Keystone logo
Universidad Autonoma de Aguascalientes Sanat ve Kültürde Kurumlararası Doktora
Universidad Autonoma de Aguascalientes

Sanat ve Kültürde Kurumlararası Doktora

Aguascalientes, Meksika

4 Years

İspanyol

Tam zamanlı

Request application deadline

Jul 2023

Request tuition fees

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Sanat ve Kültürde Kurumlar Arası Doktora (DIAC), aşağıdaki üniversitelerin katıldığı ANUIES Orta Batı Bölgesi Devlet Üniversitelerinin akademik çabalarının birleşiminin sonucudur: Autónoma de Aguascalientes; Guadalajara'dan; Guanajuato ve San Nicolás de Hidalgo'nun Michoacana'sı. Meksika'nın yerel ve bölgesel alanlarından bu konuların küresel boyutta uygun ve gerekli yansımasına kadar, kültür ve sanatın analizi, araştırılması ve yayılması konusunda usulüne uygun olarak eğitilmiş uzmanların eğitimi için yaratılmıştır. Latin Amerika kültürü ve sanatı temel bir çalışma nesnesi olarak önerilse de, bu coğrafi bölgenin diğer kültürel sistemlerle olan bağları hiçbir şekilde dışlanmamaktadır.

Sanat (ve edebiyattan tiyatroya; dans gibi performans sanatlarından sinemaya; sözlü gelenekler ve kültürel mirastan avangart sanat ve tasarıma kadar belirli disiplinleri) ve kültür (en geniş ve kapsamlı anlamıyla, yani Sanatsal ve kültürel fenomenlerin, farklı tezahürlerinde, uygun ve çok anlamlı bir nesne olduğu anlayışında, daha eleştirel, daha yansıtıcı toplumlar oluşturmak için sistematik araştırma her zamankinden daha gereklidir. Meksika üniversitelerinde farklı teorik bakış açılarıyla çalışılacaktır.

Bu lisansüstü kurs, akademik topluluğa ve sanat ve kültür alanındaki profesyonellere, ekip çalışmasına izin veren ve teşvik eden disiplinler arası bir ortamda, kültürel ve sanatsal fenomenlerin analizini derinleştirmeleri için araştırmaya odaklanan lisansüstü eğitimleri için bilimsel kalitede bir alan sunar.

Program, sanatsal kültürel mirası kimlik, ideolojik ve estetik süreçler üreten bir dizi tezahür olarak alarak, sanat ve kültürel mirasın (somut ve somut olmayan) araştırılmasına ve analizine yöneliktir.

DIAC, beş Bilgi Üretimi ve Uygulama hattına (LGAC) entegre edilmiş, Ulusal Araştırmacılar Sisteminin (SNI) %70 üyesi olan 20 tam zamanlı profesörden oluşan temel bir akademik çekirdeğe sahiptir: Sosyal sanatlar ve kültürü inceler. ; sanatsal söylem analizi; Görsel Sanatlar; Gösteri Sanatları ve Kültürel Miras.

Bu kurumlar arası doktora, tam zamanlı özveri ile en fazla dört yıllık bir süreye sahiptir ve sanat, sosyal bilimler veya beşeri bilimlerdeki profesyonelleri hedeflemektedir.

Müfredat yapısı üç eğitim alanından oluşur:

 • Teorik-metodolojik eğitim için deneklerden oluşan ortak bir gövdeye sahip temel alan.
 • Yoğun dönem akreditasyon modüllerinde uzmanlık alanı, araştırma seçeneği ile doktora araştırma çalışmalarına odaklanarak kalır.
 • Tezin gerçekleştirilmesi için özel araştırma seminerleri. Doktora öğrencilerine yönelik bağımsız öğrenme etkinlikleri, direktörleri ve tez danışmanlarının gözetiminde, ilerleme hakkında geri bildirim sağlamak için her dönem sonunda genel kurul toplantıları ile gerçekleştirilir.

nesnel

Sanatsal ve kültürel fenomenlerin anlaşılması ve analizi için sağlam bir teorik-metodolojik yetkinliğe ve çok disiplinli ve disiplinler arası bir bakış açısına sahip doktorlar yetiştirmek.

