Keystone logo
University of Georgia - College of Engineering Doktora Mühendisliği - Mühendislik Eğitimi ve Dönüştürücü Uygulama Vurgu
University of Georgia - College of Engineering

Doktora Mühendisliği - Mühendislik Eğitimi ve Dönüştürücü Uygulama Vurgu

Athens, Amerika Birleşik Devletleri

Request duration

Ingilizce

Request pace

Request application deadline

Sep 2023

Request tuition fees

Kampüste

* 2019 Güz ve İlkbahar 2020 dersi şöyle olacaktır: Devlet öğrencileri: 1-11 saat için 370 $ / saat; 12 ya da daha fazla kredi saat için 4.439 $ Devlet dışı öğrenciler: 1-11 saat için 1.050 $ / saat; 12,593 $ 12 ya da daha fazla kredi saati için Güz 2019 / İ

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

genel bakış

Küresel olarak bağlı ve hızla değişen bir dünyada mühendislerin, karmaşık sosyo-teknik zorlukları etkin bir şekilde ele almak için ulusal, etki alanı ve disiplin sınırları boyunca çalışması gerekir. Mühendislik mesleğinin bu genişleyen sorumluluğunu tam olarak üstlenebilmek için, mühendislik öğrencilerinin lisans düzeyinde eğitilme biçimlerini dönüştürmeli ve ayrıca lisans seviyesindeki gelecekteki mühendisleri sınır anahtarı olma ve liderleri değiştirme becerileri ve yönelimleri ile donatmalıyız. Vurgu Alanında Mühendislik Eğitimi ve Dönüştürücü Uygulama, yeni ve disiplinler arası bir doktora dalında bu ilgili zorlukları ele almaktadır. programı.

117983_FTSY.jpg

Doktora alanımızdaki bu vurgu alanı. Mühendislik alanında, insan ve teknik sistemlerin kesişimindeki geniş uygulama ve akademik uygulamalar için mezun hazırlar. Yenilikçi bir sosyal araştırma yöntemlerinin birleştirilmesi, insani gelişme bilgisi ve derin teknik yeterlilik bağlamında pozitif değişime yönelik araçlar sayesinde mezunların çeşitli eğitimsel, teknik ve örgütsel ortamlarda dönüştürücü liderlik sağlaması sağlanır. Mezun olduktan sonra, öğrenciler örgün ve gayri resmi eğitim ortamları, mühendislik uygulamaları, öğrenen organizasyonlar, sosyal girişimcilik, müşteri keşfi, liderlik ve politika dahil olmak üzere çeşitli bağlamlarda kendine özgü becerilerini uygulayabileceklerdir.

Mühendislik Eğitimi ve Dönüştürücü Uygulama, mühendislik eğitimi araştırmalarında disiplinsel güçler, büyük bir liberal sanat üniversitesinde sunulan geniş bir lisansüstü dersin disiplinlerarası genişliği ve Mühendislik Kolejimizin yenilikçi eğitim ve araştırma misyonuna dahil edilmenin teknik bağlamı üzerine kuruludur. Bu eşsiz ayar, öğrencilere, bireysel çalışma ve araştırma yörüngelerinde kendi programlarını şekillendirmenin temeli olarak çok çeşitli içeriğe, fakülte uzmanlığına ve çeşitli uygulama ortamlarına erişme olanağı sağlar.

Vurgu alan iki geniş içerir Pathways çalışma ve araştırma bireysel plan esnek ve bağlama uygun gelişme çerçeve.

 • Mühendislik Eğitimi, gri spektrumda mühendislerin k genelinde öğrenme ve profesyonel sosyalleşmelerini destekleyen karmaşık süreçlere odaklanmaktadır. İlgi alanları arasında, bunlarla sınırlı olmamak üzere, üniversitede öğretme ve öğrenme, k-gri ve gayrı resmi ortamlar; teknik yeterlilik ve yaratıcılık, empati ve etik muhakeme gibi geniş mesleki niteliklerin geliştirilmesi; teknolojide eğitimde yenilikçi kullanım; ve mühendislikte yetersiz temsil ve kapsayıcılık konuları.
 • Dönüşümsel Uygulama, çağdaş mühendislik uygulama ortamlarında mühendislik bilmeyi ve yapmayı araştırmaya ve anlamaya odaklanır. Araştırma alanları arasında örgütsel uygulamaların, disiplin alanlarının ve en son teknolojik gelişmelerin kesişimindeki mühendislik çalışmaları; Disiplinlerarası ve meslekler arası alanlarda mesleki gelişim; ve 21. yüzyıl bağlamında mühendislik çalışmalarını karakterize eden işbirliği, yenilikçilik ve etki alanları arası entegrasyon, büyük zorluklar.

Vurgulamaya Giriş

ABET onaylı bir programdan mühendislik dalında lisans veya yüksek lisans derecesine sahip veya akredite olmuş bir kurumdan ilgili bir alanda lisans veya yüksek lisans derecesine sahip öğrenciler kabul başvurusu için davet edilirler.

Lisansüstü Çalışmalara Giriş

Bir ABET onaylı programdan mühendislik alanında lisans veya yüksek lisans derecesi veya Akredite bir kurumdan ilgili bir alanda lisans veya yüksek lisans derecesine sahip öğrenciler yüksek lisans veya doktora programlarına kabul için başvuruda bulunabilirler. ABET onaylı bir BS mühendislik derecesine sahip olmayan ancak matematik veya fizik / biyoloji bilimi veya diğer bilim dallarında derece almış olan öğrencilerden, kendilerine özel mühendislik çalışmaları için uygun bir şekilde hazırlamak üzere seçtikleri ilave ders çalışmasını almaları istenebilir.

