Keystone logo
Paul-Valéry Montpellier 3 University Psikoloji Doktorası, Uzmanlık - Nöropsikoloji ve Psikopatoloji
Paul-Valéry Montpellier 3 University

Psikoloji Doktorası, Uzmanlık - Nöropsikoloji ve Psikopatoloji

Montpellier, Fransa

0 Years

Fransızca

Tam zamanlı

Request application deadline

Sep 2023

Request tuition fees

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Doktora eğitimi, araştırma ve profesyonel araştırma deneyimi içinde ve yoluyla eğitimdir. Yeni bilginin üretilmesine yol açar.

Doktora öğrencisi tarafından yapılan kişisel araştırma çalışmalarını içerir. Doktora okulu tarafından onaylanan ek eğitim ile desteklenir. Bilimsel, ekonomik, sosyal, teknolojik veya kültürel çıkarlarla ilgilidir. Ulusal doktora diplomasının verilmesi ile cezalandırılır. Akredite bir devlet yüksek öğretim kurumu tarafından verilen diploma, sahibine doktor unvanı ve unvanı verir.

Doktora derecesi, başlangıç eğitiminin ve yaşam boyu eğitimin bir parçası olarak alınabilir. Bu eğitim sırasında edinilen belirli beceriler, tüm faaliyet alanlarında, kamu ve özel sektörde doktora sonunda profesyonel bir faaliyet yapılmasını mümkün kılmaktadır.

Doktora eğitimi, Languedoc Roussillon Doktora Koleji (CDLR) ile işbirliği içinde, Doktora Okulu 58'de düzenlenir.

Bir yandan, bilimsel denetimi (tez yöneticisi ve ev sahibi araştırma birimi) ve diğer yandan, ağırlıklı olarak seminerlerden oluşan toplu bir eğitim, TD ... İkincisi, araştırma eğitimi ve araştırmadan oluşur ve yardımcı olurken çapraz eğitim içerir. profesyonel entegrasyon ile.

Doktora eğitimleri sırasında, doktora öğrencileri, Doktora Okulu ve / veya Doktora Koleji çerçevesinde düzenlenen destek eğitim kurslarını takip eder ve kurslara, seminerlere ve görevlere katılırlar. Tüm grup eğitimleri, öğrencilerin bilimsel kültürünü pekiştirmeyi, kamu ve özel sektördeki profesyonel entegrasyonlarına hazırlanmayı ve uluslararası açıklıklarını teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

Doktora eğitimi, Paul-Valéry Üniversitesi Montpellier 3 ve ED 58'in bu yasal tavsiyeyi uygulayan araştırma politikasının önceliklerinden biridir.

Doktoranın ilk üç yılı boyunca, Paul-Valéry Montpellier 3 University kaydolan herhangi bir öğrenci, yılda 60 Eğitim Kredisi (CF) tahsis edilecek (toplamda 180 Eğitim Kredisi) eğitim kurslarına katılmalıdır.

Yüksek lisans tezindeki 14/20 notu, doktora programına kabul edilmek için gereken minimum nottur. Bilimsel doğrulama talebinin bir parçası olarak özel durumlar incelenebilir.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

 • Psikolojik Süreçlerde ve Sosyal Davranışta Doktora
  • Santiago de Compostela, İspanya
  • Lugo, İspanya
 • Doktora Değerlendirme ve Ölçmede
  • Harrisonburg, Amerika Birleşik Devletleri
 • Psikolojide Doktora
  • Honolulu, Amerika Birleşik Devletleri
  • Online USA