Keystone logo
University of Lethbridge

University of Lethbridge

University of Lethbridge

Tanıtım

Lethbridge Üniversitesi'nde bizleri ortak bir hedef birleştiriyor: Birlikte daha parlak bir gelecek yaratmak. 1967 yılında geleneksel Blackfoot topraklarında kurulan Lethbridge Üniversitesi, Kanada'nın en üst sıralarda yer alan üniversitelerinden ve önde gelen araştırma kurumlarından biridir. Alberta'nın dört kapsamlı akademik ve araştırma üniversitesinden biriyiz.

Sloganımız olan Fiat Lux - ışık olsun - araştırma ve öğrenmeden gelen aydınlanmaya atıfta bulunur.

Güney Alberta'nın kalbinden uzayın en uzak noktalarına kadar, hepimizi birleştiren karmaşık bağlantıları anlamaya çalışıyoruz.

Sorgulama, yaratıcılık ve işbirliği yoluyla daha sağlıklı ve daha müreffeh iller, ülkeler ve dünya yaratma arzusu bizi harekete geçiriyor.

Biz, her insanın parlama potansiyeline sahip olduğu bir yeriz.

Öğrenci potansiyeline ilham vererek ve onları destekleyerek, geleceğin kariyerlerine hazırlanan ve olumlu değişim yaratmak için ilham alan liderler, yenilikçiler, düşünürler ve yapıcılar inşa ediyoruz.

Güney Alberta vatandaşları tarafından kurulan bir üniversite olarak, toplumumuzla olan bağımız özümüzde yer almaktadır.

Kampüslerimiz merak uyandırır ve herkes için yaşam boyu öğrenmeye ilham verir. Endüstri, işletmeler, kuruluşlar ve bireylerle işbirliğimiz daha güçlü toplumlar inşa ediyor.

Çevresel, sosyal ve ekonomik sürdürülebilirlik konusundaki isteklerimizi eyleme dönüştürüyoruz.

Eğitim, araştırma, politika ve diyalog yoluyla, herkesin yararı için doğal dünyayı, yaşam kalitesini ve refahı savunuyoruz.

Lethbridge hakkında

100.000'den fazla kişiye ev sahipliği yapan Lethbridge, fikirlerin yeşerdiği bir yerdir. Gelişen sanat ortamı ve aktif sosyal takvimi ile kültürel açıdan canlı olan Lethbridge, büyüleyici manzarası, dört farklı mevsimi, muhteşem gün doğumu ve Alberta'nın büyük gökyüzünü aydınlatan ışıltılı gün batımı ile övünür.

Lethbridge, Calgary Uluslararası Havaalanı'na sadece iki saat uzaklıkta ve Amerika Birleşik Devletleri sınırına kısa bir sürüş mesafesindedir.

Lethbridge, 2022 yılında Kanada'nın en iyi küçük şehirlerinden biri olarak kabul edilmiştir.

Kampüs Özellikleri

Lethbridge Kampüsü

Lethbridge şehrinde bulunan ana ULethbridge Kampüsü, nefes kesen doğal güzelliği son teknoloji öğrenim ve araştırma olanaklarıyla birleştirir. Ana Kampüs'teki tüm lisans ve yüksek lisans öğrencileri, başarılı olmak için ihtiyaç duydukları olağanüstü akademik programlara, işe entegre öğrenime, kariyer deneyimlerine ve destek ağına erişebilir.

Güney Alberta banliyölerinde yer alan ve Oldman Nehri'ne bakan Lethbridge Kampüsümüz, Arthur Erickson binası ve Üniversite Salonu ile tanınır. Kampüs 5000 dönümlük bir alana yayılmaktadır ve nefes kesici doğal güzelliklerle çevrilidir.

Calgary Kampüsü

Calgary'de ULethbridge, her türden öğrenciye akşam, hafta sonu, çevrimiçi ve karma dağıtım seçenekleri sunan esnek lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır. İş, sağlık ve teknoloji odaklı programlar, işe entegre öğrenim ve çeşitli desteklerle Calgary'deki ULethbridge, öğrencilerin mevcut kimlik bilgilerini ve kariyerlerini geliştirdikleri veya yeni fırsatlara yöneldikleri yerdir.

Calgary şehir merkezinde, Bow Valley College binasında bulunan Calgary Kampüsümüz, CT Tren istasyonuna, Merkez Kütüphaneye, Ulusal Müzik Merkezine ve şehrin hareketli East Village'ına birkaç adım mesafededir. Çalışan profesyoneller için özel olarak tasarlanmış akşam ve hafta sonu dersleri ve esnek programlar sunuyoruz.

  kabul

  University of Lethbridge öğrencisi olmak kolaydır. Bu basit kılavuz size bunun nasıl olacağını gösterecek.

