Keystone logo
Universidade de Aveiro Deniz Bilimi, Teknolojisi ve Yönetimi Doktora
Universidade de Aveiro

Deniz Bilimi, Teknolojisi ve Yönetimi Doktora

Aveiro, Portekiz

3 Years

Ingilizce

Request pace

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Kampüste

Tanıtım

Deniz Bilimi, Teknolojisi ve Yönetimi Doktora

Doktora Programı Do*Mar - Deniz Bilimi, Teknolojisi ve Yönetimi, Aveiro, Minho, Trás-os-Montes-e-Alto-Douro, Porto, Vigo, Santiago de Compostela ve Coruña Üniversiteleri tarafından sunulan ortak bir uluslararası doktora programıdır. CSIC - Consejo Superior de Investigaciones Científicas, Instituto Español de Oceanografía, St. Andrews Üniversitesi, Station Biologique de Roscof ve ev sahibi ortaklar olarak S. Paulo Üniversitesi Oşinografi Enstitüsü işbirliği.

Do*Mar, farklı uluslardan öğrencileri, içinde bulunduğu 4 daldan birinde temel veya uygulamalı doktora düzeyinde eğitim almaları için çekebilecek küresel bir vizyon ve çok yıllı planlama ile uluslararası mükemmellikte bir eğitim sunmayı amaçlamaktadır. organize edilmiştir: Okyanus Gözlemi ve Küresel Değişim; Deniz Kaynaklarının Sürdürülebilir Kullanımı; Entegre Deniz Yönetimi; Teknolojik İlerleme, Mühendislik ve İşletme Yönetimi.

Deniz bilimlerinde uluslararası işbirliği, Do*Mar'ın ana hedefidir. Her öğrencinin Portekizli bir ortakta ve başka bir yabancı kurumda bir profesör veya araştırmacı tarafından süpervizyon alması ve ayrıca yabancı kurumda (Do*Mar ortaklarından biri veya bir yüksek öğretim kurumunda) en az 6 ay kalması önerilir. veya herhangi bir yabancı ülkenin araştırma enstitüsü). Ayrıca, Do*Mar Advanced Courses ve Transversal Courses genellikle uluslararası uzmanların katılımına sahiptir.

kabul

Burslar ve fon sağlama

Müfredat

Program Öğrenim Ücreti

Okul Hakkında

sorular