Keystone logo
Weizmann Institute of Science, Feinberg Graduate School

Weizmann Institute of Science, Feinberg Graduate School

Weizmann Institute of Science, Feinberg Graduate School

Tanıtım

hakkında

Bilimsel araştırma ve keşifte uluslararası liderliğe doğru ilerlemek

Feinberg Graduate School (FGS) sorgulama ve keşif ruhunu içine alır. 1958 yılında, tüm öğrenci ve doktora sonrası işlerden sorumlu Weizmann Bilim Enstitüsü'nün akademik kolu olarak kurulmasından bu yana, Feinberg Graduate School, öğrencilerin en yüksek bilgi ve anlayış düzeylerine ulaşmak için çaba sarf ettikleri multidisipliner bir merkez olarak ün kazanmıştır. Doğal bilimler ve matematikteki yaratıcı ve özgün araştırmacıların rehberliği.

Feinberg Graduate School'da, Nobel ödülleri ve Turing Ödülü ile ödüllendirilen Weizmann Enstitüsü'nün prestijli başarı tarihinin bir parçası olabilirsiniz. Feinberg Graduate School'un bir öğrencisi olarak, Enstitü'de ​​yürütülen bilimsel araştırmaya katılacaksınız ve zamanınızı en son teknoloji ürünü alet ve ekipmanları kullanarak, araştırma ve öğrenime ayırmaya ve doğrudan araştırma grupları kendi alanlarında uluslararası alanda ön plana çıkıyor. Feinberg Graduate School, tüm öğrencilere burs veriyor ve öğrenim ücretine tam olarak katılmamanızı sağlayacak bir eğitim ücreti almıyor. Feinberg Graduate School'daki tüm dersler İngilizce olarak yürütülmektedir.

Misyon

Enstitünün amacı, doğal bilimler ve matematikteki yaratıcı ve özgün araştırmacıların yeni nesillerinin ileri eğitimidir, diğer bir deyişle, geleceğin bilimsel liderlerinin eğitimidir. Feinberg Graduate School'daki tüm öğrenciler Enstitü'de ​​yürütülen araştırmaya doğrudan dahil olurlar.

Çalışma İzleri ve Çalışma Alanları

Feinberg Graduate School aşağıdaki çalışma parçalarını sunmaktadır:

 • Düzenli MSc Pisti
 • Fen Bilgisi Öğretiminde Tezsiz Yüksek Lisans Tezi
 • Doğrudan Doktora Pisti
 • Düzenli Doktora Pisti
 • MD'ler için PhD Tracks
 • Sertifika Öğretimi Programı

Ana çalışma alanları ve araştırma alanları şunlardır: Fizik Bilimleri | Kimya Bilimleri | Yaşam Bilimleri | Matematik ve Bilgisayar Bilimi | Fen Bilgisi Öğretimi.

Akreditasyon

Feinberg Graduate School İsrail'de Yüksek Öğretim Kurulu tarafından akredite edilmiştir.

Dil

Feinberg Graduate School'daki resmi eğitim dili İngilizce'dir. Bu, uluslararası öğrencilerin programlarından yararlanmalarını sağlar.

Ayrımcılık Yasağı Politikası

Feinberg Graduate School'a kabul için tek kriter akademik mükemmeliyet ve dürüstlüktür. Feinberg Graduate School, öğrencilere genel olarak okulda kabul edilen veya sunulan tüm programlara, ayrıcalıklara ve etkinliklere herhangi bir ırk, renk, din, cinsiyet ve etnik kökeni öğrenir.

Arkadaş

Feinberg Yüksek Lisans Okulu'ndaki tüm öğrenciler, burslarını, araştırma ve öğrenime ayırmaları için burslar. Daha fazla bilgi için bkz. Arkadaş Grupları ve Yardımlar.

öğretim

Feinberg Graduate School'daki tüm öğrenciler, öğrenim ücretlerinden muaf tutulmaktadır.

Nasıl Başvurulur?

Bir MSc uygulamasını göndermek için adım adım kılavuz

Aşağıdaki bölümler, Feinberg Graduate School'un MSc programı için başvuru sürecinizde size rehberlik edecektir. Başvurularınızı hazırlamak ve sunmak ve gerekli tüm belgeleri teslim ettikten sonra hangi işlemin gerçekleştiğini anlamak için ayrıntılı bilgi vermek. Kayıt işlemi için herhangi bir ücret talep edilmez.

Minimum akademik gereksinimler

Yüksek Lisans programına başvurmak için, akredite edilmiş bir yerel veya yabancı yüksek öğrenim kurumundan ya da alanınızdaki Çalışmalar Kurulu tarafından eşdeğer kabul edilen başka bir sertifikadan, bir not ortalaması olan 85 (ya da eşdeğer) not almanız gerekir.

Uluslararası öğrenciler

İsrailli olmayan üniversitelerden veya yüksek öğrenim kurumlarından MSc adaylarının aşağıdakileri içeren harici değerlendirme sınavlarına girmesi gerekmektedir:

 • GRE'lar: Çalışmak istediğiniz konuyla ilgili genel testler ve testler. GRE'lar için FGS kodu 3398'dir ve puanlar doğrudan GRE test merkezinden gönderilmelidir.
 • TOEFL veya IELTS: Sadece ana dili İngilizce olmayan adaylar içindir. Bir kurumu bir alıcı olarak belirtmeniz istenirse, Weizmann Bilim Enstitüsü TOEFL kod numarası C087'dir.