Mühendislik Fakültesi Lisansüstü Programlarına kabul edilmek üzere göz önünde bulundurulması gereken temel şartlar aşağıda listelenmiştir. Belirli derece programları ve vurgu alanları ek gereksinimler ekleyebilir:

 • Bir BSET ve MS (Doktora adayları için) ilgili bir alanda ABET onaylı bir program veya programdan en az 3.00 (4.00 üzerinden) not ortalaması ile doldurulması. Yeni kabul edilen öğrencilerin ortalama lisans not ortalaması ve yüksek lisans not ortalaması sırasıyla 3.4 ve 3.6'dır.
 • Online UGA Enstitü Başvurusunun teslimi ve teslimi:
  • Resmi lisans ve lisansüstü akademik transkript.
  • Amaç ifadesi.
  • Tavsiye üç harf.
  • CV veya özgeçmiş.
  • Genel Lisansüstü Kayıt Sınavı (GRE) Puanları. Yeni kabul edilen öğrencilerin Ortalama Kantitatif GRE puanları 80. yüzdeye yakındır. UGA derecesine sahip olan adaylar, genel not ortalamasını ve lisans araştırma şartlarını yerine getirmeleri halinde bu şarttan feragat edebilir.
  • Ana dili İngilizce dışında olan uluslararası öğrenciler için TOEFL gerekmektedir.
 • Disipline özgü yüksek lisans ve doktora programlarına kabul için ek şartlar uygulanabilir. Kolej okulları tarafından sunulan Programlar ve Vurgu Alanları.

117981_CMB.jpg

Gereksinimler

Doktora Adayları Mühendislik Eğitimi ve Dönüştürücü Uygulama ağırlıklı olmak üzere, ulusal veya uluslararası düzeyde disiplinlerine yaratıcı ve özgün katkılarda bulunmalarını sağlayacak beceriler, bilgiler ve yönelimler kazandırması beklenir. Vurgu alanının felsefesi, seçtikleri araştırma yörüngelerini desteklemek için ilgili kurs ve disiplinlerarası fakülte uzmanlığının araştırılması için öğrencilerin kurumu ve inisiyatifine dayanan olası Pathways çeşitliliğine dayanmaktadır.

Vurgu alanı için gerekenler, aşağıdaki gibi öğrencinin lisans programındaki çalışma programında en az 73 kredi saatidir:

 • Netleme alanı kursları (alan başına 6) * 18
 • Seçmeli ders çalışması * 18
 • Lisansüstü Semineri 1
 • Doktora araştırması (9000 veya 9010) 33
 • Doktora tezi (9300) 3

* Seçilmiş dersler arasında en az 16 saat 8000 veya 9000 seviyeli kurslar ve yalnızca yüksek lisans öğrencilerine açık olan 4 saatlik bir ders gerekmektedir.

Akredite bir üniversiteden tezli yüksek lisans derecesi 30 kredi saate kadar kabul edilebilir; bu durumda en az 42 kredilik onaylı ders çalışması, yüksek lisans derecesinin ötesinde araştırma ve tez çalışması gereklidir:

 • Netleme alanı kursları (alan başına 3) * 9
 • Seçmeli Ders çalışması * 6
 • Lisansüstü Semineri 1
 • Doktora araştırması (9000 veya 9010) 23
 • Doktora tezi (9300) 3

* Seçilen kurslar için en az 15 saat 8000 veya 9000 seviyeli kurslar gerekmektedir.

Ödev

Önerilen kurs teklifi üç odak alanı halinde düzenlenmiştir. Bireysel çalışma programları, öğrenci ve ana profesörü arasında işbirlikçi bir şekilde geliştirilecektir (bkz. Her odak alanındaki ders örnekleri ile Ders Listesi).

Mühendislik Eğitimi Çekirdeği

Çekirdek mühendislik eğitimi kursları, bu küresel bağlantılı disiplinin manzarasının anlaşılmasını sağlar. Bireysel kurs önerileri, mühendislikte öğrenme ve insan gelişimi teorilerine odaklanır; mühendislik oluşumunda güncel konular; mühendislik eğitimi ve uygulama bağlamında araştırma ve değerlendirme yöntemleri.

Sosyal ve Eğitim Sorgulama Yöntemleri

Araştırma yöntemleri kursları, Eğitim Fakültesi de dahil olmak üzere Georgia Üniversitesi'nde geniş kapsamlı kurslar sunar. Öğrencinin araştırma projesiyle uyumlu olarak, bu kurslar kalitatif, kantitatif veya karma yöntem alanlarındaki teklifleri içerebilir.

Uygulama ve bağlam

Uygulama ve Bağlam alanındaki ders seçimi, öğrencilerin seçtikleri araştırma yörüngesini desteklemek ve topraklamak için özel içerik, teori veya yöntemler sağlayan teknik ve teknik olmayan alanlarda sunulan lisansüstü derslerin genişliğine dayanmaktadır.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

 • Malzeme Bilimi Doktorası
  • Santiago de Compostela, İspanya
 • Lazer, Fotonik ve Görmede Doktora
  • Santiago de Compostela, İspanya
  • Lugo, İspanya
 • Mühendislik Bilimlerinde Doktora
  • Tlaquepaque, Meksika