Keystone logo
Vytautas Magnus University - PhD Programmes

Vytautas Magnus University - PhD Programmes

Vytautas Magnus University - PhD Programmes

Tanıtım

Vytautas Magnus Üniversitesi'ni (VMU) farklı kılan, çalışmaları, bilimsel araştırmaları ve akademik topluluk yaşamını organize etmeye yönelik vizyoner yaklaşımımızdır. 1989'da VMU'nun yeniden kurulmasına katılan Litvanya ve yurtdışından akademisyenler de o zamandan beri takip ettiğimiz ilkelerimizi tanımladılar: estetik, dürüstlük, hoşgörü ve bağımsızlığın önemini vurgulayan liberal ve demokratik bir öğrenme ortamını teşvik etme taahhüdü düşünce. Topluluğumuz içinde yaratıcılığı, akademik ilerlemeyi ve kültürel kimliği beslerken bu idealleri teşvik ediyoruz.

VMU, öğretme, öğrenme, araştırma, sanat ve inovasyonda mükemmelliğe ve eleştirel düşünmeyi, yaratıcı tepkileri ve ayrıca dünya üzerinde, yerel olarak ve dünya üzerinde etkisi olacak öğrencilerimizin yaşam boyu öğrenme arzusu ve kapasitesini teşvik etmeye adanmış kapsamlı bir üniversitedir. küresel.

Eğitim 360°

VMU, küresel odaklı, özgür ruhlu, liberal zihniyete sahip bir üniversite olarak ün kazanmıştır. VMU'da geçirilen zaman, öğrencilerimizin hayatında sadece kariyer fırsatlarını değil, aynı zamanda kişisel gelişimi, karakter gücünü ve kendini gerçekleştirme duygusunu kolaylaştıran biçimlendirici bir adımdır. VMU'da okumak, küresel meseleler ve toplum hakkında daha geniş bir anlayış, problem analizi ve eleştirel düşünme kapasitesi, yeni bilgilere uyum sağlamayı ve bir tutumu teşvik etmeyi sağlayan meraklı bir ruh gibi temel yetkinlikleri ve yetenekleri aktaran çok yönlü bir eğitim almak anlamına gelir. Birey olarak bilinçli kararlar verme ve bir lider olarak kendinden emin bir şekilde hareket etme gücü veren yaşam boyu öğrenme.

Araştırma

VMU'daki araştırma yeniliklerinin çoğu, disiplinlerin birleştiği yerde doğar. VMU'daki araştırmanın temel gücü, yeni araştırma önceliklerinin dinamik oluşumunu teşvik eden ve hem ulusal hem de uluslararası düzeyde araştırma performansında devam eden iyileştirmeleri kolaylaştıran, giderek küreselleşen ve rekabetçi bir ortama yanıt verme yeteneğimizdir. VMU şu anda biyoteknoloji, biyofizik, teknoloji hukuku, eğitim, sosyoloji, felsefe, hesaplamalı dilbilim, dil edinimi ve iki dillilik, yaratıcı endüstriler ve diğerleri alanlarında yaklaşık 100 proje yürütmektedir.

Küresel Odaklı Bir Üniversite

VMU, dünya çapında birçok üniversite ve bilim insanı ile birlikte çalışarak projeler, öğrenci ve çalışan değişimleri uygulamakta ve çalışma ve araştırma sistemimizi geliştirmektedir. Sürekli olarak uluslararası ağlar ve kültürlerarası diyaloglar geliştiren, uluslararası bilimsel, akademik ve sosyal projelere katılan, öğretim üyesi ve öğrenci hareketliliğini teşvik eden, diyalog ve hoşgörüyü teşvik eden uluslararası ve çok dilli bir kurumdur. VMU, siyasi, ideolojik ve ekonomik çıkarların getirdiği kısıtlamalardan kaçınarak, herkese saygı ve takdirle yaklaşır ve 30 modern ve klasik dil kurslarına katılma fırsatı sunar.

Gelenekleri Korumak

Vytautas Magnus Üniversitesi'nin tarihi, Yüksek Araştırmalar Programının yeniden düzenlendiği ve Litvanya Üniversitesi adı altında yeni bir okulun kurulduğu 1922 yılına kadar uzanmaktadır.

1919'da Litvanya tarihi başkenti Vilnius'u kaybettiğinde, ikinci en büyük şehir Kaunas'a, gelecek yirmi yıl boyunca geçici başkent ve ülkenin siyasi, ekonomik ve kültürel merkezi olarak hizmet etmek üzere düştü. Aynı şekilde, bu üniversite o zamanlar Litvanya'daki tek yüksek öğretim okuluydu ve kültürel, bilimsel ve modern ulusal fikirler için hayati derecede önemli bir üreme alanı haline geldi. Eski Litvanya'nın en popüler lideri Büyük Dük Büyük Vytautas'ın ölümünün 500. yıl dönümü anısına, Litvanya Üniversitesi 1930'da Vytautas Magnus Üniversitesi olarak yeniden adlandırıldı. 1950'de üniversite Sovyet hükümeti tarafından kapatıldı, ancak akademik geleneği bağımsızlığın yeniden kazanılmasına kadar uzun yıllar göçmenler tarafından yaşatılmıştır. 1989 yılında, Litvanyalı ve göçmen bilim adamlarının ortak çabaları sayesinde üniversite yeniden kuruldu.

VMU, üniversiteyi kuran yerli ve yabancı aydınların belirlediği hedefleri aktif olarak uygulamaktadır.

Bilgeleri Onurlandırmak

Üniversitenin kurulduğu 1922 yılından bu yana, 80'e yakın seçkin kişiye Fahri Doktor veya Fahri Profesör unvanı verilmiştir. Başkanlara, Bağımsızlık Yasasını İmzalayanlara, kamu aydınlarına, siyaset bilim adamlarına, uluslararası üne sahip şairlere, arkeologlara, VMU topluluğu üyelerine, Litvanyalı ve dünyaca ünlü aydınlara onursal unvanlar verildi.

Sanat ve Yaratıcılığı Teşvik Etmek

VMU sanat alanları, şehrin kültürel sıcak noktalarıdır. Zaten 20 yaşında olan Uluslararası Kaunas Caz Festivali ve Uluslararası Modern Dans Festivali gibi Kaunas'ın önemli yıllık kültürel etkinlikleri ve festivalleri burada gerçekleşir. Ayrıca, sanatın kültürel ve tarihsel bağlamını sunan eğitim projeleri ve sergilerle birlikte Kaunas'taki çeşitli kültürel, eğitici ve sosyal etkinlikler burada yerini buluyor. Ticari olmayan sinemanın hayranları da VMU'da buluşuyor. Üniversite fakülteleri ve bölümleri, VMU'nun ortakları tarafından düzenlenen etkinliklere coşkuyla yardımcı olan yüzlerce gönüllü öğrenciye sahiptir: Kaunas Uluslararası Film Festivali, Kaunas Dans Tiyatrosu AURA vb.

VMU tarafından veya VMU'da düzenlenen etkinliklerin çoğu genel halka açıktır - tüm kültür bilincine sahip Kaunas sakinleri ve misafirleri VMU topluluğu tarafından memnuniyetle karşılanır.

Konumlar

  • Kaunas

    Vytautas Magnus University V. Putvinskio g. 23, LT-44212, Kaunas

Chat with students

sorular