Keystone logo
World Maritime University

World Maritime University

World Maritime University

Tanıtım

World Maritime University ( WMU ) 1983 yılında Birleşmiş Milletler'in uzman bir kuruluşu olan Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) tarafından denizcilik lisansüstü eğitim, araştırma ve kapasite geliştirme için önde gelen mükemmellik merkezi olarak kuruldu. Üniversite, benzersiz lisansüstü eğitim programları sunar, denizcilik ve okyanusla ilgili çalışmalarda geniş kapsamlı araştırmalar yürütür ve BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda denizcilik kapasitesini geliştirmeye devam eder.

130821_WMU-Yapı-on-inaugation-day.jpg

©Malmö Üniversitesi

130820_IMG_4324.jpg

© Malmö Üniversitesi

Kampüs Özellikleri

WMU , tesis personeli tarafından işletilen Henrik Smith Residence'ta aylık yaklaşık 5.200 SEK (2020 rakamı) kira karşılığında mükemmel öğrenci konaklama olanağı sunabilmektedir. Tüm WMU öğrencileri tek bir tesiste konaklayabilir, ancak Birinci Dönem boyunca yüksek talep gören öğrencilerin muhtemelen bir odayı paylaşmaları gerekecektir. Henrik Smith Residence, üniversitenin ana binasına üç kilometreden daha kısa mesafededir ve Malmö'nün merkezine sadece kısa bir yürüyüş veya otobüs yolculuğu mesafesindedir.

Residence'ta sosyal toplantılar veya grup çalışmaları için bir salon alanı, grup çalışmaları için çalışma odaları, bilardo ve masa tenisi oynama olanakları, sauna, çamaşır yıkama olanakları ve bisikletler için kapalı depolama alanı gibi çeşitli olanaklar bulunmaktadır.

  Burslar ve fon sağlama

  Kendi ülkenizde finansman sağlayamıyorsanız, WMU aracılığıyla uluslararası bağışçılar tarafından verilen burslardan birine başvurmayı değerlendirebilirsiniz. Bu bursların çoğunluğu Üniversitede eğitim almanın tüm masraflarını karşılar: Üniversite ücreti, yurtta konaklama, aylık yaşam ödeneği ve mezuniyet sonrası eve uçak bileti. Diğerleri yalnızca Üniversite ücretini karşılar.

  İşvereninizin çalışmalarınıza olan bağlılığı hayati önem taşımaktadır; bağışçılar işvereninizin İsveç'e gelmek için ilk uçak biletinizi almasını ve mezun olduktan sonra sizi uygun bir pozisyonda çalıştırmasını bekliyor. Bağışçılar, başvuru sahiplerini değerlendirirken kullandıkları kriterleri belirlediler: Ödüller genellikle en az gelişmiş ülkelerdeki 40 yaşın altındaki hükümet çalışanlarıyla sınırlıdır.

  Bazı bağışçılar belirli bölgelere, belirli uzmanlıklara ya da kadınlara öncelik veriyor. İngilizce dil testi puanları, BT becerileri, mesleki geçmiş ve mezuniyet sonrası beklenen istihdam da dahil olmak üzere akademik nitelikler hakkındaki ayrıntılı bilgiler, motivasyon bildiriminizle birlikte bağışçılar tarafından dikkate alınır.

  Daha fazla bilgi ve mali destek başvurusuna yönelik boş formlar için lütfen Üniversitenin web sitesine bakın.

  Ödüller ve Akreditasyonlar

  dernek üyesi

  Uluslararası Denizcilik Üniversiteleri Birliği

  dernek üyesi

  Avrupa Üniversiteler Birliği

  Dernek üyesi

  Uluslararası Üniversiteler Birliği

  denizcilik işlerinde yüksek lisans ve doktora

  ZEvA tarafından akredite edilmiştir

  Kampüs Yaşamı ve Tesisler

  WMU topluluğunun bir üyesi olarak hem profesyonel hem de bireysel olarak daha geniş bir deneyimden yararlanabilirsiniz. Üniversite size dünyanın her yerinden insanlarla arkadaşlık kurma ve geçici olarak İsveç toplumunun bir üyesi olma şansını sunuyor. Öğrencilerin WMU geçirecekleri zamanın sunduğu her şeyden tam olarak yararlanmaları önemlidir.

  WMU öğrenciler, spor faaliyetlerinden akademik işlere kadar öğrenci yaşamının tüm alanlarından sorumlu özel görevlilerin bulunduğu Öğrenci Konseyi aracılığıyla Üniversite işlerinde söz sahibidir. İlginizi çeken her şeye dahil olabilirsiniz.

  Malmö'ye geldiğinizde milli elbisenizi yanınızda getirmek isteyebilirsiniz; burada bulunduğunuz süre boyunca çeşitli vesilelerle ülkenizi temsil etmeniz istenecektir ve birçok öğrenci milli elbiselerini giymekten gurur duymaktadır.

  Dünya Denizcilik Üniversitesi Yurtdışında Eğitim Görülecek İlk 10 Ülke Arasında

  educations.com Top 10 Europe rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2022 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2021 badge

  Konumlar

  • Malmö

   World Maritime University PO Box 500,

  sorular