łódź'u
  • Hafif Hareket Festivali
  • Transatlantik Festivali
  • Fotofestival
  • Łódź Tasarım Festivali
  • Ses düzenleme
  • Uluslararası Çizgi Roman ve Oyun Festivali
  • Sokak Sanatı/Lodz Şehri Duvar Yolu

  Boş zaman – UL'de ve şehirde bundan en iyi şekilde yararlanın!

  • UL çalışma kulüpleri
  • University of Lodz Kariyer Ofisi
  • Üniversite Sporları Birliği (AZS)
  • 'Juwenalia' – öğrenci festivali
  • Młodzi ve Łodzi [Genç Łódź]
  • Akademik Şarkı ve Dans Topluluğu KUJON.

  Konumlar

  • Łódź

   ul. Prezydenta Gabriela Narutowicza, 68, 90-137, Łódź

  sorular