  1. Başvurunuzu kabul için gönderin
  2. Notlarınızı, transkriptlerinizi ve diğer belgelerinizi gönderin
  3. E-postanı kontrol et
  4. İkamet ve burs başvurusunda bulunun
  5. Başvurunuzun ve destekleyici belgelerinizin durumunu kontrol edin
  6. E-posta gelen kutunuza dikkat edin
  7. Teklifinizi kabul edin
  8. Varsa teklifinizin koşullarını karşılayın
  9. Yeni Öğrenci Oryantasyonunuza Katılın

  Başvuru yapmadan önce

  • Seçeneklerinizi Keşfedin
  • Başvurunuzu Gönderdikten Sonra Atmanız Gerekebilecek Ek Adımları Belirlemek İçin Programınızın Kabul Koşullarını Kontrol Edin (örneğin, Portföy Gönderme)
   • Lisans Programları
   • Lisansüstü Programlar
   • Başvurunuzu Çevrimiçi Olarak Göndermek için İhtiyaç Duyacağınız Bilgileri Toplayın
   • Lisans Programları
   • Alberta Öğrenci Numaranız (Varsa)
   • Katıldığınız Tüm Liselerin ve Ortaöğretim Sonrası Kurumların Listesi ve Katıldığınız Tarihler
   • Başvuru Ücretini Ödeyebileceğiniz Kredi Kartı; Farklı Bir Ödeme Yöntemine İhtiyaç Duyarsanız Kağıt Uygulamasını (Program Kılavuzu) Kullanmanız Gerekecektir.
   • Lisansüstü Programlar
   • Alberta Öğrenci Numaranız (Varsa)
   • Katıldığınız Tüm Ortaöğretim Sonrası Kurumların ve Katıldığınız Tarihlerin Listesi
   • Adınıza Referans Mektubu Göndermeyi Kabul Eden Üç Kişinin İletişim Bilgileri
   • Aşağıdakiler de dahil olmak üzere, Başvurunuzla birlikte Yüklemeye ve Göndermeye Hazır Tüm Destekleyici Belgelerin Elektronik Kopyaları:
   • Katıldığınız Her Ortaöğretim Sonrası Kurum için Transkript
   • Niyet mektubu
   • Özgeçmiş
   • Özel Programınız için Gerekli Diğer Destekleyici Belgeler
   • Başvuru Ücretini Ödeyebileceğiniz Kredi Kartı
   • (Lisans) Web sitemizdeki Online Başvuru Rehberini Görüntüleyin

  Burslar ve fon sağlama

  İster liseden ULethbridge'e geliyor olun, ister üniversite, yetişkin ya da yüksek lisans öğrencisi olun, çalışmalarınıza odaklanmanıza yardımcı olacak fonumuz var. Mümkün olduğu kadar çok ödüle başvurun! Biraz ekstra çaba gerektirebilir, ancak buna değersiniz.

  • Lise mezunlarına ödül
  • Üniversiteye geçiş yapan öğrencilere ödül
  • Yerli öğrencilere ödüller

  Uluslararası öğrencilere özel olarak sunulan bazı ödüller ve burslar vardır; ancak bir uLethbridge öğrencisi olarak giriş, geçiş ve devam eden lisans ödüllerinin çoğuna da hak kazanırsınız.

  Çoğu ödüle Bridge'deki uLethbridge öğrenci hesabınız aracılığıyla çevrimiçi olarak kolayca başvurabilirsiniz. Burslar, uygunluk ve nasıl başvurulacağı hakkında daha fazla bilgi için Burslar ve Öğrenci Finansmanı sayfasını ziyaret edin veya Anderson Hall'daki (AH115) ofislerine uğrayın.

  Uluslararası Öğrenciler için Burslar

  • Uluslararası Giriş ve Devam Ödülü
  • Uluslararası Öğrenciler için Alexander Barnhill Bursu
  • Uluslararası Yer Değiştirme Ödülü
  • Uluslararası Öğrenci Acil Bursu

  Diğer Burslar (tüm uLethbridge lisans öğrencilerine açıktır)

  • Guvernörler Kurulu Giriş Bursu
  • Guvernörler Kurulu Yer Değiştirme Bursu
  • Liderlik ve Giriş Ödülleri
  • Guvernörler Kurulu Transfer Bursu
  • Diploma Sonrası Giriş Bursu

  Neden University of Lethbridge'de eğitim almalısınız?

