Keystone logo
University of Sopron Ekonomi ve Yönetim Doktora Programı - Szechenyi Istvan Doktora Okulu
University of Sopron

Ekonomi ve Yönetim Doktora Programı - Szechenyi Istvan Doktora Okulu

Sopron, Macaristan

8 Semesters

Ingilizce, Almanca, Macarca

Tam zamanlı, Yarı zamanlı

20 May 2024

Sep 2024

USD 2.000 / per semester

Kampüste

Tanıtım

Doktora Okulu, sunduğu programlara ve eğitime gösterdiğiniz ilgiden onur duymaktadır. Yükseköğretim Kanunu'na göre, üniversite eğitimini (doktora eğitimini) organize veya bireysel hazırlık çerçevesinde en üst düzeyde yönetiyoruz. 1993 yılında doktora dereceleri (doktora) üniversitelere devredildi ve yalnızca akredite doktora okulları doktora dereceleri verebilir. University of Sopron Alexandre Lámfalussy İktisat Fakültesi Doktora Okulu, doktora derecesi veren bu kurumlar arasındadır.

İlgi düzeyine bağlı olarak okul beş program sunmaktadır: İşletme ve Yönetim, Uluslararası Ekonomi, Pazarlama, Finans ve İnsan Kaynaklarının sosyal ve ekonomik yönleri; bunların tümü farklı eğitim biçimleriyle (gündüz, muhabir) incelenebilir. , bireysel).

Doktora programının süresi 2+2 yıllık bölümlere ayrılmış 4 yıldır. Dördüncü aktif dönemin sonunda kapsamlı bir sınav yapılır ve bunu iki yıllık araştırma ve yayın takip eder. Dört yıllık doktora eğitimimizin yanı sıra, üç yıllık Uluslararası Sınır Ötesi Doktora programının ikinci ve üçüncü sınıf öğrencilerini de ağırlıyoruz. Avusturya'nın Eisenstadt şehrindeki Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nde ilk eğitim yılını tamamlayan programlar (örn. Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Slovakya). Bu ortak Ph.D. Uluslararası Ekonomik İlişkiler ve Yönetim programı uluslararası işbirliği çerçevesinde gerçekleşmektedir.

Doktora Okulu aynı zamanda University of Sopron yapılan habilitasyon başvuruları için bir değerlendirme merkezidir ve Doktora Okulu profiline ait habilitasyon başvuruları için habilitasyon prosedürünü yürütür. Habilite edilen doktora unvanı (Dr. Habil), öncelikle doktora derecesine sahip meslektaşların eğitimsel ve bilimsel performanslarını değerlendirmeye hizmet eder. yüksek öğrenim derecesi. Bu unvanın verilmesi üniversite öğretmenlik başvurularının vazgeçilmez şartıdır.

Müfredat

kabul

Okul Hakkında

sorular