Keystone logo
University of Bristol Law School Sürdürülebilir Gelecekler Doktorası
University of Bristol Law School

Sürdürülebilir Gelecekler Doktorası

Bristol, Birleşik Krallık

4 Years

Ingilizce

Tam zamanlı, Yarı zamanlı

Request application deadline

Sep 2024

GBP 20.700 / per year *

Kampüste

* Yurtdışı: tam zamanlı

Tanıtım

Sürdürülebilir gelecekler alanındaki disiplinlerarası yol, artan küresel nüfus karşısında sürdürülebilirliğin acil sosyal sorunlarını ele alabilecek yeni nesil araştırmacılar üretmeyi amaçlamaktadır.

Sürdürülebilirlik araştırmaları, artan nüfus, sınırlı doğal kaynaklar ve kırılgan bir çevre göz önüne alındığında, insan refahının uzun vadede nasıl korunabileceğini ve geliştirilebileceğini sorgular. Açık bir uygulama odağına ve geleceğe yönelik güçlü stratejik politika çıkarımlarına sahip olan bu alanın merkezinde sosyal bilimler yer almaktadır.

Aynı zamanda geniş bir disiplinler arası yaklaşım ve ekonomi, hukuk, sürdürülebilirlik politikası ve psikolojisi ile etkilenenlerin coğrafyası ve demografik özelliklerinin anlaşılmasını gerektirir. Bu nedenle, öğrencilerin birbiriyle bağlantılı perspektifleri takdir etmelerine ve anlamalarına yardımcı olmak ve onlara disiplinler arasında etkili bir şekilde çalışma becerileri kazandırmak için öğrencileri bilinçli olarak geniş bir materyal yelpazesine maruz bırakıyoruz. Çok çeşitli disiplinlerden gelen öğrencileri kabul ediyoruz.

Öğrenciler normalde ilk gözetmenlerinin okuluna kaydedilecektir. Bu okul, başvurunuzu işleme alan okul olmayabilir.

kabul

Burslar ve fon sağlama

Müfredat

Program Öğrenim Ücreti

Kariyer fırsatları

Okul Hakkında

sorular