Keystone logo
Universidade Europeia Yönetimde Doktora
Universidade Europeia

Yönetimde Doktora

Lisbon, Portekiz

6 Semesters

Portekizce

Tam zamanlı, Yarı zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Bu Doktora, Pazarlama, Finans, Lojistik ve Operasyon Yönetimi, Bilgi Sistemleri, İnsan Kaynakları Yönetimi ve Strateji gibi yönetim bilimlerindeki birçok bilgi alanını kapsar.

Universidade Europeia İşletme Doktorası, Haziran 2013'te ulusal ajans tarafından akredite edilmiş ve 2018'de 6 yıllık bir süre için (ulusal ajans A3ES'in verebileceği maksimum süre) yetkisi yenilenmiştir. Buna karşılık, sayıların azalması, oldukça yetenekli adayların seçilmesini sağlar. Şu anda bu programda tamamlanmış 13 tez bulunmaktadır ve 23 doktora öğrencisi eğitim görmektedir.

İlk yıl, kavramsal bilginin edinilmesine ve metodolojik araçların ustalığına adanmıştır. Odak, nitel ve nicel yöntemler, araştırma tasarımı, yayın teknikleri, epistemoloji ve yukarıda belirtilen bilgi alanlarındaki en son eğilimlerdir.

Doktora tezinin ikinci ve üçüncü yıl boyunca tamamlanmasına, eğitim oturumları ve ilgili alanların geleceğinin çatallanma noktalarında yer alan temalara sahip bir seminer programı eşlik etmektedir. Bu bağlamda Yönetim Bilimleri ile diğer disiplin dalları arasındaki sınır bölgelerdeki araştırmalara öncelik verilmektedir. Ayrıca, doktora öğrencilerinin, doktora öğrencilerinin ve yurt içi ve yurt dışından, kendi gidişatlarını ve deneyimlerini paylaşan dış paydaşların yolları da sunulmaktadır.

Üçüncü dönemlerinde doktora öğrencileri, Portekiz'de ve yurtdışında düzenlenen uluslararası bilimsel konferansları yayınlamaya ve katılmaya davet edilir ve teşvik edilir.

Neden Yönetim Doktorası?

Esnek bir program

Çalışma sonrası saatler ve tam zamanlı (3 yıl) veya yarı zamanlı (5 yıl) katılmayı seçme imkanı, çalışma döngüsünü her doktora öğrencisinin mesleki ve kişisel gerçekliğine göre ayarlama fırsatı verir.

Modern pedagojik ve didaktik araçlar

Universidade Europeia , gelişmiş lojistik ve teknolojik araçlar sunar. Elektronik erişim araçları (Campus Online; Blackboard) ve ayrıca araştırma için gerekli yazılım (IBM SPSS; MAXQDA; NVivo; Idea Puzzle) ve bilimsel referans yayınlarına (B-ON) erişim ile belgesel ve dijital formatta bir bibliyografik koleksiyon ) öğrencilerin hizmetine sunulan çok sayıda enstrümandan bazılarını oluşturur.

Kişiselleştirilmiş bir eşlik

Universidade Europeia doktora öğrencisi merkezdedir. Sınıf başına düşen personel sayısı, her öğrenciyi bireysel olarak takip etme olanağı sağlar. Doktora tezinin hazırlanmasına ilk yıl sorunun belirlenmesi ve ilgili başlangıç sorusu ile başlanır. Planlanan dersler kapsamında projenin yapımını ve yürütülmesini takip eder.

kabul

Müfredat

Kariyer fırsatları

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar