Keystone logo
University of Otago PhD - Matematikte Felsefe Doktoru
University of Otago

PhD - Matematikte Felsefe Doktoru

Dunedin, Yeni Zelanda

3 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Kampüste

Tanıtım

PhD - Matematikte Felsefe Doktoru

Felsefe Doktoru (PhD), Otago Üniversitesi tarafından sunulan en yüksek derecedir. Titiz standartları karşılaması gereken bir tezin sunulması üzerine verilir. Oldukça gelişmiş akademik yetenek, bağımsızlık ve azim gerektirir. Çoğu öğrenci doktorasını tamamlamak için 3-4 yıl tam zamanlı eğitim alır.

Derecenin Doğası

Felsefe Doktoru derecesi için adayların, Üniversitenin kayıtlı öğrencileri olarak gözetim altında onaylanmış bir ileri çalışma ve araştırma Programı izlemeleri gerekmektedir. Doktora derecesi, bir tezin sunulması temelinde verilir. Aday gösterilen yaratıcı bir bileşen içerebilen tez, adayın araştırma yapma becerisine, adayın özgünlük ve bağımsızlık gösterdiğine ve adayın kendi alanında ilerlemeye önemli bir katkı sağladığına dair kanıt sağlamalıdır. Araştırma, gayretli ve yetkin bir öğrencinin tam zamanlı eğitimden sonraki üç yıl içinde makul bir şekilde tamamlamasının beklenebileceği türden olmalıdır.

Programın Süresi

Bir aday, normalde 3 tam zamanlı yıla eşdeğer bir süre boyunca gözetim altında bir çalışma ve araştırma Programı izleyecektir.

Asgari eğitim süresi 3 tam zamanlı yıla, azami eğitim süresi ise 4 tam zamanlı yıla eşdeğer olacaktır. İstisnalara yalnızca Senato'nun onayı ile izin verilir.

Hiçbir Program, ilk kabul tarihinden itibaren altı yıllık tam zamanlı eğitimin eşdeğerini aşamaz.

Bir adayın öğrenimden geçici olarak ayrılma izni için Senato'ya başvurabilmesi dışında, adayın tezin sunulmasına kadar adaylık süresinin tamamı boyunca sürekli olarak kaydı yapılır.

Çalışma ve Araştırma Yeri

Adayların normalde, dereceye kaydolurken Yeni Zelanda'da ikamet etmeleri ve eğitim almaları beklenir. İstisnalara yalnızca Senato'nun onayı ile izin verilir.

Yurtdışında eğitim almayı teklif eden adaylar, Senato tarafından duruma göre ayrı ayrı onaylanabilir. Normalde böyle bir çalışmanın adayın araştırması için gerekli görülmesi gerekir. Yurt dışındayken, adayın Üniversiteye kayıtlı olmaya devam etmesi gerekir.

kabul

Burslar ve fon sağlama

Müfredat

Program Öğrenim Ücreti

Program teslimatı

Okul Hakkında

Chat with students

sorular