GRE ve / veya TOEFL puanlarını sağlama ihtiyacını karşılamak, ilgili Çalışma Kurulunun takdirindedir.

Son başvuru tarihi

Çevrimiçi başvuru kaydı 1 Ekim - 31 Mart arasında tamamlanmalıdır.

Matematikte geç uygulamalar

Bazı programlarda (örneğin, Neuroscience MSc / PhD entegre programı), 31 Aralık'a kadar uluslararası öğrenciler tarafından yapılan başvurular Ocak ayında dikkate alınacak ve görüşmeler Şubat ayı başlarında yapılacaktır. Son kararlar 28 Şubat'a kadar verilecek.

Kabul Prosedürleri

Dünyanın her yerinden en iyi öğrencileri çeken bir yüksek lisans programı katılın

Feinberg Graduate School'un yüksek lisans programındaki bir öğrenci olarak, hem bilimin en iyisine hem de eğitimin en iyi derecesine maruz kalacaksınız. Feinberg Graduate School'daki öğrenciler Enstitü'de ​​yürütülen araştırmaya katılıyor ve araştırma alanlarıyla doğrudan uluslararası alanda ön planda çalışıyorlar. Feinberg Graduate School herhangi bir öğrenim ücretini ödememekte ve tüm yüksek lisans öğrencilerine, zamanlarını bilimsel araştırmaya ve öğrenime tamamen ayırmalarını sağlayan tam burs sağlamaktadır.

Feinberg Enstitüsündeki Yüksek Lisans programına kabul, genellikle dört ila on iki hafta arasında süren bir kabul prosedürünü içerir. FGS'deki dersler İngilizce olarak yürütülmektedir. Tüm geçmiş ve inançlardan bireyleri içeren okul, çeşitli öğrenci organlarıyla gurur duyuyor.

MSc Arkadaş Grupları

Yüksek Lisans Öğrencileri için Aylık Burslar

Feinberg Graduate School'da tam zamanlı yüksek lisans öğrencileri, 24 ay boyunca aylık burs almaya hak kazanır. Bursu alırsanız, tüm zamanınızı bilimsel araştırmalara ve araştırmalara ayırmanız beklenir.

Arkadaş grupları

Weizmann Bilim Enstitüsü'nde (WIS) çeşitli tip / düzeylerde MSc bursları bulunmaktadır:

Düzenli MSc Bursu

Yüksek Lisans çalışmaları boyunca, tüm öğrenciler 5,930 NIS tutarında bir burs almaya hak kazanırlar.

Teşvik bursu

Aylık 6,523 NIS (normal bursun% 110'u)

Teşvik eki, NIS'de teşvik bursunun seviyesinin altında olan aylık bir değere sahip olan rekabetçi harici burs alıcılarına verilir.

Dış (rekabetçi) burslar (WIS aracılığıyla ödenir)

Dış kuruluş tarafından tanımlandığı üzere, ayda 10.000 NIS sınırına kadar.

Prensipler

Aşağıdaki ilkeler WIS'de burs sistemini yönetir:

ikame

Harici burslar (rekabetçi ve rekabetçi olmayan) ya normal WIS bursunu ya da fon bölümünü değiştirir. Diğer bir deyişle, normal MSc bursu yerine ikame edilir ve buna ek olarak verilmez.

Dış vs WIS bursu

WIS bursları ve harici burslar aynı anda verilemez. Eğer harici bir arkadaşlık derecesi normal WIS bursiyerinden daha yüksekse, öğrenci dengeyi koruma hakkına sahiptir (yukarıda belirtilen sınırlara tabidir). Ancak, dış burs düzeyinin normal WIS bursiyerinden daha düşük olması durumunda, öğrenciye hala farklı bir ücret ödenir - normal WIS bursunun% 110'una kadar.

Arkadaşlık Ödemesinin Sona Ermesi

 • Eğitiminizi tamamladığınızda arkadaşlık derhal durur. Bursu en fazla iki akademik yıl için alabilirsiniz.
 • Eğer çalışmaya ve maaş almaya başlarsanız, burs ödemeleriniz sona erer. Bu gibi durumlarda, Feinberg Graduate School'da fakülte koordinatörünüzü bilgilendirmeniz gerekmektedir.
 • Tezinizin teslimini ertelemek için onay alırsanız, Feinberg Graduate School Dekanı, ek süre zarfında ya da sadece bir kısmı için mali destek almaya devam edip edemeyeceğinizi belirleyecektir. Bu karar bireysel olarak yapılır. Dekan, mali desteğinizin uzatılmasını onaylarsa, üç aya kadar ek bir süre için finansmanı almaya devam edebilirsiniz.
 • Aynı şekilde, doğum izni, askeri rezerv görevi veya uzun süreli bir hastalıktan muzdarip olmanız durumunda, üç aya kadar ek bir süre boyunca (toplamda 27 aya kadar) uzun süreli destek alma hakkına sahip olabilirsiniz.

Konumlar

 • Rehovot

  Feinberg Graduate School David Lopatie Hall of Graduate Studies Weizmann Institute of Science P.O. Box 26 Rehovot 7610001 ISRAEL, , Rehovot

  sorular