Keystone logo
Universidade Santiago de Compostela Sürdürülebilir Arazi ve Bölge Yönetiminde Doktora
Universidade Santiago de Compostela

Sürdürülebilir Arazi ve Bölge Yönetiminde Doktora

Lugo, İspanya

3 Years

İspanyol, Galiçyaca

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

EUR 200 / per year

Kampüste

Tanıtım

Doğal kaynakların toplum tarafından ve özellikle de arazi tarafından sürdürülebilir kullanımının önemi ve verimli arazi yönetim araçlarının geliştirilmesinin yanı sıra, doğal kaynakların ve Ekosistem işlevlerinin korunmasına izin veren bölgesel kalkınma stratejilerinin tasarlanması daha iyi araçların, tekniklerin, teorilerin ve modellerin geliştirilmesi.

tanıtım

Araştırma eğitimi, araştırma mesleğine liderlik etmek ve bölgeyi inceleyen farklı disiplinlerde yüksek lisans eğitimini tamamlayan öğrenciler tarafından uygulamalı sonuçların bilgi ve gelişiminde ilerlemek için kilit bir unsurdur. Ortaklık kelimesinin özel bir önem kazandığı bu alandadır. Bölgesel kalkınma, büyük ölçüde farklı temsilcilerin ve ölçeklerin işbirliği yapma ve mevcut sinerjilerden yararlanma kapasitesi tarafından koşullandırılırsa, bu, bu doktora programına ilham veren ve haklı çıkaran anahtar bir unsur haline gelir.

Araştırma, proaktif yenilik ve eylem bu alanda el ele gitmelidir, böylece düşünme, öğrenme ve keşif süreçleri kendi içlerinde değişim ve bölgesel adaptasyon motorlarını temsil eder. Transdisiplinerliklerini, sosyal ve ekonomik geri bildirimlerini ve geçirgenliklerini desteklemek için geliştirme ve uygulama alanıyla melezleştirme yoluyla su geçirmez ve "saf" programların ötesine geçmek gerekir. Bu şekilde, bölgesel kaynakların yönetimi ve dağıtımı için yeni paradigmaların ana hatları çizilebilir.

Bölgesel ve ulusal düzeyde bu nitelikte akademik ve araştırma teklifi olmadığı göz önüne alındığında, Avrupa ölçeğinde yenilikçi bir tekliftir ve en son bilgi alanlarında araştırma yapılmasına izin veren bir lisansüstü programı sunmak için bir fırsattır. Disiplinlerarası bir yaklaşımın yanı sıra, bir kaynak olarak arazi yönetimi, arazi kullanım planlaması ve arazi yönetimi sorunlarına, arsadan Avrupa Birliği gibi geniş bölgelere kadar farklı ölçeklerde çözüm arayışında yenilik yapmak ve çekmek için eyaletin geri kalanından, Avrupalılardan ve dünyanın geri kalanından araştırmacılar.

İdeal Öğrenciler

kabul

Okul Hakkında

sorular