  University of Lethbridge yüksek lisans öğrencisi olarak kendinizi yeniliği, eleştirel düşünceyi ve yaratıcılığı besleyen öğrenci odaklı bir ortamın merkezinde bulacaksınız.

  U of L'de öğrencilerimizin her birinin gelişmesine yardımcı olmaya kararlıyız. Mali destekten, birebir mentorluğa ve kişiselleştirilmiş kariyer tavsiyelerine kadar, yolun her adımında destek bulacaksınız.

  U of L'de bir öğrenci olarak bir ortak ve bir meslektaş olarak görülüyorsunuz. İşbirliği yapma ve benzersiz fikirlerinizi paylaşma, sorular sorma ve yanıtlar bulma fırsatları size sunulacak. Yüksek lisans öğrencilerimizin çoğunluğu, toplantı yoluyla bulgularını sunmuş veya yayınlamıştır; yüzde 50'den fazlası ilk yazar olarak yayınlanmıştır.

  Neden University of Lethbridge ?

  • Ödüllü öğretim üyeleri tarafından sunulan seçkin programlar için uygun öğrenim ücretleri
  • Dost canlısı ve güvenli üniversite ve topluluk
  • İleri teknolojiye ve son teknoloji tesislere erişim
  • Kapsamlı öğrenci hizmetleri akademik, kişisel ve kariyer hedeflerinize ulaşmada başarılı olmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır
  • Öğreniminiz sırasında çalışabilir ve mezun olduktan sonra üç yıla kadar Kanada'da çalışmak için başvurabilirsiniz.

  Kampüs Yaşamı ve Tesisler

  Size birinci sınıf öğrenim ve araştırma fırsatları sağlayacak kadar büyük olan uLethbridge, aynı zamanda kişisel bir deneyim sunacak kadar da küçüktür.

  Yemek yiyin ve alışveriş yapın

  Yemek servisi

  Üniversite Salonu'nda market tarzı bir kafe olan Urban Market'in yanı sıra Carvery & Bakery, Subway, Starbucks, Booster Juice ve Tim Hortons mağazalarını içerir.

  Hayvanat Bahçesi Pub ve Mangal

  The Zoo'nun rahat ve konforlu atmosferinde rahatlayın ve çeşitli mezeler, çorbalar ve salatalar, burgerler, pizzalar, sandviçler ve daha fazlası arasından seçim yapın.

  Yemek alanları ve marketler

  İster doyurucu bir yemek ister hafif bir atıştırmalık istiyor olun, yemek alanımız her türlü arzuya uygun çeşitli seçeneklerin yanı sıra kampüs içi market olan Rockerman's Service Centre'ı da sunar.

  Kitapçı

  Ders kitapları, kırtasiye malzemeleri, kıyafetler, hediyelik eşyalar, bilgisayar aksesuarları ve daha fazlasıyla uLethbridge Kitabevi'nde herkes için bir şeyler var.

  Tüm öğrencilere yönelik fırsatlar

  Çeviklik

  Atölye çalışmaları, kurslar ve etkinlikler de dahil olmak üzere uygulamalı deneyimler aracılığıyla yeni fikirleri keşfedin.

  Kariyer Hizmetleri

  Başarılı çalışanlar olarak okul, iş arama ve istihdam arasındaki geçişte yol alın.

  Kooperatif eğitim

  Ücretli, gerçek dünyadaki iş deneyimini akademik çalışmalarınızla birleştirin.

  Yurt dışında okuyan

  Dünyayı keşfedin ve dünya çapındaki değişimler, çalışma turları, stajlar veya gönüllü programlarla kurs kredisi kazanın.

  Uluslararası Merkezde Gönüllü Olun

  Başarılı çalışanlar olarak okul, iş arama ve istihdam arasındaki geçişte yol alın.

  uGönüllü

  Üniversite ile Gönüllü Lethbridge arasında anlamlı gönüllü fırsatları bulmanıza, çalışma saatlerinizi kaydetmenize ve hatta ders kredisi kazanmanıza yardımcı olan bir ortaklık!

  Konumlar

  • Lethbridge

   4401 University Drive, T1K 3M4, Lethbridge

  • Lethbridge

   4401, University Drive West, T1K 3M4, Lethbridge

  • Calgary

   345-6th Ave SE, Calgary AB, 6032, Calgary

  sorular