Keystone logo
University of Texas Arlington İnşaat Mühendisliğinde Doktora
University of Texas Arlington

İnşaat Mühendisliğinde Doktora

Arlington, Amerika Birleşik Devletleri

4 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

USD 11.044 *

Kampüste

* Sivil vatandaşı olmayanlar için dönem başına 10,126 ABD doları (dönem başına 9 saat). Yurt dışı yerleşikler için sömestr başına 4.577 $ (dönem başına 9 saat).

Tanıtım

İnşaat mühendisliği lisansüstü programının amacı, öğrencilerin teknik ilgi alanlarına uygun olarak sürekli mesleki ve bilimsel gelişime hazırlanmaktır. Öğrenciler, ilgi alanlarındaki bir fakülte danışmanının yardımıyla, çalışma programlarını inşaat mühendisliğindeki teknik alanlardan birinde planlamaktadırlar.

Araştırma bölgeleri

 • Çevresel (su ve hava kalitesi kontrolü ve katı ve tehlikeli madde kontrolü);
 • İnşaat Mühendisliği ve Yönetimi
 • Geoteknik (zemin mekaniği ve temelleri);
 • Altyapı Sistemleri;
 • Yapı ve Uygulamalı Mekaniği;
 • Ulaşım (trafik planlama, otoyollar, havaalanları ve transit);
 • Su Kaynakları (hidroloji ve hidrolik).

Kabul şartları

GRE'deki performans, başvuruları kabul etmenin tek kriteri veya Yüksek Lisans veya Doktora'a kabul edilmeyi reddetmek için birincil kriter olmayacaktır. programı. GRE performansının göreceli olarak düşük olduğu durumlarda, başvuru sahibi tarafından sunulan diğer tüm nitelikler, başarı potansiyeli kanıtı için dikkatlice değerlendirilecektir.

Koşulsuz Kabul

Bir öğrencinin koşulsuz kabul için aşağıdaki şartları karşılaması gerekir:

 1. İnşaat Mühendisliği Yüksek Lisans veya en az 30 saat lisansüstü ders. (Başka bir disiplinde Yüksek Lisans Derecesi ile başvurulan, ilgili CE alanı için eksiklik kurslarının tatminkar bir şekilde tamamlanmasına bağlı olarak kabul edilir.)
 2. Belirli bir GPA gerekliliği yok (başvuru bir bütün olarak kabul edilir). Ancak, Enstitü tarafından hesaplanan 3.5 ölçekli bir lisansüstü ders not ortalaması, başarılı bir başvuru sahibinin tipik bir örneğidir.
 3. Bir Graduate Record Sınavı (GRE) 740 (eski skor sistemi) veya 158 (yeni skor sistemi) veya daha yüksek olan sayısal puan, başarılı bir başvuru sahibinin tipik bir örneğidir.
 4. Rekabetçi bir Graduate Record Sınavı (GRE) Verbal puanı. Başarılı bir başvuru sahibinin tipik olarak 420 (eski puan sistemi) veya 148 (yeni skor sistemi) bir Verbal puanı vardır.
 5. Ana dili İngilizce olmayan adaylar için İngilizce temelli Yabancı Dil Olarak İngilizce (TOEFL), TOEFL iBT'de 79, SPEAK'ta 50, Verbal GRE üzerinde 148, MELAB'de 86 ve Michigan'da en az 550 puan İngilizce Dil Değerlendirmesi Pil) veya IELTS (Uluslararası İngilizce Dil Testi Sistemi) 6.5. (MELAB ve IELTS, yalnızca başvuranın ülkesinde başka testler mevcut olmadığında kullanılır.)
 6. Başvuranın akademik çalışmalarına ve / veya profesyonel çalışmalarına aşina olan kişilerden tavsiye mektubu.

CE BS-Doktora program

Koşulsuz Kabul

Bir öğrencinin koşulsuz kabul için aşağıdaki şartları karşılaması gerekir:

 1. Spesifik GPA gerekliliği yok (başvuru bir bütün olarak kabul edilir). Bununla birlikte, Enstitü tarafından hesaplanan, 3.5 ölçekli bir lisans ders not ortalaması, başarılı bir başvuru sahibinin tipik bir örneğidir.
 2. Bir Graduate Record Sınavı (GRE) 740 (eski skor sistemi) veya 158 (yeni skor sistemi) veya daha yüksek olan sayısal puan, başarılı bir başvuru sahibinin tipik bir örneğidir.
 3. Rekabetçi bir Graduate Record Sınavı (GRE) Verbal puanı. Başarılı bir başvuru sahibinin tipik olarak 420 (eski puan sistemi) veya 148 (yeni skor sistemi) bir Verbal puanı vardır.
 4. Ana dili İngilizce olmayan adaylar için, İngilizcede Yabancı Dil Olarak İngilizce (TOEFL), TOEFL iBT'de 79, SPEAK'ta 50, MELAB'de 86, Michigan İngilizce Dil Değerlendirme Akademisi'nde en az 550 puan IELTS (Uluslararası İngilizce Dil Testi Sistemi) veya 6.5. (MELAB ve IELTS, yalnızca başvuranın ülkesinde başka testler mevcut olmadığında kullanılır.)
 5. Başvuranın akademik çalışmalarına ve / veya profesyonel çalışmalarına aşina olan kişilerden tavsiye mektubu.

Kabul şartları hakkında ek bilgi

Lisans Derecesi Gereksinimleri

Doktora derece bir araştırma derecesidir ve bu nedenle adayın inşaat mühendisliği fakültesine kabul edilebilir bir alanda özgün, bağımsız araştırmayı başarıyla yürütmesini gerektirir. Normalde, yüksek lisansın ötesindeki en az 15 kredi dersi gereklidir. Adayların ayrıca yüksek lisans programının temel ders gereksinimlerini tamamlamaları gerekmektedir. Öğrenci kendi komitesi tarafından verilen nitelikli, kapsamlı ve tez savunma sınavlarını geçmek zorundadır.

BS-Ph.D. derece bir araştırma derecesidir ve bu nedenle adayın inşaat mühendisliği fakültesine kabul edilebilir bir alanda özgün, bağımsız araştırmayı başarıyla yürütmesini gerektirir. Normal olarak, lisans derecesinin ötesindeki en az 45 kredi dersi gereklidir. Öğrenci kendi komitesi tarafından verilen nitelikli, kapsamlı ve tez savunma sınavlarını geçmek zorundadır.

Öğrenim ve Uygun Maliyet

UTA Öğrenim ve Uygun Maliyet Bilgisi

Öncelikli Başvuru Tarihleri

Güz | 15 Mart
Bahar | Ağustos 15
Yaz | 15 Şubat

Başvurular her dönem için yayınlanan öncelik tarihinden sonra kabul edilir, ancak garantili kabul değerlendirmesi için lütfen başvuru tarihini ve ilgili materyalleri öncelik tarihine kadar gönderin. Bununla birlikte, asistanlık ve arkadaşlıklar gibi programa özel finansman fırsatlarından yararlanabilmek için istediğiniz başlangıç tarihinden önce başvurmanız önemlidir. Bölümsel başvuru işlem sürelerinin büyük ölçüde değiştiğini ve bazı programların bir yıl öncesinden başvuru gerektirdiğini unutmayın.

Okul Hakkında

sorular