Belirli hedefler

 • Mükemmellik araştırmacıları ve öğretmenleri olarak kültür ve sanat alanlarında uzmanlaşmış, güncel ve bilimsel bilgileri geliştirmek ve yaymak.
 • Sanat ve kültür analizi alanlarında, araştırma projelerini ve derece tezlerini tavsiye etmek, yönlendirmek ve değerlendirmek için derin bir sosyal ve eleştirel anlayışa sahip, çalışma disiplini ile nitelikli ve etik insan kaynağı oluşturmak.
 • Analiz, mesleki eğitim, uzmanlaşma, güncelleme, üretim ve sanat ve kültürün gelişimi alanlarında ülkenin sosyal gerçekliğiyle ilgili ve tutarlı yeni metodolojilerin ve araştırma hatlarının geliştirilmesini teşvik etmek.
 • Sanat ve kültür araştırmaları alanında bilimsel kalitede özel ürünler üretin.
 • Sanat ve kültür araştırma ve analizi alanlarında uzmanlaşmış akademik organları birleştirmeye katkıda bulunun.

Mezun Profili

bilgi

Sanat eserlerinin 20. yüzyılda geliştirilen ve her biri farklı yönlere vurgu yapan dört nitel analiz yöntemi hakkında bilgi sahibi olacaksınız: a) eserin kendisinin incelenmesi; b) sanat ve diğer kültürel ürünler arasında var olan ilişkilerin analizi; c) sanatta, onun özgül tarihsel üretim bağlamı olan toplum tarafından üretilen belirleyicilerin tanımlanması ve d) sanat, ideolojiler ve sanat teorileri ile kültür arasında var olan bağlantıların tanımlanması. Size kuramsal-metodolojik temelli sağlam bir şekilde araştırma önerilerinde bulunma yeteneği kazandıracak olan nedir?

Diğer alanlarda ortaya çıkan metodolojileri ve bilgileri sanatsal nesnelerin analizine ve sanatın sorunlarına ve belirli yönlerine uygulayabilecekler, yani disiplinler arası bir bağlamda performans sergileyebilecekler.

becerileri

Sanatsal analiz alanında bugüne kadar yapılan katkıları değerlendirebilme ve hem çalışma konularıyla hem de teknik ve metodolojilerle ilgili olarak ilgili ve gerekli yeni araştırma hatları açabilme becerisi analizin uygulanması.

Disiplinler arası ekipler tarafından yürütülen araştırma projelerini önerebilir, koordine edebilir ve yürütebilir, çalışma nesnelerini oluşturan fenomenler ve sanatsal eserler hakkında daha derin ve derin bir anlayış sağlarlar.

Yüksek derecede profesyonellik ve bilimsel disiplinle, derin bir eleştirel anlayış ve yeterli argümantasyon ve sonuçların doğrulanmasını içeren yenilikçi araştırmalar önerecek ve yürütecektir.

Tutumlar ve Değerler

Sanatın toplumda oynadığı rol, kültürel bir ürün olarak özgünlüğü, tarihsel işlevleri ve gelişmesi, yayılması ve korunmasının önemi ve gerekliliği konusunda net bir farkındalığa sahip olacaklardır.

Başvuru Koşulları

 • Sanat, sosyal bilimler veya beşeri bilimler alanlarındaki lisansüstü derslerinde yüksek lisans tezini veya yazılı resepsiyon çalışmasını tamamlamış ve savunmuş olmak.
 • Elde edilen son notun çalışmalarında ortalama 80 (veya eşdeğeri) üzerinde olmak.
 • Programla ilgili alanlarda akademik veya profesyonel deneyime sahip olmak veya seçkin bir öğrenci olmak.
 • Yüksek lisans tezinizin dijital versiyonu veya yazılı kabul çalışması ile desteklenmesi gereken araştırma deneyimini gösterin.
 • Çalışmalarını tam zamanlı özveri ile yürütme ve bunları yürütmek ve sonuçlandırmak için bir taahhüt mektubu sunmak; Ayrıca, bir yükseköğretim kurumu veya benzeri bir kurumda personel olması durumunda, yukarıdakileri destekleyen kurumsal yazı.
 • Gelir Komisyonu tarafından uygulanacak görüşmeyi onaylayın.
 • Geçerli İspanyolca dışında bir dilde yeterlilik kanıtı (İngilizce'de 450 TOEFL veya Fransızca, Almanca, İtalyanca veya Portekizce'deki eşdeğeri).
 • Ceneval tarafından uygulanan EXANI III'ü minimum 900 puanla onaylayın.
 • DIAC programını içeren en fazla sekiz dönem (en az altı) içinde geliştirilmesi ve sonuçlandırılması için orijinal bir araştırma projesi gönderin.
 • Kayıt anından itibaren en geç dört yıl içinde yüksek lisans tezinizi sunacağınıza dair taahhütname.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

 • PhD in Fine Arts- Doctoral School
  • Wrocław, Polonya
 • MPhil/PhD Sanatları ve Hesaplamalı Teknoloji
  • London, Birleşik Krallık
 • MPhil/PhD Yaratıcı ve Kültürel Girişimcilik
  • London, Birleşik Krallık