Keystone logo
University of Florence

University of Florence

University of Florence

Tanıtım

University of Florence tarihi, 1321 yılında Floransa Cumhuriyeti tarafından kurulan Studium Generale'ye dayanmaktadır. Burada çok ünlü akademisyenler (Galileo Galilei) ve profesörlerin yanı sıra en son iki İtalyan Başbakanı (Giuseppe Conte ve Mario Draghi) bulunmaktadır. Ancak 1923 yılında Üniversite gerçek adını almış ve 21 Bölümü ve 10 Yüksekokulu ile modern ve kapsamlı bir üniversiteye dönüştürülmüştür.

Unifi, 127 Lisans Derecesi, 57 Yüksek Lisans Derecesi, 9 Uzun süreli derece, 24 Doktora Programı ve 50'den fazla uzmanlık okulu sunmaktadır. Bu programların 40'tan fazlası uluslararasıdır: 10'u İngilizce, 31'i ise çift veya ortak derecelidir. Çoğu lisans programında İngilizce dersler verilmektedir.

Unifi, Erasmus öğrencileri için en popüler Üniversitelerden biridir (yılda 900'ün üzerinde öğrenci gelmektedir) ve Avrupa Üniversiteler Birliği olan EUniWell'in bir parçasıdır. Ağ, BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleriyle yakından bağlantılı araştırma ve öğretim için dört temel alan belirledi.

University of Florence , İtalya'nın en önemli devlet üniversitelerinden biridir ve güçlü bir uluslararası misyona sahiptir. Dünyanın her yerindeki akademik ve araştırma kurumlarıyla işbirliğini teşvik eder ve kültürel ve bilimsel uluslararasılaşmayı teşvik etmek için yabancı öğretim elemanlarını, araştırmacıları ve öğrencileri memnuniyetle karşılar. Bu amaçla, Üniversite, Bölümleri ve Yüksekokulları aracılığıyla, dünyanın her yerinden gelen yüksek nitelikli misafirlerin misafirperverliğini desteklemektedir.

Dahası, geleneksel olarak yabancı üniversitelerle işbirlikçi ilişkilerin geliştirilmesine ve araştırma, öğretim, çalışma programlarının organizasyonu, öğrencilerin hareketliliği konularında üniversite yaşamının stratejik ve baskın bir yönü haline gelen uluslararasılaşma sürecine özel önem vermektedir. öğretmenler, araştırmacılar ve öğrenciler.

Bu nedenlerden dolayı University of Florence kendisini uluslararası misafirler için ayrıcalıklı destinasyonlardan biri olarak nitelendirmektedir.

Karşılama Hizmeti

Karşılama Hizmeti, belirli Avrupa veya Uluslararası projeler kapsamında University of Florence tarafından ağırlanan uluslararası öğrencilere, doktora öğrencilerine, akademisyenlere, araştırmacılara ve profesörlere şehirde uygun konaklama bulma konusunda yardımcı olur.

Karşılama Hizmeti, üniversite yurtlarında ve diğer yerel konaklama tesislerinde misafirlere rezervasyon yaptırabilir ve konaklama bulma konusunda çevrimiçi platformlar hakkında bilgi verebilir.

Floransa'da okumak

15'i İngilizce olmak üzere yüz kırk altı derece kursu (birinci ve ikinci seviye ve tek aşamalı), 10 Okulda organize edilmiş olup toplam nüfusu yaklaşık elli bir bin kayıtlıdır ve bunların dörtte biri bölge dışından gelmektedir. . University of Florence , tüm konu alanlarını kapsayan çok geniş bir kurs yelpazesine sahip büyük bir üniversitedir. Floransa'da her yıl dokuz binin üzerinde mezun verilmektedir. Üstelik Almalaurea verilerine göre, Floransalı mezunların mezun olduktan bir yıl sonra iş sahibi olma yüzdesi ulusal ortalamanın üzerinde.

Vize Gereksinimleri

Giriş prosedürleri başvuru sahibinin uyruğuna, ikamet ettiği ülkeye, seyahat amacına ve kalış süresine göre değişmektedir.

Ayrıntılı ve spesifik bilgi için lütfen üniversitenin web sitesini ziyaret edin:

 • Uluslararası öğrenciler
 • Doktora öğrencileri
 • Uluslararası akademisyenler

İtalya'ya gitmeden önce eksiksiz, resmi ve güncel bilgiler için ilgili kamu otoritelerinin web sitelerine veya ofislerine başvurmanızı önemle tavsiye ederiz.

Burslar ve fon sağlama

University of Florence akademik kariyere devam etmek için mali yardım almanın çeşitli seçenekleri vardır.

Öğrencilere yönelik teşvikler ve mali destek

 • Yarı zamanlı iş
  Kütüphaneler, müzeler ve diğer üniversite hizmet merkezlerindeki pozisyonlar için
 • Özel ders faaliyetleri için hibeler
  Öğrencilere akademik destek sağlamak
 • Vergi ve Ücret iadeleri ve diğer mali avantajlar
  Kayıt teşviki amacıyla, özellikle ulusal ve Avrupa'nın ilgisini çeken belirli programlar için sunulur
 • Uluslararası korumaya sahip öğrenciler:
  Sığınma ve uluslararası koruma isteyen öğrencilere erişim ve destek
 • Mülteciler için Üniversite Koridorları - UNICORE projesi
 • DSU Toscana (harici bir web sitesine bağlantı)
  Üniversite eğitimi hakkı konusunda bölgesel kuruluş olan DSU'nun öğrencilere yönelik sunduğu burslarla ilgili kamu çağrıları. AB üyesi olmayan öğrenciler için prosedür

Öğrenci Görüşleri

Konumlar

 • Florence

  Piazza di San Marco, 4, 50121, Florence

  sorular